Jak budować i mieszkać zdrowo? Premiera kolekcji Green Living

Pfleiderer wspiera zrównoważone i przyjazne dla środowiska zastosowanie płyt drewnopochodnych w inwestycjach budowlanych. Produkt Pfleiderer o nazwie LivingBoard jest klejony bez użycia formaldehydu i w efekcie wyróżnia go szczególnie niski poziom emisji. Został mu przyznany, między innymi, znak ekologiczny „Błękitny Anioł”.

Czas na zdrowsze i bezpieczniejsze powietrze w pomieszczeniach przez wiele lat

Na targach BAU odbywających się w Monachium, Pfleiderer, jeden z wiodących producentów płyt drewnopochodnych w Europie, potwierdzi swoją pozycję lidera w zakresie zrównoważonej produkcji materiałów niskoemisyjnych. W strefie Green Living, na stoisku B5.320, zaprezentowane zostaną różne wersje płyty LivingBoard klejonej bez użycia formaldehydu. Materiał charakteryzuje się, między innymi, niską emisją lotnych związków organicznych.

W ostatnich latach zrównoważone budownictwo staje się coraz bardziej popularne. Do produkcji swoich rozwiązań Pfleiderer używa wyłącznie drewna pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej. W serii LivingBoard używamy również spoiwa całkowicie wolnego od formaldehydu. Oznacza to, że płytę wiórową cechuje wyjątkowo niska emisyjność, co zapewnia wysoką jakość powietrza w domowym zaciszu.

tłumaczy Claus Seemann, Head of Core Product Management Pfleiderer.

Oprócz odpowiedzialnego procesu produkcyjnego, dzięki swoim parametrom fizycznym linia LivingBoard, produkowana przez Pfleiderer, spełnia wysokie wymagania dla materiałów wykorzystywanych w konstrukcjach drewnianych. Nadaje się szczególnie do zastosowania w budynkach o konstrukcji drewnianej, wykończeniach wnętrz, a także na zewnętrznych konstrukcjach budynków.
for. Materiały prasowe Pfleiderer

for. Materiały prasowe Pfleiderer

LivingBoard można stosować niezależnie od kierunku. Zapewnia również o 80% wyższą wytrzymałość na zginanie w płaszczyźnie poprzecznej do kierunku, w którym płyta została wyprodukowana – wyjaśnia Claus Seemann.
Wytwarzane są cztery wersje tej zrównoważonej płyty wiórowej. Typ P5 nadaje się do stosowania w środowisku wilgotnym i może być w takich warunkach również wykorzystywany jako drewnopochodny element konstrukcyjny. Firma Pfleiderer opracowała również dwie inne wersje do stosowania w trudnych i niesprzyjających warunkach, co umożliwia nieszlifowana powierzchnia „contiprotect”.
– Dzięki wysokiej jakości nieoszlifowanej powierzchni „face contiprotect”, płyty LivingBoard typu P5 i P7, pochłaniają wilgoć ze znacznym opóźnieniem, mogą być więc również stosowane jako elementy konstrukcyjne – zaznacza Claus Seemann.
fot. Materiały prasowe Pfleiderer

fot. Materiały prasowe Pfleiderer

Linia LivingBoard wytwarzana jest z drewna zielonego, takiego jak świerk i jodła, a także z tartacznych produktów ubocznych. Wykorzystane drzewne produkty leśne posiadają certyfikaty FSC® lub PEFC™ (FSC-C011773, PEFC/04-32-0828). Ze względu na brak formaldehydu w spoiwie, stopień emisyjności tego naturalnego materiału budowlanego jest 70% poniżej obowiązującej normy E1. Dzięki ogólnie niskiej emisji LZO, linia LivingBoard otrzymała znak ekologiczny „Błękitny Anioł”. Materiał spełnia zatem wysokie standardy dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach i jest alternatywą dla płyt OSB. Płyta wiórowa otrzymała również certyfikat „Premium Quality”, przyznawany przez niemieckie stowarzyszenie badające jakość płyt drewnopochodnych Qualitätsgemeinschaft Holzwerkstoffe e.V. Niemiecka Rada ds. Zrównoważonego Budownictwa („Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen” – DGNB), która jest wiodącą organizacją działającą na rzecz promocji zrównoważonego budownictwa, włączyła również produkty Pfleiderer do swojego cieszącego się uznaniem systemu informacji o materiałach o nazwie DGNB Navigator.
fot. Materiały prasowe Pfleiderer

fot. Materiały prasowe Pfleiderer

O BAU: BAU 2019 należy do największych targów dla branży architektonicznej, budowlanej oraz wyposażenia wnętrz. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-19 stycznia w niemieckim Monachium. W targach weźmie udział 2120 wystawcow z 45 krajów, którzy zaprezentują swoje produkty i usługi w 16 kategoriach tematycznych. Organizatorzy BAU szacują, że wydarzenie odwiedzi 250 000 gości. Podczas BAU producenci prezentują innowacyjne rozwiązania, nowe linie produktowe i trendy dla architektury, wyposażenia wnętrz oraz budownictwa i systemów, zarówno dla projektów w etapie budowy, jak i już istniejących.   Podczas BAU 2019 stoisko Pfleiderer znajdzie się w strefie B5.320.