NIEUSTANNY ROZWÓJ TECHNOLOGII– CZY WIELKI FORMAT TO PRZYSZŁOŚĆ CERAMIKI?

Chyba żadna płytka ceramiczna nie budzi tyle emocji co wielki format. Z jednej strony daje wręcz nieograniczone możliwości związane z designem, z drugiej – obawy wykonawców przed ciężarem pojedynczej płyty, doborem narzędzi i chemii montażowej. Ekspert Ceramiki Tubądzin w sposób szczegółowy przybliża wyzwania i możliwości związane z gresami wielkoformatowymi.

Historia ceramiki to ciągły proces poszerzania możliwości kolorystycznych i wzorniczych, a także zwiększanie wymiarów płyt ceramicznych, dzięki nieustannemu rozwojowi możliwości technicznych. V część Vademecum Płytek Ceramicznych pozwala przyjrzeć się płytkom wielkoformatowym z szerszej perspektywy.

Kolekcja Epoxy, marki Monolith

Grupa Tubądzin, pierwsza w Polsce, w 2016 wprowadziła na rynek format 120 x 240 cm,
w ogromnym stopniu przyczyniając się do jego popularyzacji. Dzisiaj już w bardzo wielu eleganckich domach, czy nowoczesnych mieszkaniach możemy zobaczyć płytki wielkoformatowe. Pasują one bowiem do każdej przestrzeni. W tych większych pozwalają
w pełni wyeksponować wzornictwo płytek, mniejsze pomieszczenia z kolei, dzięki zminimalizowaniu użycia fug, wydają się – dzięki płytkom w wielkim formacie – bardziej przestronne.

Krzysztof Kulig, product manager i ekspert Grupy Tubądzin, który przeprowadził szkolenia z ponad 5000 glazurników w Polsce i na świecie, zaprasza do lektury piątej części cyklu o okładzinach ceramicznych, w której przyjrzy się rodzajom, funkcjom i montażowi płyt wielkoformatowych.

Płyta gresowa o wymiarze 12×240 cm waży jedynie 42 km. Do jej przenoszenia wystarczą dwie osoby.

Z artykułu można dowiedzieć się:

– od jakiego wymiaru płytki można uznać ją za duży format

– czy rozmiary płytek będą nadal rosły wraz z rozwojem technologicznym branży

– czy płytki wielkoformatowe można łączyć z innymi formatami i płytkami dekoracyjnymi

– gdzie można położyć okładziny wielkoformatowe i czy każda powierzchnia jest odpowiednia

– czy wielki format można stosować jednocześnie na elewacjach i jako okładzinę na meble?

– w jakiej technologii produkowane są gresy wielkoformatowe i czym różnią się od mniejszych płytek

– jakie narzędzia są niezbędne do obróbki i montażu płyt wielkoformatowych

– jak zaplanować logistykę płyt w największym formacie

W tej chwili Grupa Tubądzin jako jedyna firma w tej części Europy wytwarza płyty w tak dużym formacie, w kilku rodzajach wykończenia powierzchni.

Zapraszamy do lektury V części „Vademecum okładzin ceramicznych”:  https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych


Grupa Tubądzin
należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.