Funkcjonalne rozwiązania firmy Viega

Wąska łazienka: optymalne wykorzystanie przestrzeni z systemem podtynkowym i prysznicem bez brodzika

Zaprojektowanie w pełni funkcjonalnej wąskiej łazienki stanowi prawdziwe wyzwanie. Jest to jednak możliwe przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań instalacyjnych. Elementy podtynkowe firmy Viega pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń, bez ingerencji w ściany budynku, W połączeniu z przemyślaną kolorystyką i dopasowanymi akcesoriami, zapewnia to również pożądany efekt wizualny.

Dzięki systemom podtynkowym, takim jak Viega Prevista, zmiana aranżacji łazienki podczas remontu jest zdecydowanie łatwiejsza. Zyskujemy przy tym dużą swobodę w kształtowaniu przestrzeni. Elementy podtynkowe doskonale nadają się do podzielenia łazienki na odrębne strefy funkcjonalne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń o nietypowym układzie,
na przykład długich i wąskich. W przykładowym projekcie, ścianka poprzeczna, w której zabudowano stelaż do WC z serii Prevista, pełni funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną. Rozdziela strefę toalety od strefy kąpieli, czyniąc ją niewidoczną dla osoby wchodzącej do łazienki. Zapewnia to pełen komfort oraz poczucie intymności podczas korzystania z przestronnego prysznica typu walk-in.

Funkcjonalny odpływ podłogowy

Prysznic z odpływem na poziomie posadzki oferuje nie tylko więcej przestrzeni, ale także wygodny, bezbarierowy dostęp. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku starszych użytkowników lub osób z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi. Wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia komfortu jest umieszczenie odpływu nie pośrodku strefy prysznica, lecz na jej krawędzi – na przykład przy samej ścianie. Taki projekt można łatwo wykonać przy zastosowaniu odpływu Advantix Cleviva firmy Viega. W przeciwieństwie do tradycyjnych odwodnień liniowych, woda jest tutaj odprowadzana w wąskim profilu ze stali nierdzewnej (o odpowiednim spadku) do centralnego wpustu. Pozwala to na precyzyjny montaż w dowolnym miejscu.

Dużą zaletą Advantix Cleviva jest wyjątkowa łatwość czyszczenia odpływu. Podczas sprzątania prysznica wystarczy przetrzeć profil ściereczką. Dodatkowo, wkład można wyjąć jednym ruchem ręki, żeby wyczyścić sitko w odpływie.

Świadome wykorzystanie koloru

Pożądany efekt przestrzenny w łazience można osiągnąć również poprzez przemyślany dobór kolorów. W przykładowym projekcie wzrok jest celowo kierowany ku górze, dzięki zastosowaniu różnych odcieni i materiałów na ścianach. Ponadto jasny kolor w dolnej części łazienki sprawia, że pomieszczenie wydaje się szersze niż jest w rzeczywistości.

Przyciski uruchamiające do WC firmy Viega to stylowe detale przyciągające uwagę. Model Visign for Style 20 charakteryzują okrągłe klawisze, które w połączeniu z prostokątną geometrią ramki stanowią ciekawy akcent wzorniczy. Klawisz do spłukiwania pełnego jest delikatnie wypukły, a klawisz do spłukiwania oszczędnego delikatnie wklęsły. Dzięki grubości zaledwie 8 mm, przycisk ładnie wtapia się w ścianę, a przy zastosowaniu specjalnej ramki montażowej można go również całkowicie zlicować z powierzchnią glazury

Dodatkowy akcent kolorystyczny

Seria Visign oferuje także wersje dla klientów, którzy chcą wprowadzić do swojej łazienki dodatkowe akcenty kolorystyczne. Przykładem jest przycisk Visign for Style 23, dostępny w niezwykle modnym odcieniu matowej czerni. Dzięki delikatnie zaokrąglonym liniom, wpisuje się on w aktualny trend emocjonalnego designu. Ciekawym rozwiązaniem wzorniczym jest zakończenie klawiszy na równi z krawędzią całej płytki.

Matowa czerń doskonale sprawdzi się także w strefie prysznica. Firma Viega oferuje swój odpływ podłogowy Advantix Cleviva również w tym eleganckim kolorze. Idealnie komponuje się on z czarną armaturą i innymi akcesoriami, co pozwala stworzyć spójną aranżację łazienki.

Niewidoczne, ale bardzo praktyczne: w ściankach zamontowano elementy podtynkowe Viega Prevista. Ścianka działowa skraca optycznie wąską łazienkę i zasłania strefę prysznica. Po prawej stronie zastosowano zabudowę do połowy wysokości ściany. Mieszczą się w niej przyłącza wody, a na górze zyskujemy dodatkowe miejsce na akcesoria.

Odpływ prysznicowy Advantix Cleviva można zamontować również bezpośrednio przy ścianie. Smukły profil ze stali nierdzewnej o odpowiednim spadku odprowadza wodę do centralnego wpustu. 

Przycisk uruchamiający Visign for Style 20  dyskretnie integruje się z kolorystyką wnętrza, a jednocześnie przekonuje oryginalnym designem.

Przycisk uruchamiający Visign for Style 23 w kolorze matowej czerni stanowi ciekawy akcent dekoracyjny.

Odpływ prysznicowy Advantix Cleviva dostępny jest również w modnym kolorze czarnym matowym.

Informacje o firmie

Viega jest ekspertem w dziedzinie rozwiązań systemowych, zapewniających najwyższą jakość wody użytkowej i jednym ze światowych liderów rynku technologii instalacyjnych. To przedsiębiorstwo rodzinne, dla którego absolutny priorytet stanowi jakość oferowanych produktów. Firma Viega ma ponad 120 lat doświadczenia w branży instalacyjnej i zatrudnia obecnie prawie 5000 pracowników na całym świecie. Główne kompetencje firmy to technologie związane z poprawą poziomu higieny wody użytkowej, efektywności energetycznej oraz komfortu i bezpieczeństwa w budynkach. W dziesięciu lokalizacjach na całym świecie Grupa Viega rozwija i wytwarza ponad 17 000 produktów.