Drewno, kamień i zieleń, czyli łazienka inspirowana naturą

Łazienki to pomieszczenia, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Oprócz swoich oczywistych funkcji nierzadko pełnią rolę także salonów kąpielowych, w których przyjemnie odpoczywa się po całym dniu pełnym wyzwań. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie na łonie natury relaks jest najbardziej efektywny. Dlatego też drewno, kamień, zieleń i elementy inspirowane naturą coraz częściej goszczą w naszych łazienkach.

Otoczenie przyrody napawa dobrą energią. Nie jest istotne to, czy żyjemy w zatłoczonym mieście czy na wsi, uwielbiamy czerpać z natury to, co posiada najlepsze. Łazienka pełna naturalnych materiałów i elementów nawiązujących do przyrody to sposób na stworzenie prawdziwej oazy spokoju, której w dzisiejszych czasach tak bardzo nam potrzeba. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by stworzyć jednocześnie relaksujące i stylowe wnętrze.

Podstawą jest naturalna baza

Aby stworzyć łazienkę jak najbardziej zbliżoną naturze należy postawić na neutralne kolory, czyli brązy, szarości, beże i biele. Będą one stanowić idealne tło dla dalszych aranżacyjnych działań. Warto też zarówno na ścianach, jak i podłodze postawić na wykończenie z  naturalnych materiałów, takich jak kamień lub drewno. Może jednak okazać się, że tego typu rozwiązanie znacząco przekroczy nasz budżet, który przewidywaliśmy na remont. Naturalne materiały wykończeniowego są bowiem bardzo drogie. Nic straconego! Dzięki zaawansowanej technologii produkcji producenci posiadają w swoich ofertach produkty, których wzory są łudząco podobne do naturalnej faktury drewna lub kamienia. – Nierzadko takie materiały wizualnie nie odbiegają od swojego pierwowzoru, a dodatkowo jeszcze wykazują się większą trwałością, wytrzymałością na ciężar, uszkodzenia i uderzenia udarowe, a także, co jest równie ważne, są łatwiejsze do utrzymania w czystości i posiadają antybakteryjną powierzchnię, co jest istotne szczególnie w łazience. Produkty z naturalnym wzorem nie ustępują w niczym tym stworzonym faktycznie z drewna czy kamienia. A wręcz przeciwnie! One zdecydowanie ułatwiają korzystanie z łazienki i sprawiają, że zachowuje ona swoją świeżość i czystość przez wiele lat – radzi Piotr Fuhrmann, ekspert marki Schedpol, producenta brodzików, wanien, odpływów liniowych i nośników stabilizujących.

Zwróć uwagę na szczegóły

Gdy podstawę naszej łazienki stanowią już barwy neutralne warto zastanowić się jakie elementy wyposażenia wprowadzić do łazienki, aby podkreślić jej naturalny charakter. Jednym ze sposobów jest stworzenie przestrzeni prysznicowej inspirowanej naturą. Wystarczy postawić na brodzik, którego powierzchnia imituje fakturę kamienia. – Takie brodziki idealnie skomponują się z drewnem, bielą czy roślinnością tworząc ciekawy i intrygujący kontrast. Dodatkowo brodzik z powierzchnią przypominającą kamień w odcieniu czerni nada wnętrzu elegancki charakter. W zależności od potrzeb można go zamontować na posadzce lub wbudować w podłogę tworząc jeden poziom podłogi w całej łazience. Przed zakupem sprawdźmy też sposób montowania maskownicy odpływu. Przy tak wyjątkowym wzorze jakim jest kamień ważne, aby odpływ był estetycznie przesłonięty. Dobrym rozwiązaniem jest innowacyjna maskownica, również o strukturze kamienia, którą montuje się na magnes. To właśnie dbałość o szczegóły świadczy o późniejszym efekcie końcowym – radzi ekspert Schedpol.

Rośliny w łazience? Czemu nie!

I nie mowa tu wcale o roślinach sztucznych, którym do stworzenia wyjątkowego klimatu w łazience bardzo daleko! Istnieją bowiem takie odmiany, które uwielbiają wilgotne i zacienione środowisko, jakie panuje w łazience. Przykładem może być Ziemiokulkas, któremu nie przeszkadza ciemność, zatem idealnie będzie czul się nawet w łazience bez okna. Gdy natomiast posiadamy chociażby niewielkie źródło naturalnego światła zdecydujmy się na takie rośliny jak Zielistka, Skrzydłokwiat, Kroton, a nawet znane większości Monstera, Storczyk czy Paprotka. Rodzajów roślin jest naprawdę wiele, a ich wybór zależny jest jedynie od naszego gustu i upodobań estetycznych.

Translate »