Szczelnie pod płytkami z produktami Bostik Ardatec

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Woda wnikająca pod płytki może zawilgacać mur oraz powodować rozwój grzybów i pleśni. Dlatego zanim przystąpimy do układania okładziny ceramicznej, w miejscach narażonych na działanie wilgoci, podłoże trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Świetnie do tego celu nadają się folie w płynie oraz zaprawy uszczelniające z serii Bostik Ardatec. Wśród nich znajdziemy produkty do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Folia w płynie to skuteczne rozwiązanie wzmacniające uszczelnienia. Fot. Bostik

Do pomieszczeń mokrych

Folie w płynie to półpłynne masy izolacyjne na bazie żywic syntetycznych, które stanowią jedno 
z najprostszych rozwiązań jeśli chodzi o przygotowanie podłoża pod płytki ceramiczne. Są łatwe w aplikacji i tworzą trwałe, szczelne powłoki. Ardatec Felxidicht marki Bostik jest gotową do użycia, bezrozpuszczalnikową folią w płynie, którą przed zastosowaniem wystarczy dobrze wymieszać. Nanosi się ją w dwóch warstwach za pomocą wałka z krótkim włosem. Pomiędzy jedną a drugą warstwą należy zachować ok. 2-3 godziny przerwy, natomiast pełną odporność na obciążenie uzyskuje się po 6-8 godzinach. Powstaje w ten sposób jednorodna, elastyczna powłoka zabezpieczająca ściany i podłogę przed działaniem wody nienapierającej. Folia Ardatec Flexdicht ma zdolność mostkowania rys 
i pęknięć do szerokości 0,4 mm. Może być nanoszona na większość typowych powierzchni budowlanych, takich jak beton, tynki, jastrychy, płyty g-k, a także stare posadzki z płytek ceramicznych. Nadaje się do stosowania na ogrzewanie podłogowe. Może być wykorzystywana zarówno pod płytki ceramiczne, jak też okładziny z kamienia naturalnego.

Na zewnątrz budynku i do basenów

Do zabezpieczenia podłoża na tarasie lub balkonie używać można jedynie specjalnych mrozoodpornych produktów uszczelniających. Ardatec 1K Flex marki Bostik to jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca, która przeznaczona jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, a także poniżej linii wody. Mostkuje pęknięcia do szerokości 0,2 mm. Rozrabia się ją z wodą w proporcji 3,5-3,6 l na 20 kg zaprawy, nakłada wałkiem lub pacą zębatą. Powinna być nanoszona w dwóch cyklach roboczych z przerwą ok. 3-4 godziny. Po posadzce można chodzić po upływie 24 godzin, po tym czasie można też przystąpić do przyklejania płytek. Zaprawa Ardatec 1K Flex jest zatwierdzona do stosowana do 3 m słupa wody, natomiast w przypadku niecek basenowych o większych głębokościach sięgnąć można po Bostik Ardatec 2K Flex (do 6 m). To uszczelniająca zaprawa dwuskładnikowa, która składa się z komponentu proszkowego i płynnego, które należy wymieszać przy pomocy mieszadła wolnoobrotowego. Po uzyskaniu jednorodnej masy nakłada się ją w dwóch warstwach pędzlem ławkowcem lub pacą zębatą. Może być też aplikowana natryskowo. Przed naniesieniem drugiej warstwy powinno upłynąć 3-4 godziny, a płytki można przyklejać po 1-2 dniach. Tak uzyskana powłoka jest wodoszczelna, elastyczna, stabilna, wytrzymała i odporna na mróz oraz mostkująca rysy. Zabezpiecza przed wodą podciągającą kapilarnie.

Folia w płynie pozwala na szybkie i stosunkowo proste zabezpieczenie podłoża narażonego na styczność z wodą. W ten sposób podnosimy szczelność okładziny i zyskujemy dodatkowe zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wilgoci.

www.bostik.pl

————————————————————————————————————————————————————–

Bostik Sp. z o.o. to polski oddział międzynarodowej korporacji Bostik, stanowiącej część francuskiego koncernu Grupy ARKEMA, jednej z największych chemicznych firm w Europie. Wraz z początkiem 2018 roku nastąpiło formalno-prawne połączenie spółki Den Braven East oraz Bostik, które od marca występują pod wspólną nazwą Bostik oraz szyldem zielonego gekona. Nowa oferta obejmuje zarówno produkty marki Den Braven, jak i Bostik.

Den Braven to producent wysokogatunkowej chemii budowlanej, a zwłaszcza wyróżniających się pod względem unikatowych właściwości uszczelniaczy. Już od kilkunastu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty chemii budowlanej, oferując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Den Braven to marka uzna zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów, a wysoka jakość i wyjątkowe właściwości sprawiają, że produkty te znajdują zastosowanie w wielu pracach remontowo-budowlanych, naprawczych, czy hobbystycznych.
Bostik, to z kolei światowy lider w dziedzinie klejów przemysłowych, budowlanych i konsumenckich. Już od ponad wieku dostarcza na rynek nietuzinkowe produkty w zakresie technologii klejenia, a jego kleje można znaleźć niemal w każdym obszarze od przemysłu, poprzez budowę i dom, a na szkołach i biurach kończąc. Od 1889 roku opatentowaliśmy ponad 9 000 technologii obejmujących wszystko, od lotniczych klejów do wnętrz, pionierskich wodoodpornych butów po wypuszczenie pierwszej pieluszki dziecięcej z elastycznym klejem, a na Blu-Tack kończąc.

KontaktDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm