Ceramika Paradyż prezentuje nowe, inspirujące kolekcje w formacie 30×90 cm

Nawiązanie do niezwykłych miejsc, odkrywanie nowych aspektów tego co pozornie oczywiste, a to wszystko w topowych trendach wnętrzarskich! Ceramika Paradyż prezentuje 5 kolekcji, w których połączenie spektakularnych zjawisk natury oraz działalności człowieka czerpiącego z nich inspirację, umożliwia nam otoczenie się zachwycającym pięknem.

Nowoczesne wzornictwo, różnorodność zastosowania

Nowe propozycje w formacie 29,8 x 89,8 cm cechują się najmodniejszą stylistyką bazującą na nowatorskich trendach ze świata designu. Wyjątkowe efekty można uzyskać również poprzez połączenie płytek bazowych z dekorami i listwami ozdobnymi. Te spójne uzupełnienia nie tylko umożliwiają stworzenie bardzo indywidualnego projektu, lecz również stanowią uniwersalny zestaw, który może być dedykowany do różnych przestrzeni.

Każda z 5 kolekcji daje ogromne możliwości wyrażenia siebie, zarówno poprzez spokojniejsze aranżacje jak i te bardziej odważne. Jest to możliwe nawet w małych pomieszczeniach, dzięki zastosowaniu uniwersalnego formatu. Co więcej, grafiki sprzyjające składaniu płytek w wielkopowierzchniowe obrazy, urozmaicone struktury oraz dowolność układu zarówno pionowego jak i poziomego dają praktycznie nieograniczone sposoby kompozycji. Kolejną z zalet jest opcjonalność w akcentowaniu tego co dla nas najistotniejsze: konkretnego detalu, poszczególnego efektu lub wręcz przeciwnie – możliwość wypełnienia całej powierzchni danym motywem.

Znajdziemy wśród nich motywy roślinne, kamienne czy inspirowane metalami szlachetnymi. Ponad 30-letnie doświadczenie Ceramiki Paradyż w dekorowaniu płytek procentuje bogatym wachlarzem zróżnicowanych efektów w postaci matu, połysku, metalizacji lub ciekawych struktur. Natomiast nieoczywiste kształty heksalongów czy symetria wydłużonych cegiełek podkreślą walory płytki bazowej lub samodzielnie nadadzą pomieszczeniom unikatowego charakteru. Na szczególną uwagę zasługują pytki z motywem tapetowym, który od teraz można wkomponować w projekt łazienki.

Wonder Sky – niebieska łąka

Podobno nie ma dwóch tych samych odcieni nieba, a spacer po najpiękniejszych, europejskich łąkach to z każdym krokiem inna perspektywa odbijająca się w lustrze nieba. Subtelny, czteroelementowy efekt florystycznej tapety jest podkreślony wyrazistą płytką z motywem niebieskiego kamienia o mocnym użyleniu o błyszczącej powierzchni. Elementem dopełniającym są tu cegiełki – nowość w formacie 6,5 x 29,8 cm z ondulowaną strukturą i tonalną grafiką miksującą różne odcienie błękitów.

Green Philosophy – dzikość natury

Wśród tundrowych lasów, czy amazońskich dżungli urzekną Cię niezliczone odcienie zieleni. Wprowadź je do swojego otoczenia poprzez roślinną dekorację dającą spokój i wytchnienie. Oliwkowa zieleń płytek nawiązujących do paneli ściennych czy płytki o strukturze piecowego kafla czerpiącego z kunsztu tradycyjnej ceramiki wzbudzą poczcie bezpieczeństwa i stabilności. Harmonijnym uzupełnieniem dla płytek bazowych jest dekoracja o charakterze mozaiki,  która syntetycznie łączy nowoczesność z autentycznym rzemiosłem.

Warm Wind – to, co namalował wiatr

Wybierz się w podróż w ciepłe rejony świata, gdzie wiatr łagodnie otula rozgrzane marmurowe bloki, a pod stopami czujesz niezliczone ziarna piasku. Piaszczyste powierzchnie wiatr ułożył w wyraźne, geometryczne struktury, na które możesz patrzeć z zachwytem. Kolekcja została rozbudowana o nową formę heksalongu oraz uzupełniona płytką podłogową z rysunkiem szlachetnej Calacatty o ciepłym wybarwieniu. Zachwycający, unikatowy tapetowy motyw organicznych liści zatopionych w tkaninowej, drobnej strukturze o subtelnych zdobieniach, migocze złotem by dyskretnie rozświetlać otoczenie.

Arctic Storm – siła przyciągania

Świat jest pełen kontrastów, które możesz dostrzec, kiedy głęboka noc zamyka nas w swej czerni, a oślepiające refleksy wschodzącego słońca zmieniają arktyczną biel w srebro. Zróżnicowanie wzorów i tonalnych struktur o rysunku wdzięcznego i delikatnego marmuru Statuario przyozdobiło płytki, a nowa odsłona cegiełki w formacie 6,5 x 29,8 cm to również próba przełamania klasyki efektem błyszczącego srebra. Natura dba o balans, dlatego te kontrasty i przeciwieństwa wspaniale się uzupełniają oraz przenikają – skorzystaj z tego.

Comfort Place – twoje miejsce

Dzięki drodze, jaką przejdziesz, zdobywasz doświadczenie, naukę i kolekcjonujesz wspomnienia. Nie zawsze wiesz, co Cię spotka za granicą, ani nawet za zakrętem – dlatego musisz mieć swoją przystań. Miejsce, w którym będziesz u siebie – spokojny, zrelaksowany i bezpieczny. Daj się ponieść nowym doznaniom poprzez połączenie płytek o grafice przetartego betonu ze spektakularną, metalizowaną,  mieniącą się srebrem fakturą. Daj się pochłonąć, poszukując kolejnych miejsc, które odwiedzisz, poznasz, posmakujesz i otoczysz się ich pięknem oraz niepowtarzalnością.

______________________________________________________________________________

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju oraz wizytówka polskiego przemysłu na świecie. Od 33 lat napędza wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom w blisko 50 krajach innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości.

Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Red Dot Design Award 2016 (Trakt), iF Design 2017 (Elanda/Elando), Dobry Wzór 2018 (Esagon) oraz Bronze A’Design Award 2020 za kolekcję Modernizm, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej.

Ceramika Paradyż posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com

Translate »