Grafiki ścienne Serenite – piękno i spokój we wnętrzu

Sérénité po francusku znaczy “ukojenie”. Tak nazywa się kolekcja grafik ściennych, które wnoszą do wnętrza dobrą energię – delikatność, piękno i harmonię. Inspirowane naturą i geometrycznymi formami abstrakcyjne murale wprawiają w dobry nastrój i nadają przestrzeni indywidualny rys. Zajrzyj do otownetrze.pl i wybierz motyw, który Cię poruszy. 

Kolekcja Serenite to subtelne połączenie pastelowych barw i płynnych linii, zaczerpniętych wprost z natury lub inspirowanych geometrycznymi formami. Przetworzone przez artystów w abstrakcyjne murale delikatne motywy roślinne, struktury naturalnych materiałów czy pojawiające się w świecie przyrody wzory, jak rozpływające się w powietrzu smugi dymu, są delikatne, by nie przytłaczały, lecz wprowadziły nastrój świeżości, harmonii i relaksu.

Łagodne murale

W otownetrze.pl – internetowym sklepie z produktami do wykończenia i wyposażenia wnętrz – dostępne są setki wielkoformatowych grafik ściennych francuskiej marki REVE Walls. Jednak kolekcja Serenite jest szczególna – to 22 murale, które tchną spokojem. Harmonijne piękno tych obrazów docenią nawet ci, którzy obawialiby się wprowadzić do wnętrza zbyt intensywne motywy. Tymczasem stonowane kolory i delikatne rysunki murali z kolekcji Serenite dobrano tak, aby nie opatrzyły się szybko, nie stały męczące ani nudne. Dzięki temu znakomicie sprawdzą się zarówno tam, gdzie przebywamy przez dłuższy czas, jak i w przestrzeniach, które odwiedzamy tylko na chwilę.

Opracowane przez artystów abstrakcyjne grafiki bazujące na przetworzonych motywach zaczerpniętych z natury odwołują się bowiem do głęboko zakorzenionych w naszej świadomości wzorców piękna, harmonii i spokoju. Ich dobroczynny wpływ na samopoczucie człowieka potwierdzają badania z dziedziny neuroarchitektury i neuroestetyki. Obecność we wnętrzu elementów nawiązujących do naturalnych, nieregularnych form, jak przepływające po niebie obłoki czy kołysane wiatrem trawy, sprzyjają redukcji stresu, regeneracji poznawczej i emocjonalnej. Mówiąc prościej – patrząc na takie obrazy, czujemy się lepiej.

Serenite – grafiki ścienne do każdego wnętrza

Pełne harmonii i delikatnego piękna tapety Serenite nie wyjdą z mody i idealnie wpiszą się w aranżację niezależnie od stylu. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – od sypialni po biuro. Ich uniwersalny charakter sprawia, że nadają się zarówno do wnętrz prywatnych, jak i przestrzeni publicznych – biur, sal konferencyjnych czy hoteli.

W salonie, na przykład, wielkoformatowa grafika ścienna Serenite Praire du matin z motywem polnych kwiatów i porannej bryzy, wydzieli przytulną strefę relaksu. Do sypialni atmosferę spokoju, wyciszenia, ale i optymizmu wniesie mural Aurore Boreale, czyli zorza polarna w subtelnych odcieniach fioletu, błękitu i mięty. Z kolei w łazience, dzięki oddającej zmysłowe i organiczne piękno ziemi tapecie Serenite Fossile, odnajdziemy poczucie bezpieczeństwa i ugruntowania. W sali lekcyjnej lub przestrzeni biurowej koncentrację ułatwią zaś utrzymane w delikatnych odcieniach szarości murale Vent du matin – “poranny wiatr” lub Serenite Suie – “sadza”.

Praktyczne i trwałe rozwiązanie

Możliwość zastosowania murali z kolekcji Serenite do praktycznie każdego wnętrza wynika nie tylko z ich uniwersalnej i ponadczasowej estetyki, lecz także w walorów użytkowych. Wszystkie wzory dostępne są na podkładzie z fizeliny lub trwałego i odpornego na zabrudzenia winylu. Dodatkowo wybrać można rodzaj struktury. Tapeta winylowa dostępna jest w pięciu wariantach: Canvas – o fakturze płótna, Beton i Brosse przypominają mniej lub bardziej nierówno zatartą zaprawę, a Coquille i Mince to struktury przywodzące na myśl porowatą powierzchnię muszli lub skorupki jajka. Natomiast tapeta flizelinowa, trwała i łatwa w montażu, o lekko chropowatej powierzchni (Tissu) doskonale maskuje drobne niedoskonałości ściany.

Mural pod wymiar – jak zamówić

Tapety Serenite to coś więcej niż dekoracja – to sposób na wyrażenie siebie i nadanie wnętrzu unikalnego charakteru. Każde zamówienie realizowane jest indywidualnie, a tapeta drukowana na wymiar konkretnej ściany, dlatego zamawiając w otownetrze.pl tapetę REVE Walls, należy podać jej wymiary.

Zanim tapeta zostanie wydrukowana, graficy marki REVE Walls prześlą ci do akceptacji jej wizualizację z podziałem na bryty – ich szerokość, w zależności od rodzaju podkładu, wynosi od 100 do 120 cm. Pracownicy sklepu zadbają o marginesy potrzebne przy montażu tapety. Istnieje też możliwość indywidualnego wykadrowania wzoru.

Standardowo tapety mają 450 x 300 cm, ale na zamówienie i po konsultacji z grafikami marki REVE Walls istnieje możliwość indywidualnego doprojektowania fragmentu grafiki na większą ścianę. W opcji “dopisz historię z REVE” można wskazać, z której strony mural ma być powiększony – wówczas grafik przygotuje specjalnie dla Ciebie dwie propozycje do wyboru.

Aby mieć pewność, że zamówiony mural będzie w pełni odpowiadał naszym wyobrażeniom, warto zamówić wcześniej jego próbkę. Otrzymasz wówczas fragment wybranego wzoru, by w realu obejrzeć jego kolory i strukturę. W wypadku kolekcji Serenite to szczególnie ważne, bo monitory zwykle nie odzwierciedlają wiernie tak subtelnych odcieni.

Tapety Serenite mają wnosić do wnętrza spokój i ukojenie, dlatego zespół otownetrze.pl zapewnia pełne wsparcie, aby także ich zakup i montaż przebiegał sprawnie i bez stresu. Pozostaje więc tylko wybrać wzór, który rezonuje z naszym wnętrzem.

* * *

Otownetrze.pl oferuje ponad 50 tysięcy produktów wielu cenionych, sprawdzonych producentów. Wśród produktów wykończeniowych znalazły się niezliczone wzory podłóg, tapety i murale, sztukaterie, lamele, panele tapicerowane, płytki ścienne i podłogowe oraz spieki. W sklepie czeka także szeroki wybór rozwiązań oświetleniowych, mebli, dywanów oraz dodatków. Unikatową ofertę Otownętrze.pl wyróżnia system rabatowy – im więcej kupisz, tym więcej zaoszczędzisz. Szczegóły na https://otownetrze.pl/