Teren położony w modnej części poznańskich Jeżyc tętni już gwarem nowych mieszkańców. Po sukcesie sprzedażowym premierowej fazy projektu Wieża Jeżyce Archicom rozpoczyna przedsprzedaż kolejnych etapów – drugiego oraz piątego. Ogólnopolski deweloper przygotuje w nich łącznie ponad 500 komfortowych mieszkań z atrakcyjnymi rozkładami, a także osiedlowy hub mobilności do wyłącznej dyspozycji mieszkańców oraz strefę coworkingową.
Drugi etap inwestycji Wieża Jeżyce obejmuje mieszkania o zróżnicowanych układach. Najmniejsze zapewnią niemal 31 mkw. powierzchni, natomiast największe osiągną metraż ponad 91 mkw. Dodatkowymi powierzchniami do wykorzystania będą balkony lub przydomowe ogródki. Na parterze oddawanych budynków działać będę lokale handlowo-usługowe. Przyszli lokatorzy otrzymają do dyspozycji smart rozwiązania w postaci systemów Blue Bolt oraz Fibaro ułatwiających poprzez aplikacje m.in. poruszanie się po inwestycji, zarządzanie domowym oświetleniem i sterowanie urządzeniami. W przestrzeniach wspólnych dominować będzie zróżnicowana roślinność sprzyjająca rekreacji, odpoczynkowi na trawie oraz spotkaniom sąsiedzkim. Archicom stworzy m.in. dziedziniec ze strefą zabaw, w której najmłodsi mieszkańcy skorzystają np. z huśtawki łańcuchowej, sprężynowca, karuzeli i hamaku. Nie zabraknie tam też siedzisk, ulicznego zdroju jak również stacji naprawy rowerów. Do dyspozycji miłośników jednośladów będą też stojaki rowerowe, a dla wszystkich mieszkańców Wieży Jeżyce zewnętrzna siłownia.
Archicom, dążąc do osiągnięcia statusu dewelopera pierwszego wyboru, jednocześnie wprowadza do przedsprzedaży mieszkania z piątej fazy poznańskiego projektu. Zaprojektowano w niej pojedynczy budynek o dziesięciokondygnacyjnej naziemnej konstrukcji, a wewnątrz szeroki wybór mieszkań od jedno- do czteropokojowych. Przyszli właściciele wprowadzą się do lokali z metrażami od 25 do 75 mkw. Na trzech ostatnich kondygnacjach Archicom zapewni mieszkania wyższe od tych standardowych, sięgające nawet 2,86 m.
Funkcjonalność oraz kompaktowość lokali czyni je atrakcyjnymi np. jako produkt pod inwestycję w najem długoterminowy lub dla osób o mniejszej zdolności kredytowej. Tym, co dodatkowo przyciąga uwagę w ramach piątego etapu jest strefa coworkingowa. Udogodnienie, które pozwoli zaoszczędzić bardzo dużo czasu na dojazdach do biura, a także pieniędzy wydawanych na paliwo i jest jednocześnie przyjazne dla środowiska ponieważ ogranicza transportową emisję dwutlenku węgla – mówi Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Archicom.
Sieć osiedlowych hubów mobilności
Archicom, w myśl wyznawanej zasady „sharing is caring”, zamierza rozwijać pionierską w skali kraju sieć osiedlowych punktów umożliwiających wypożyczanie m.in. hulajnóg, rowerów oraz samochodów elektrycznych. Koncept, którego oficjalna inauguracja nastąpiła we wrześniu zeszłego roku na łódzkim osiedlu Zenit, pojawi się także na rewitalizowanym terenie dawnej poznańskiej fabryki wodomierzy Apator-Powogaz.
Takie mobilne huby działają z powodzeniem w kompleksach biurowych czy przestrzeni miejskiej, ale dopiero Archicom odważył się zastosować pionierskie rozwiązanie na terenie inwestycji mieszkaniowej. W Łodzi świetnie się to sprawdziło i jestem przekonany, że podobnie będzie na terenie Wieży Jeżyce. Punkt elektromobilności Echo Share jest doskonałą „zieloną” alternatywą dla posiadania własnego środka transportu. Jesteśmy u progu budowy kolejnych kilkuset mieszkań w projekcie przy ulicy Janickiego, a więc ekologiczny hub oferujący np. rowery cargo i auta dostawcze sprawdzi się już na etapie przeprowadzki oraz urządzania własnego M – przekonuje Dawid Wrona.
Miejsce do pracy, relaksu i rekreacji
Zróżnicowanej i bogatej zieleni, także tej w tradycyjnej postaci, nie zabraknie w częściach wspólnych inwestycji. Osiedle powstaje na klimatycznych Jeżycach, w bliskim sąsiedztwie Parku Sołackiego i jeziora Rusałka, a więc terenów zachęcających do relaksu, odpoczynku i uprawiania sportu. Deweloper, nawiązując do tego otoczenia, zapewni otwartą przestrzeń z ogólnodostępnymi strefami rekreacyjnymi, placem zabaw czy parkiem linearnym ciągnącym się wzdłuż zabudowy. Powstaną również zielone dziedzińce z elementami małej architektury. W strefie coworkingowej dostępnej dla mieszkańców Wieży Jeżyce powstaną m.in.: salka konferencyjna, miejsca do pracy wspólnej oraz indywidualnej, wygodna strefa chilloutu, a także aneks kuchenny z ekspresem do kawy. Ponadto na parterze budynku działać będzie jeden lokal handlowo-usługowy.
W toku oddawania do użytku dalszych etapów, a co za tym idzie wprowadzania się kolejnych mieszkańców, uwalniany będzie potencjał Placu pod Wieżą. Serce inwestycji z odrestaurowaną zabytkową wieżą ciśnień stanie się przestrzenią inicjatyw kulturalnych oraz otwartym miejscem do kreatywnej realizacji sąsiedzkich pomysłów. Sprzyjać temu będą np. lokale handlowo-usługowe działające na Placu. Za projekt całego osiedla w wielkopolskiej stolicy odpowiada renomowane biuro architektoniczne Maarte.
O nas
Od 37 lat realizujemy marzenia o idealnym mieszkaniu. Nasze korzenie wywodzą się z wrocławskiego studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy do tej pory ponad 220 obiektów, w tym wieloetapowe osiedla m.in. Olimpia Port, a także zrewitalizowane Browary Wrocławskie. Od 1 sierpnia 2023 roku jesteśmy ogólnopolskim deweloperem obecnym również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie. Tworzymy przyjazne miejsca, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.