Galeco — na topie od ćwierć wieku

Galeco to założona w latach 90. firma, która z małego, lokalnego przedsiębiorstwa stała się na przestrzeni ponad 25 lat jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek oferujących kompleksowe systemy odprowadzania wody deszczowej. Dziś jest synonimem jakości i innowacyjności.


Przeszłość

Historia Galeco rozpoczyna się w 1996 roku. Na początku swojej działalności firma zajmowała się dystrybucją systemów rynnowych, stanowiących w owym czasie niszową kategorię produktów budowlanych. Wiedza i doświadczenie zdobywane w początkowych latach podczas sprzedaży produktów innych marek — głównie znanych międzynarodowych koncernów, zaszczepiły w jej właścicielach ideę tworzenia własnych rozwiązań. Przełomowe okazały się prace nad autorskim systemem rynnowym, które w efekcie doprowadziły do powstania i opatentowania rynny z obustronnym wywinięciem krawędzi do wewnątrz — takie rozwiązanie zapobiega przelewaniu się wody podczas intensywnych opadów. Innowacyjny w owym czasie patent stała się to znakiem rozpoznawczym marki i elementem wyróżniającym ją na tle konkurencji.

Na początkowym etapie Galeco oferowało swoim klientom jedynie systemy rynnowe z PVC — materiału popularnego w latach dziewięćdziesiątych. Systematyczne monitorowanie rynku, wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i reagowanie na nie, stało się jednak motorem napędowym do dalszego rozwoju oraz pracy nad poszerzaniem oferty. Wkrótce potem portfolio Galeco powiększyło się o systemy rynnowe ze stali skandynawskiej.

Teraźniejszość

Dziś Galeco to aż siedem systemów rynnowych, w tym nowoczesne i pionierskie orynnowanie dedykowane budynkom bez okapu, z możliwością ukrycia jego elementów systemu w ociepleniu budynku — Galeco BEZOKAPOWY. Marka jako pierwsza wprowadziła do swojej oferty kwadratowy system rynnowy z tworzywa PVC oraz stali. Długofalowa strategia Galeco zakłada jeszcze szerszą dywersyfikację portfolio, dlatego marka nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Pierwszymi tego efektami było pojawienie się podsufitek dachowych Galeco NOVA czy modułowych dachówek Galeco IZI.

Systemy rynnowe polskiego producenta na dobre wpisały się już w krajobraz polskiej architektury. Klienci wybierają je ze względu na wysoką jakość, a także dostępność produktów, czego potwierdzeniem jest, chociażby forma ich dystrybucji produktów – za pośrednictwem jedynie sprawdzonych i rzetelnych hurtowni, między innymi takich jak te wchodzące w skład 4D Grupa. Z kolei architekci doceniają produkty Galeco za nowoczesny design i różnorodność pod względem dostępnym materiałów czy kolorów. Marka cieszy się też dużą popularnością wśród dekarzy i wykonawców, którzy na co dzień pracują na jej produktach. Potwierdzają to liczne nagrody, w tym tytuł Budowlanej Marki Roku — wyróżnienie to Galeco otrzymuje nieprzerwanie już od siedmiu lat.

Przyszłość

Galeco nie ustaje w pracach nad ulepszaniem swoich dotychczasowych produktów oraz rozwijaniem zupełnie nowych technologii. Ambicja i pasja tworzenia to jedne z głównych motorów napędowych, które pozwalają tej polskiej marce osiągać kolejne sukcesy, zarówno na rodzimym, jak i europejskim rynku. Czas pokaże czym w przyszłości zaskoczy nas jeszcze Galeco.

———————————————————————————————————————

O 4D Grupa:

4D Grupa to zintegrowana sieć hurtowni dachowych, zrzeszająca duże hurtownie i współpracujących z nimi największych producentów. Oparta jest na 4 fundamentach: DACH jest kluczową częścią biznesu Partnerów Handlowych grupy, DOM, bo grupa nie ogranicza się tylko do sprzedaży i dystrybucji materiałów dachowych, ale oferuje również inne materiały budowlane, DESIGN stoi za nowoczesnością w działaniach marketingowych, DIALOG jest podstawą kultury organizacyjnej w firmie.

Więcej informacji znajdziesz na https://4dgrupa.pl/