Drzwi ozdobą modnego wnętrza

Trendy wnętrzarskie na 2023 rok są różnorodne i dają dużą swobodę w kreowaniu pięknej i nowoczesnej przestrzeni. W ślad za nimi idzie szeroka oferta wyposażenia wnętrz, będąca odpowiedzią na obowiązującą modę. Swoje propozycje odświeżają także producenci drzwi, które dzisiaj już nie tylko dzielą lub łączą przestrzeń, ale coraz częściej pełnią funkcję dekoracyjną i współtworzą niepowtarzalne aranżacje. Współczesny design dostarcza dużą różnorodność wyboru, a konsumenci coraz odważniej sięgają po oryginalne modele i niestandardowe kolory czy wzory skrzydeł drzwiowych. Podpowiadamy, jakie wybrać do nowoczesnych wnętrz, urządzonych zgodnie z tegorocznymi trendami.

Modne w tym roku są obłe i organiczne kształty widoczne w stylizacji pomieszczeń np. w postaci malowanych na ścianach łuków, łagodnych przejść sufitu w ściany i minimalizowaniu kątów w pomieszczeniach. Popularnymi elementami są meble jak np. miękkie fotele i kanapy w fantazyjnych kształtach, okrągłe stoliki kawowe czy oryginalne oświetlenie. Na popularności nie traci również eklektyzm, który nie ogranicza naszej wyobraźni i polega na łączeniu styli wnętrzarskich i kolorów, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Alternatywą dla tego „przemyślanego chaosu” są wnętrza w stonowanym i bliskim naturze stylu japandi. Chętnie wprowadzamy do wnętrz naturalne materiały, rośliny oraz elementy wystroju inspirowane przyrodą, które sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej nastrojowe, sprzyjają wyciszeniu i ułatwiają relaks.

Drzwi stanowią ważną część aranżacji wnętrz, a współczesny design daje niemal nieograniczone możliwości wyboru wzorów i kolorów. Dostępne są modele pełne pięknych detali, zdobione intarsjami, frezami, przeszkleniami czy lustrami. Elementy dekoracyjne uzupełniające ościeżnicę takie jak: korona czy boczne pilastry stanowią dodatkową ozdobę. Dobrze dopasowane do stylu wnętrza drzwi intrygują i świetnie komponują się z innymi elementami wyposażenia. Obecnie coraz modniejsze stają się drzwi w jednolitych, intensywnych kolorach, jak ciemnozielony czy granatowy, a ciekawą alternatywą dla klasycznej bieli jest popielaty. Ważnym akcentem, który dopełnia całość są klamki.

Jeden z największych rodzimych producentów drzwi, ERKADO, w najnowszym katalogu drzwi wewnętrznych proponuje nowe modele: Peonia, Amarylis oraz Epimedium 6 i uzupełnia ofertę o kolejne dekory oraz kolory. Wśród nowości kolorystycznych znajdują się okleiny – granatowy ST CPL (ST CPL to oznaczenie okleiny charakteryzującej się odpornością na zarysowania, przetarcia, odbarwienia), ciemnozielony ST CPL czy popielaty ST CPL, uszlachetnione powłoką AntiFinger, ograniczającą zabrudzenia. Wprowadzono także nowe wzory i kolor (miedź szczotkowana) bardzo popularnych intarsji.

Jedną z nowości jest model Amarylis 1 w kolorze czarnym, z dużym przeszkleniem. Zastosowano tu również dekoracyjne szprosy. Całość dopełnia detal w postaci mosiężnej klamki Bella Slim.

Dla miłośników intensywnych kolorów ciekawą propozycją będą drzwi Peonia 2 z ozdobnym przeszkleniem w okleinie granatowej uszlachetnionej powłoką AntiFinger ograniczającą zabrudzenia. Ozdobne przeszklenia, wraz z dekoracyjną koroną, pilastrami i mosiężnymi okuciami dodają wnętrzu elegancji. Modny odcień granatu będzie się dobrze prezentował zarówno we wnętrzach rustykalnych, jak i nowoczesnych. Na uwagę zasługuje również mleczna, bezpieczna szyba VSG z ozdobnymi szprosami. Z jednej strony przeszklenie wprowadza do pomieszczenia więcej światła i optycznie je powiększy, a z drugiej nieprzezierność zapewni prywatność i dyskrecję. Dodatkowo jest ona określana, jako „szkło bezpieczne”, ponieważ dzięki trwałemu sklejeniu dwóch szklanych tafli za pomocą specjalnej folii, nawet po silnym uderzeniu nie rozpada się na ostre kawałki, ale trzyma się całości, eliminując ryzyko pokaleczenia.

ERKADO rozszerzyło ofertę także o modele z nowym kolorem i układem popularnych intarsji, czyli ozdobnych wstawek zlicowanych z powierzchnią okleiny, znajdujących się po obu stronach skrzydła. Przykładem jest model Altamura 1 w wydaniu ciemnozielonym z intarsją LUX 419 w kolorze złoto szczotkowane i klamką Bella Slim mosiądz satyna.

Kolejną nowością jest model Epimedium 6. Stonowana okleina w kolorze popielaty ST CPL uszlachetniona powłoką AntiFinger w połączeniu z czarnym szkłem VSG tworzy piękny, przyciągający wzrok zestaw. Ościeżnice i listwy przypodłogowe w kolorze drzwi podkreślają spójny charakter aranżacji, z kolei klamka Impera RT w nowoczesnym kształcie efektownie dopełnia aranżację.

Natomiast, jeśli poszukujemy oklein w kolorze drewna, w nowym katalogu znajdziemy produkty imitujące drewno: dąb retro CPL, dąb classic CPL oraz orzech classic CPL. Do oklein możemy dopasować również ościeżnice i listwy przypodłogowe w takim samym kolorze. Dzięki temu z łatwością stworzymy spójną kompozycję.

ERKADO od 45 lat oferuje bogatą ofertę drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz akcesoriów drzwiowych. W produktach marki widoczne jest połączenie tradycji rzemieślniczych z nowymi technologiami oraz najnowszymi rozwiązaniami zapewniającymi zrównoważony proces produkcji. Jako jeden z wiodących producentów drzwi na krajowym rynku, ERKADO posiada swoje hale produkcyjne i magazynowe w 3 lokalizacjach: Gościeradów, Chwałowice oraz Radom, w których zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma stale się rozwija, corocznie zwiększając liczbę produkowanych drzwi, ościeżnic oraz innych produktów uzupełniających. W 2021 roku hale produkcyjne opuściło 620 tys. skrzydeł drzwiowych. Marka z powodzeniem realizuje swoją strategię ekspansji na zagraniczne rynki. Stały rozwój, dywersyfikacja oferty i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań sprawia, że produkty ERKADO, poza polskim rynkiem, dostępne są już w 34 krajach na całym świecie. ERKADO dba o to, aby produkcja odbywała się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, a infrastruktura spełniała wszelkie normy emisyjności oraz termoizolacji ustalone przez właściwe instytucje krajowe i unijne. Produkty ERKADO dostępne są na terenie całego kraju w salonach firmowych, salonach Premium oraz autoryzowanych punktach sprzedaży.

Więcej informacji:

https://erkado.pl/