Pozwól sobie na chwile kojącego relaksu z SANPLAST S.A.

Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy jesteśmy niejako zmuszani do spędzania w domach więcej czasu niż byśmy tego chcieli, będziemy chociaż w stanie wygospodarować dodatkowy czas na odpowiedni relaks. Stres związany z aktualnymi wydarzeniami w Polsce i na świecie może wywoływać negatywne emocje, których szkodliwe działanie na nasz organizm jest bezsprzeczne. Dlatego kluczowym jest, aby w warunkach wzmożonego stresu i natłoku informacji, nie zapominać o higienie zarówno fizycznej jak i psychicznej. O te obydwa aspekty niezmiennie dba SANPLAST SA.

Większość z nas nie ma czasu, albo i możliwości, aby na co dzień poddać się rytuałowi relaksacyjnej kąpieli w wannie. Zadowalamy się zatem szybkim prysznicem. Tymczasem aromatyczna kąpiel odpręża i zmywa całodzienny stres, a odpowiednio przygotowane kąpiele mają zbawienny wpływ na skórę i samopoczucie. Przestronna wanna, która będzie dostosowana do naszych potrzeb to krok milowy w stronę odpowiedniego wykorzystania chwili dla siebie.

Przyjmuje się, że optymalna temperatura kąpieli to 28 – 35 stopni. Taka kąpiel relaksuje, likwiduje napięcia i doskonale przygotowuje nasz organizm do snu. Powinna ona  jednak trwać nie dłużej niż pół godziny. Spotęgowane doznania kąpielowe zapewnią także dodatki w postaci olejków eterycznych dodawanych do kąpieli czy soli kąpielowej.

Proces pielęgnacji możemy wydłużyć o nałożenie maseczki na twarz, peeling ciała lub jego masaż. Nie musi to zabierać nam kilku godzin, wszystkie czynności powinniśmy dostosować do czasu, jakim akurat danego dnia dysponujemy. Wprowadzenie do dziennej rutyny takiego elementu może diametralnie wpłynąć na nasze ogólne samopoczucie, a co za tym idzie, na wydajność w ciągu całego następnego dnia. W zależności od naszych upodobań i potrzeb  możemy podczas kąpieli przenieść się w inny świat za pomocą dobrej książki czy kojącej nasze zmysły muzyce.

Jakościowy relaks ułatwi odpowiednio zaprojektowana przestrzeń. Przygaszone światło, jasne ściany, miękki dywanik oraz dobrze dobrana wanna to gwarancja pomyślnie wykorzystanego czasu tylko dla siebie. Pozwólmy sobie cieszyć się i wykorzystywać przestrzeń, jaką jest łazienka na same przyjemności.

„Stres, szybkie tempo życia wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Małe rytuały, które systematycznie będziemy wdrażać w nasze życie przyczynią się do naszego lepszego samopoczucia. Jako ekspert w dziedzinie kąpieli wiemy jak zbawienny wpływ ma ona na nasze samopoczucie. Na rynku spotkamy wiele wanien, które możemy dopasować do swoich preferencji nie tylko pod względem kształtu, ale także koloru czy wyposażenia. Dostępne są modele z systemami hydromasażu czy chromoterapią, dzięki czemu kąpiel będzie jeszcze bardziej przyjemna.” – podkreśla Marcin Wargoś – Product Manager SANPLAST SA