Drzwi, cokoły i meble w nowej odsłonie – z farbą PARA 8300 Melamine

Melamina to główny składnik wielu laminatów wyróżniających się doskonale gładką powierzchnią odporną na wiele domowych zagrożeń. Te właściwości wykorzystuje nowa farba PARA 8300 Melamine – dostępna w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Alkidowo-akrylowa emalia lateksowa służy do malowania powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń. To znakomity sposób, by ramy okienne, drzwi, listwy przypodłogowe, pokrycia ścian albo meble zaprezentowały się w zupełnie nowej odsłonie.

Lato jest czasem wielkich i małych remontów. Czasem nie trzeba wiele, aby mieszkanie zyskało modny czy efektowny wygląd albo po prostu na nowo zachwycało świeżością. Podstawa to oczywiście odmalowanie ścian. Aby efekt był pełny, warto zadbać jednak i o pozostałe elementy wystroju architektonicznego – drzwi, okna (jeśli nadają się do malowania), listwy przypodłogowe czy boazerie. Dzięki malowaniu mogą odzyskać utracony blask albo… zupełnie zmienić szatę kolorystyczną, a wraz z nią charakter i styl. Świetnym przykładem są cokoły, czyli wysokie listwy przypodłogowe. Białe mają w sobie wiele klasycznej elegancji, a przy tym są zupełnie uniwersalne. Czarne dadzą wnętrzu modernistyczny rys. Niebieskie mogą podkreślić marynistyczne odniesienia aranżacji, żółte wprowadzą do wnętrz wiele słońca, a koralowe będą znakiem, że domownicy są na bieżąco z trendami. To oczywiście tylko przykłady. Warto uruchomić wyobraźnię – nastroić się do twórczej zabawy! Zwłaszcza gdy wymaga to tylko sięgnięcia po pędzel lub wałek oraz nową farbę w wybranym odcieniu.

Upcykling, czyli najprostszy sposób na piękne meble

Wykończenie albo odnowienie trwałych elementów wyposażenia czy wystroju domu to wciąż nie wszystko, w czym pomoże PARA 8300 Melamine (dostępna w Dekorian Home). W ostatnim czasie ważnym trendem stał się upcyckling. Polega na dawaniu nowego życia (czasem też nowej funkcji) przedmiotom wysłużonym, nieładnym czy niemodnym. Zabytkowe meble warto rzecz jasna poddawać wyłącznie profesjonalnej renowacji. Ale wszelkie popularne sprzęty z minionych dekad to znakomite obiekty do twórczych działań. Odpowiedni odcień, czasem nowe uchwyty i nóżki, ewentualnie odpowiednio dobrana tkanina obiciowa – i stary grat zamieni się w ozdobę wnętrza, tym cenniejszą, że unikatową. Malowanie mebli to także sposób, by cieszyć się piękną zabudową kuchenną lub łazienkową bez wielkich nakładów i bez kłopotów związanych z demontażem. Do malowania wystarczy zdjąć same fronty!

Zalety, za które pokochasz farbę melaminową

Nowa PARA 8300 Melamine daje piękną i bardzo trwałą powierzchnię m.in. stolarce drewnianej, boazeriom i panelom ściennym, listwom przypodłogowym czy meblom. Zapewnia eleganckie, a przy tym niezwykle trwałe wykończenie. Jednym z sekretów nowej farby jest znakomite rozprowadzanie, które pozwala łatwo uzyskać zachwycająco gładką powierzchnię, która jest jednocześnie wytrzymała i odporna na zmywanie. Elementy pomalowane farbą PARA 8300 Melamine doskonale znoszą codziennie użytkowanie. Pozostają więc piękne przez długi czas.

Jak korzystać z nowej farby? To proste!

Zawsze zacznij od przeczytania instrukcji na puszce. Działaj starannie i dokładnie już od samego początku. Pamiętaj, że podstawą udanego efektu jest używanie odpowiednich narzędzi oraz staranne przygotowanie podłoża – musi być równe, o dobrej przyczepności (niezbędne może być przeszlifowanie go papierem ściernym o gradacji 220 lub wyższej), wolne od pyłu i suche. Nie zapomnij też odpowiednio zabezpieczyć podłogi i mebli wokół. Przed rozpoczęciem malowania dokładnie wymieszaj farbę od dna. Farba PARA 8300 Melamine jest gotowa do użycia, nie trzeba jej rozcieńczać. Nanoś ją pędzlem lub odpowiednim wałkiem emaliowym marki Dynamic. Po lekkim rozcieńczeniu wodą można ją także aplikować za pomocą natrysku. To sposób, by (przy odpowiednio przygotowanym podłożu) uzyskać efekt idealnie gładkiej powierzchni w wymarzonym odcieniu.

Farby PARA dostępne są w sprzedaży u wyłącznego dystrybutora marki w Polsce, w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home (dekorianhome.pl).