Dlaczego warto wybrać grzejnik dekoracyjny?

Pierwsze skojarzenie z grzejnikiem? Oczywiście funkcja grzewcza i ciepło w całym domu! Taka myśl towarzyszy nam głównie w czasie jesiennych i zimowych wieczorów, kiedy najbardziej marzymy o ciepłym, przytulnym wnętrzu! Czy grzejnik może być równie użyteczny wiosną i latem? Zdecydowanie! Pod warunkiem, że wybierzemy grzejnik dekoracyjny. Dlaczego warto postawić właśnie na niego, o tym opowiedział ekspert marki Luxrad!

Wielofunkcyjność grzejników dekoracyjnych

Zadaniem grzejnika jest przede wszystkim dostarczanie do pomieszczenia wymaganej ilości ciepła. Bez wątpienia odpowiednia moc grzewcza powinna stanowić priorytet przy wyborze konkretnego modelu. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór grzejników dekoracyjnych, które jak się okazuje, dorównują mocą grzejnikom tradycyjnym, co więcej, nie jest to ich jedyna funkcja. Grzejniki dekoracyjne mogą być montowane w każdym pomieszczeniu, zarówno w korytarzu, sypialni, salonie, jak i łazience.

Nasze grzejniki oparte są na nowoczesnej technologii produkcji. Każdy produkt pokrywany jest specjalną farbą antykorozyjną. Dzięki temu grzejniki mogą być instalowane w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością, takich jak na przykład łazienka” – mówi ekspert marki Luxrad. Coraz więcej osób zwraca uwagę także na design. Liczy się nie tylko estetyka samego wnętrza, ale i elementów wyposażenia mieszkania, w tym właśnie grzejników. Z tego względu producenci tworzą najróżniejsze wersje grzejników, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. „Szeroki wybór modeli oraz kolorystyki grzejników jest dużym ułatwieniem dla klientów, poszukujących odpowiedniego gabarytu bądź odcienia pasującego do wnętrza. Posiadamy grzejniki wykonane z płaskich paneli grzewczych bądź płyty w różnych kolorach z palety RAL” – dodaje ekspert marki Luxrad.

Modern and minimalist interior of living room ,Yellow armchair with white table on white wall and wood floor ,3d render

Aranżacja cały rok

Grzejnik nie musi służyć tylko w okresie grzewczym. Może być przydatny cały rok i taką funkcję spełniają grzejniki dekoracyjne. W przeciwieństwie do tradycyjnych idealnie nadają się do aranżacji mieszkania, a wszystko za sprawą niestandardowych wymiarów i atrakcyjnego sposobu wykończenia.

Często ich budowa i wygląd zupełnie nie przypomina grzejnika. Przykładem są niektóre modele z oferty marki Luxrad jak np. model Portal pełniący funkcję lustra, bądź Niagara z grafiką, wyglądająca jak obraz! Niekiedy trudno odróżnić, które z nich są rzeczywiście grzejnikiem, a które ciekawą aranżacją wnętrza. Właśnie to sprawia, że lepszym wyborem są grzejniki dekoracyjne. Nie tylko dorównują mocą grzewczą tym tradycyjnym, ale także wyróżniają się subtelnym wyglądem i stanowią wyraźną dekoracją ściany, często nawet dominującą we wnętrzu.

_________

Luxrad to lider wśród producentów grzejników dekoracyjnych i łazienkowych w Polsce. Marka powstała w 2007 roku. Od początku istnienia cała produkcja odbywa się w Polsce. Luxrad tworzy najwyższej jakości produkty wzgodzieznowoczesnym designem, ergonomią ibezpieczeństwem. Jest pierwszym Polskim producentem, który wykorzystał szkło w produkcji grzejników oraz opatentował technologie Wulkan. Firma posiada najszerszy asortyment oraz daje możliwość wykonania grzejnika na specjalne zamówienie.

www.luxrad.com