5 przydatnych wskazówek dotyczących zarządzania apartamentem lub domem na wynajem przy pomocy ekosystemu Nice Smart Home

Posiadasz mieszkanie, które wynajmujesz za pośrednictwem popularnych platform, ale mieszkasz w innym mieście? Ile razy wynajmowałeś mieszkanie na ostatnią chwilę, a potem musiałeś jechać w nocy, aby dostarczyć klucze swoim gościom? Jak często Ty jako gospodarz niepotrzebnie zostawiasz włączone grzejniki w swoim mieszkaniu? Oto kilka inteligentnych i opłacalnych opcji, które Nice, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, poleca najemcom lub każdemu, kto chce uczynić swój dom inteligentnym, zapewniając komfort i znaczne oszczędności.

1. Po co recepcja? Wystarczy centrala i aplikacja Yubii.

Umawianie się z osobą wynajmującą apartament zawsze stanowi wyzwanie. Wynajmujący często może przyjechać w godzinach nocnych lub właśnie wtedy, kiedy nam nie pasuje być na miejscu. Nie zawsze uzyskamy pozwolenie na umieszczenie holdera na klucze na klatce schodowej. Z kolei zatrudnienie dodatkowej osoby, która będzie specjalnie na miejscu przez cały czas, wiąże się z kosztami, takimi jak wynagrodzenie tej osoby. Centrala sterująca urządzeniami smart home, zintegrowana z inteligentnym zamkiem może wykonać to zadanie.

“Po połączeniu z aplikacją Yubii, osoby wynajmujące mogą otwierać lub zamykać drzwi i, o ile mają dostęp do Internetu, mogą także zobaczyć stan zamka. Osoba przybywająca do nieruchomości musi jedynie pobrać aplikację, a administrator przydzieli jej uprawnienia do konkretnej nieruchomości, mieszkania lub wybranego pokoju” – mówi Wojciech Jankowski, Head of Presales Business Support w Nice Polska.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której mamy kilka domków na wynajem. Każdy dom może stanowić oddzielną strefę, do której dany użytkownik otrzymuje uprawnienia na określony czas. Jako właściciel obiektu możemy nadać tylko konkretne uprawnienia. W ten sposób nie ma potrzeby organizowania na terenie naszej nieruchomości recepcji, co przekłada się na wydatne zwiększenie efektywności biznesowej prowadzonej przez nas działalności.

2. Zarządzanie domem: nie ma problemu, gdy goście zapomną zgasić światło lub zamknąć okno.

    Rozwiązania do zarządzania domem pozwalają właścicielom domów zdalnie kontrolować wszystko wewnątrz domu, jak na przykład stan świateł i okien. Ile razy właściciele mieli sytuację, w której goście zapomnieli zamknąć okna lub, co gorsza, drzwi tarasowe przed wyjściem? Jeśli tylko użyją inteligentnego czujnika drzwi i okien, takiego jak Nice Door/Window-Control, który może być dostępny w kilku kolorach i pasuje do każdego stylu domu, będą mogli z łatwością monitorować stan wszystkich drzwi, okien lub drzwi tarasowych.

Nice zapewnia właścicielom, zarówno remontowanych lokali, jak i tych nowobudowanych, łatwy dostęp do rozwiązań zarządzania domem bez konieczności wykonywania większych prac murarskich lub okablowania. Można w ten sposób zainstalować moduły, takie jak On/Off-Control czy Dimmer-Control, które mogą włączać i wyłączać światła lub je przyciemniać.

3. Inteligentne zarządzanie temperaturą

Zarządzanie temperaturą w mieszkaniu, włączanie i wyłączanie ogrzewania, w zależności czy przebywają w nim ludzie lub nie, jest bardzo wygodne. Właściciele domów mogą również zyskać możliwość kontrolowania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. W tym przypadku inteligentne termostaty i czujniki temperatury, takie jak Nice Heat-Control, są doskonałą opcją dla wynajmujących. Gdy właściciele wiedzą, że przez 1-2 dni apartament nie będzie w żaden sposób wykorzystywany, mogą całkowicie zdalnie obniżyć temperaturę np. w łazience.

Poza sezonem temperaturę można obniżyć na stałe. Nie ma znaczenia z jakiego źródła ciepła korzystają właściciele. Systemy Nice są na tyle uniwersalne, że pozwolą na komfortowe sterowanie zarówno pompą ciepła, jak i ogrzewaniem elektrycznym czy piecem gazowym. Jeśli korzystamy
z klimatyzatorów, które służą nie tylko do chłodzenia, ale również do ogrzewania pomieszczeń, aplikacja Yubii daje praktycznie nieograniczone możliwości.

4. Poza sezonem – bezpieczeństwo przede wszystkim!

    W zależności od lokalizacji naszej nieruchomości, zawsze mamy do czynienia z pewną sezonowością wynajmu. Apartamenty nad morzem cieszą się większą popularnością latem, a te w kurortach narciarskich – zimą. Poza sezonem apartamenty nie zawsze są wykorzystywane.
Nice chce wspierać właścicieli domów, gwarantując bezpieczeństwo ich nieruchomości przez cały rok. W aplikacji Yubii właściciele mogą zintegrować zarówno system alarmowy, jak i uzyskać podgląd z większości kamer IP dostępnych na rynku.

 

Jeśli dodatkowo w lokalu na wynajem zainstalowane zostaną odpowiednie czujniki, w razie niepożądanego zdarzenia właściciel natychmiast otrzyma powiadomienie. Systemy bezpieczeństwa wyposażone są w inteligentne czujniki, takie jak Nice Smoke-Control, który wyśle właścicielowi alert w przypadku wykrycia dymu lub nagłego wzrostu temperatury, a Flood-Control poinformuje go o wycieku wody.

5. Zmień standardowe urządzenie w inteligentne

Jeśli właściciele mają urządzenia domowe, którymi nie można zarządzać zdalnie, Nice Smart-Control jest idealny do konwersji standardowych urządzeń w inteligentne. Dzięki niemu właściciele mogą zintegrować z inteligentnym domem nie tylko pompy ciepła i klimatyzatory, ale także systemy alarmowe lub czujniki, termostaty, bramy czy rolety. Wszystkie funkcje są łatwo dostępne za pośrednictwem aplikacji Yubii.

Presidential Baltic Houses w Kopaniu wzorcem do naśladowania

W miejscowości Kopań (niedaleko Darłowa) nad Morzem Bałtyckim dużą popularnością cieszą się luksusowe domy na wynajem Presidential Baltic Houses. Nice sprawił, że stały się one również inteligentne dzięki zastosowaniu rozwiązań do zarządzania domem ze swojego portfolio. W tym przypadku właściciel korzysta z usług FIBARO, firmy należącej do Nice, aby w pełni kontrolować domy, mimo że na co dzień mieszka z dala od linii brzegowej Bałtyku. W Presidential Baltic Houses nie ma recepcji, a kontakt z klientami ogranicza się do rozmów telefonicznych i e-maili.

Wszystkie luksusowe domki, zlokalizowane 50 metrów od plaży, wyposażone są w inteligentne przekaźniki zintegrowane przy pomocy centrali sterującej, które umożliwiają zarządzanie oświetleniem, a wejścia na teren ośrodka strzeże system dostępowy Nice.

Więcej informacji na temat obiektu w video pod linkiem: https://baltic-houses.pl/.

Poznaj Świat Nice na www.nice.pl.