Jak za pomocą urządzeń smart home zabezpieczyć dom i mieszkanie przed wyjazdem na wakacje

Trwają wakacje. Wiele osób zastanawia się jak zabezpieczyć swoje mieszkania czy domy na czas wyjazdu. Mogą nam w tym pomóc urządzenia smart home oferowane przez  Nice – globalnego, wiodącego dostawcę rozwiązań Home & Building management and Security.

System smart home pozwala na skuteczne odstraszanie potencjalnego intruza, generując efekt imitacji obecności człowieka w domu. „Jesteśmy w stanie sugerować naszą obecność poprzez ruch poszczególnych przesłon, zapalanie i gaszenie świateł czy włączanie domowego audio. Pozwala także na ciągłe monitorowanie tego, co się dzieje w naszej nieruchomości. Jeśli mamy dostęp do transmisji danych, to przy użyciu telefonu komórkowego możemy sprawdzić status poszczególnych urządzeń. Nasz system daje możliwość szybkiego powiadamiania użytkowników o niepokojących zdarzeniach, które dzieją się na terenie naszej posesji, nawet bez potrzeby integracji systemu z kamerami. Za pomocą czujników ruchu mamy możliwość otrzymania na telefon komórkowy czy na skrzynkę email informacji o tym, że ktoś wszedł na nasz teren. Możemy dowiedzieć się zdalnie o wielu różnych elementach, nie tylko dotyczących ewentualnych naruszeń przestrzeni, ale również parametrów domu takich, jak np. zużycie mediów czy status poszczególnych urządzeń. Jesteśmy w stanie sprawdzić czy rolety w naszym domu są zamknięte czy otwarte, czy oświetlenie lub inne urządzenia elektryczne są wyłączone”mówi Wojciech Jankowski – dyrektor marketingu FIBARO – marki Nice. 

Aby taki system mógł funkcjonować, potrzebna jest centrala, która będzie obsługiwać i komunikować ze sobą te wszystkie urządzenia. Centrala stanowi funkcję pośrednika w przepływie informacji pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Jest także łącznikiem z naszym telefonem komórkowym. Z oferty Nice warto polecić centralę Yubii Home, która pozwala na sterowanie 40 urządzeniami. Dodatkowy radioodbiornik pozwala dodać do systemu 40 dodatkowych urządzeń sterowanych radiowo, zarówno z gamy produktów Nice (automatyka do bram i rolet), jak i elero (automatyka do rolet, osłon, pergol).

centrala Yubii Home

Podczas wakacyjnej nieobecności w naszym domu może dojść do niespodziewanych awarii. Może to być np. pęknięcie rury, która zalewa nam dom, lub spięcie elektryczne, które może wywołać zagrożenie pożarowe. Urządzenia smart home z oferty Nice mogą nas na taką okoliczność skutecznie zabezpieczyć.

Flood-Control jest produktem, który wykrywa wyciek wody. W razie jego ujawnienia sygnał przesyłany jest do centrali sterującej, a my możemy dostać od razu powiadomienie na nasz telefon komórkowy. Jeśli w naszej łazience czy w toalecie mamy zamontowany inteligentny elektrozawór to nasz system zamknie go automatycznie – odcinając dopływ wody do domu. Zautomatyzowanie systemu gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

czujnik Flood-Control

Smoke-Control nie tylko wykrywa dym, ale także reaguje na podwyższoną temperaturę. Jest on
w stanie przesyłać nam informacje o ewentualnym zagrożeniu już na wczesnym etapie, zanim pojawi się ogień. W obiektach biurowych rozpoznanie takiego zagrożenia uruchamia często system gaszenia pożaru.

 

czujnik Smoke-Control

W ofercie urządzeń Smart Home Nice znajdziemy kilkanaście urządzeń sterujących, pozwalających podłączyć bardzo dużo urządzeń zewnętrznych, jak silniki do rolet, oświetlenie, grzejniki, panele fotowoltaiczne, urządzenia multimedialne oraz wiele innych, z których korzystamy każdego dnia, dzięki czemu nasz dom czy nawet mieszkanie będzie po prostu Smart. W związku z ostatnimi dużymi zmianami kosztów energii oraz gazu – mamy jeszcze kolejną funkcjonalność – jak już wyposażymy nasze mieszkanie, czy dom w urządzenia Smart, dzięki aplikacji możemy zarządzać i kontrolować ponoszone koszty, tworząc odpowiednie scenariusze pracy podłączonych urządzeń w zależności od obecności domowników każdego dnia. Cieszymy się, że jako Nice możemy zaproponować naszemu Klientowi system Smart, który jednocześnie będzie także współpracował z urządzeniami Nice i elero będącymi już na rynku od lat” – podkreślił Marcin Skrobisz, Dyrektor Generalny Nice Polska.

Warto zatem przed wyjazdem na wakacje, dla własnego spokoju i poczucia bezpieczeństwa skorzystać z możliwości zabezpieczenia mieszkania, czy domu korzystając z urządzeń ekosystemu Smart Home oferowanych przez Nice.

Nice

Założona na początku lat 90. firma Nice jest globalnym, wiodący dostawcą rozwiązań Home & Building management i Security, oferującym kompleksową gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa
dla domu i przemysłu. Oferuje również szeroką gamę inteligentnych i zintegrowanych urządzeń i systemów do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych z zakresu bezpieczeństwa i kontroli dostępu, sztucznej inteligencji (AI), zdrowia i wellness, zarządzania energią oraz sprzętem AV. Nice wdraża strategiczny plan ekspansji i rozszerza portfolio oferowanych produktów
i zintegrowanych platform. Firma pozostaje zaangażowana w oferowanie szerokiej gamy dostosowywalnych, przyjaznych dla użytkownika końcowego rozwiązań i dąży do wzmocnienia ekspansji na rynkach o wysokim potencjale wzrostu, umacniając
i odnawiając swoją markę, by konkurować w nowych segmentach rynku. Obecnie Nice może pochwalić się organizacją liczącą ponad 3000 profesjonalistów na pięciu kontynentach, a także 15 centrami badawczo-rozwojowymi i 13 zakładami obsługującymi partnerów i klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. www.niceforyou.com