Cięcie bez wyrw jak nigdy przedtem

Nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K firmy Festool

Zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K: Cięcie bez wyrw, jak nigdy dotąd.

Na niezawodnej jakości i absolutnej precyzji zagłębiarek Festool można polegać od 1980 roku Festool konsekwentnie kontynuuje tę tradycję, wprowadzając na rynek nową zagłębiarkę z podcinakiem: TSV 60 K. Cięcie bez wyrw po obu stronach udaje się teraz już za pierwszym razem – przy głębokości cięcia do 60 milimetrów. W połączeniu z zintegrowanym zabezpieczeniem KickbackStop TSV 60 K, zmniejsza ryzyko obrażeń i uszkodzeń spowodowanych odbiciem. Co więcej dzięki szerokiemu asortymentowi akcesoriów systemowych można zawsze pracować mobilnie, precyzyjnie i z zachowaniem wymiarów. Nowa TSV 60 K umożliwia uzyskanie jakości warsztatowej również na placu budowy – tak jak w przypadku maszyny stacjonarnej.

Festool od dziesięcioleci słynie z produkcji ręcznych pilarek tarczowych: „Już na początku lat 60-tych firma Festool wprowadziła na rynek światową nowość: kombinację ręcznej pilarki tarczowej i szyny prowadzącej, a na początku lat 80-tych pierwszą zagłębiarkę. Dzięki nowym modelom stale podnosimy poprzeczkę w dziedzinie cięcia. Od maja 2023 roku ponownie rozszerzamy naszą ofertę o nową zagłębiarkę z podcinakiem TSV 60 K”, mówi Boris Seyfried – menedżer produktu w dziale pilarek Festool.

Zintegrowana jednostka podcinająca zapewnia cięcie bez wyrw po obu stronach już za pierwszym razem. Dzięki temu krawędzie cięcia są bezpośrednio gotowe do dalszej obróbki.

Cięcie bez wyrw po obu stronach – jak nigdy dotąd

Nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K zapewnia cięcie bez wyrw po obu stronach, i to już za pierwszym razem. Dzięki temu jest wyjątkowo wydajna, a  krawędzie cięcia są natychmiast gotowe do dalszej obróbki. „W nowej TSV 60 K zintegrowaliśmy podcinak, co stanowi nowatorskie rozwiązanie na rynku zagłębiarek prowadzonych ręcznie. Jednostkę podcinającą zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem ustawiania śladu i głębokości, co gwarantuje możliwość wprowadzenia precyzyjnych ustawień, a w połączeniu z diamentową tarczą podcinającą doskonałą jakość cięcia. Dotyczy to nawet wydajnego przycinania płyt z zachowaniem najwyższej jakości”, potwierdza Boris Seyfried.

Ustawianie śladu i głębokości jednostki podcinającej: Dokładne ustawianie tarczy podcinającej w celu uzyskania krawędzi cięcia bez wyrw.

Perfekcyjne przycinanie płyt – teraz również mobilnie

„Szczególnie praktyczny w codziennej pracy jest fakt, że nowa Zagłębiarka TSV 60 K umożliwia precyzyjne docinanie bez wyrw nawet w przypadku dużych płyt, nie tylko w warsztacie, ale teraz również na placu budowy. Dzięki naszym wszechstronnym elementom wyposażenia systemowego cięcia wykonywane są tak, jak przy użyciu maszyny stacjonarnej. W tej formie to zupełnie nowe rozwiązanie, jakiego do tej pory nie było: Mobilne, a przy tym precyzyjnie, cięcie bez wyryw z gwarancją zachowania wymiarów”, dodaje Seyfried. W zależności od zastosowania podcinak może być elastycznie włączany lub wyłączany. Perfekcyjne rezultaty są ważne, zwłaszcza w przypadku przycinania płyt. I właśnie z tego powodu nowa zagłębiarka z podcinakiem może być używana również w połączeniu z szyną prowadzącą – co jest typowe dla rozwiązań stosowanych w Festool. Dzięki zamocowaniu szyny prowadzącej za pomocą ścisków śrubowych i regulowanych bez użycia narzędzi szczęk prowadzących TSV 60 K porusza się bez najmniejszego luzu. To gwarancja uzyskania doskonałych rezultatów pracy.

Diamentowa tarcza podcinająca gwarantuje bardzo długą żywotność i stale doskonałą jakość cięcia.

Większe bezpieczeństwo podczas cięcia – dzięki KickbackStop

„Nasze innowacyjne zabezpieczenie KickbackStop w zagłębiarce z podcinakiem chroni element obrabiany i minimalizuje ryzyko obrażeń”, kontynuuje Seyfried i dodaje: „Nasza nowa TSV 60 K jest niezwykle precyzyjna, bezpieczna i zapewnia doskonałe rezultaty bez wyrw.” KickbackStop powoduje, że w przypadku odbicia spowodowanego zakleszczeniem się tarczy pilarskiej podczas cięcia lub zagłębiania się w elemencie obrabianym \”, tarcza pilarska zatrzymuje się szybciej niż w mgnieniu oka. Oznacza to, że pilarka wykrywa odbicie i zatrzymuje silnik w ułamku sekundy. Szczególnie praktyczne jest to, że po zadziałaniu KickbackStop pilarka jest natychmiast gotowa do pracy – bez konieczności wymiany i ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

Maksymalna wszechstronność

„Nowa TSV 60 K jest naszą najbardziej wszechstronną zagłębiarką, ponieważ dzięki głębokości cięcia 60 mm i odchylającej się wraz z tarczą pilarską jednostce podcinającej, w połączeniu z szyną prowadzącą możliwe są nawet cięcia ukośne do 45°”, mówi Boris Seyfried. Różnorodność systemu wyposażenia TSV 60 K można w pełni docenić dopiero w codziennym użytkowaniu. Szczególną zaletą jest to, że nowa zagłębiarka może współpracować ze wszystkimi prowadnicami FSK. Dzięki temu uzyskanie powtarzalnych, precyzyjnych i czystych cięć poprzecznych jest dziecinnie proste również „w małym formacie”. Podczas tworzenia nowej TSV 60 K projektanci Festool pomyśleli o wielu szczegółach, np. o łatwej wymianie tarczy pilarskiej FastFix, okienku kontrolnym, regulacji prędkości obrotowej, dokładnym ustawianiu głębokości z podwójną wskazówką oraz precyzyjną regulacją.

Dzięki zamocowaniu szyny prowadzącej za pomocą ścisków śrubowych i regulowanych bez użycia narzędzi szczęk prowadzących, TSV 60 K porusza się na szynie prowadzącej absolutnie bez luzów.

Solidna konstrukcja, duża moc i wyjątkowa wydajność

Bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji sprawia, że pilarka jest praktycznie bezawaryjna i niezwykle wydajna. Prędkość do 6800 obrotów na minutę zapewnia idealne cięcie, bezwysiłkowy posuw i w rezultacie najwyższą jakość.  Dzięki temu nowa zagłębiarka z podcinakiem jest wytrzymała, a w połączeniu z kompleksowym systemem cięcia również dopracowana w każdym szczególe: Doskonale radzi sobie zarówno z precyzyjnymi cięciami w litym drewnie, jak i z wydajnym docinaniem płyt – bez wyrw po obu stronach. Czasochłonne poprawki też już należą do przeszłości.

Gwarancja niezmiennie wysokiej wydajności cięcia dzięki bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC: praktycznie bezawaryjnemu i niezwykle wydajnemu. Wysoko obrotowy bezszczotkowy silnik EC-TEC o prędkości 6800 min-1 umożliwia postęp prac przy niskim wysiłku.

Jakość bez kompromisów

Festool to nie tylko niezawodne elektronarzędzia. To również najwyższej jakości obsługa, w tym bezpłatny pakiet usług w ramach Gwarancji all-inclusive:

  • Bezpłatna kompleksowa naprawa realizowana szybko, dokładnie i bezpłatnie przez pierwsze trzy lata. Wymieniane są nawet części zużywające się podczas standardowej eksploatacji jak i uszkodzone baterie czy ładowarki.
  • Wymiana w przypadku kradzieży – skradzione narzędzie zastępowane jest nowym, co wymaga jedynie niewielkiego wkładu własnego (po ewentualnym zdarzeniu).
  • Gwarantowane oryginalne części zamienne przez co najmniej 10 lat. W przeciwnym razie otrzymasz bezpłatnie nowe narzędzie.

 

Gwarancja all-inclusive dotyczy wszystkich narzędzi Festool, zarejestrowanych w ciągu 30 dni od daty zakupu. Szczegółowe warunki Gwarancji Festool, dostępne na stronie www.festool.pl/serwis.

 

Festool FinansowaniePLUS – przy niskich miesięcznych ratach

 

Program Festool FinansowaniePLUS, realizowany we współpracy z partnerem finansowym Siemens Financial Services jest skierowany do wszystkich klientów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Program ten, to przede wszystkim  inwestycja  dla klientów, którzy chcą zakupić narzędzia Festool na raty. Co istotne przedsiębiorca, który skorzysta z programu od początku jest właścicielem finansowanych narzędzi.

Nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K w porównaniu:
1. Cięcia bez wyryw z obu stron, bezpośrednio gotowe do dalszej obróbki ›
2. Zagłębiarka z obustronnym zabezpieczeniem przeciwodpryskowym: najwyższa jakość cięcia, praktycznie bez wyrw
3. Zagłębiarka bez zabezpieczenia przeciwodpryskowego: widoczne wyrwy na krawędziach cięcia

Nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K jest dostępna u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool również na raty w Festool FinansowaniuPLUS.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.festool.pl/FinansowaniePLUS,, gdzie można przeliczyć i wygenerować indywidualny przykład finansowania narzędzi Festool.


Pobór mocy

(zagłębiarka/podcinak)                 1500 W / 190 W

Prędkość obrotowa na biegu jałowym       3000 do 6800 obr./min

(zagłębiarka/podcinak)                 16 000 – 22 000 obr./min

Średnica tarczy pilarskiej (zagłębiarka/podcinak)           168 mm / 47 mm

Zakres regulacji kątowej                         0 do 45°

Głębokość cięcia                                    0 do 62 mm

Przyłącze do odsysania pyłu Ø                 27/36 mm

Długość przewodu                                  4 m

Ciężar                                                   6 kg