Uczyń swoje wnętrze bardziej smart! Proste sposoby na wdrożenie inteligentnych rozwiązań w domu

Choć dom w stylu smart przywodzi nam na myśl futurystyczne budynki z wbudowanym inteligentnym systemem sterowanym tonowo, osiągnięcie ergonomii i wygody jest prostsze niż nam się wydaje. Wystarczy kilka drobnych zmian i sprytnych rozwiązań, aby codzienne obowiązki stały się przyjemne, zajmowały mniej czasu i zużywały mniej zasobów, a pomieszczenia stały się przystępne i proste w obsłudze dla każdego z domowników.

Oszczędnie = nowocześnie
Troska o środowisko to trend XXI wieku, który po części wynika również z konieczności. Obecnie na jednego Polaka przypada średnio 1596 m3 wody pitnej w skali roku. W obawie o jej malejące zasoby, zwracamy coraz większą uwagę na to, by jej nie marnować i używać tyle, ile faktycznie potrzebujemy. Na rynku dostępny jest szereg rozwiązań, które umożliwiają nam dbanie o planetę w domowym zaciszu. Marka Laveo w swoim asortymencie posiada baterie z wmontowanym aeratorem, który poprzez napowietrzenie strumienia wody, ogranicza jej zużycie, nie wpływając przy tym na jakość korzystania z kranu. Warto, aby elementy codziennego użytku zawierały w sobie ekologiczny pierwiastek, abyśmy każdego dnia mieli pozytywny wpływ na środowisko. Przy okazji dbamy również o… nasze rachunki!


Drugim rozwiązaniem, działającym w imię oszczędności, jest przyjrzenie się swoim nawykom. Wolisz relaksującą kąpiel od szybkiego prysznica? Choć raz na jakiś czas odpoczynek w wannie jest wskazany, na co dzień zdecyduj się na drugi wariant – jednorazowa kąpiel w wannie może bowiem pochłonąć nawet 100 litrów wody! W skali roku oszczędność wynikająca z korzystania z prysznica okazuje się być olbrzymia. Cenną wskazówką jest, aby zakręcać kurek podczas namydlania ciała. Zbędny przepływ wody możemy ograniczyć dzięki zamontowaniu baterii z termostatem, która pozwala skrócić czas osiągnięcia pożądanej temperatury wody podczas kąpieli. Zazwyczaj mija dłuższa chwila, zanim ustawimy idealną dla nas mieszankę gorącej i zimnej wody. W międzyczasie do rur trafia do kilkudziesięciu litrów wody, z której mogliśmy skorzystać w jakikolwiek sposób – do mycia naczyń, gotowania czy przygotowania herbaty. Montując baterię z termostatem, ograniczamy zbędne zużycie wody oraz czas. Wystarczy ustawić pokrętło na optymalnej wartości, odpowiadającej temperaturze wody, którą chcemy osiągnąć podczas kąpieli – w moment uzyskujemy pożądany efekt, nie marnując przy tym cennego zasobu. Takie rozwiązania oferuje marka Laveo w swojej linii produktów Termico – w serii dostępne są warianty w wersji zarówno natryskowej, jak i wannowej.


Wygoda to nowa jakość życia
Projektując wnętrze, zwróć uwagę na elementy, z których korzystasz najczęściej – warto, aby zastosować w nich rozwiązania, które uczynią Twoją codzienną pracę bardziej przystępną oraz przyjemną. Kuchnia jest jednym z takich pomieszczeń, w której wykonujemy wiele prac związanych np. z wykorzystaniem wody czy energii. Dlatego każdy element w stylu smart może okazać się strzałem w dziesiątkę – szybko je docenisz. Przykładem są baterie kuchenne z wyciąganą wylewką w kształcie liter L – np. seria Lena marki Laveo – lub U – wariant dostępny m.in. w linii Kvadrato. Możliwość przedłużenia baterii na wyciąganym wężu może znacznie wpłynąć na komfort oraz czas pracy w kuchni. Kierując strumień wody o wysokim ciśnieniu bezpośrednio na zakamarki zlewozmywaka, pozwala wyczyścić je bez wysiłku. Takie rozwiązanie sprawdzi się również przy myciu warzyw i owoców oraz napełnianiu garnka czy wiaderka wodą – wyciągnięcie wylewki eliminuje problem podnoszenia ciężkiego pojemnika oraz rozlewania się zebranego w nim płynu. Smart rozwiązań jest o wiele więcej – wszystkie powstały po to, aby ułatwiać nam życie i działać w imię ergonomii, wygody czy oszczędności. Projektując poszczególne pomieszczenia lub planując remont sprawdźmy, w jaki sposób poszczególne elementy zabudowy mogą odmienić naszą codzienność!


Dodatkowe informacje:

Laveo to polski producent zlewozmywaków oraz armatury sanitarnej, która łączy w sobie modny design i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W asortymencie marki dostępne są: baterie łazienkowe, natryski, baterie zlewozmywakowe, zlewozmywaki granitowe i stalowe oraz okapy. Producent oferuje także akcesoria łazienkowe i kuchenne. Produkty tej marki doceniane są zarówno przez fachowców i architektów, a przede wszystkim przez klientów. Marka Laveo regularnie wygrywa konkursy branżowe poświęcone designowi oraz architekturze wnętrz. Tylko w tym roku otrzymała następujące nagrody:

• Diament Meblarstwa 2020 w kategorii Strefa Kuchenna – Wyposażenie Kuchni (klasa PREMIUM) – nagrodzona seria KOMODO
• Dobry Design 2020 w kategorii Przestrzeń kuchni i jadalni – wyróżnienie serii KOMODO
• Design dla Konesera 2019 w kategorii Łazienka – Armatura – nagrodzona armatura łazienkowa Pretto
• Złote Ville 2019 w kategorii Armatura Łazienkowa – dwie nagrodzone kolekcje – PRETTO i EVORA
• Łazienka Wybór Roku 2019 w kategorii Baterie, panele i zestawy prysznicowe – nagrodzona kolekcja PRETTO
• Diament Meblarstwa 2019 w kategorii Strefa Łazienki – Wyposażenie Łazienki – nagrodzona kolekcja ALEA.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.laveo.pl