Jak zwiększyć funkcjonalność bramy garażowej?

Gdy projektujemy lub modernizujemy swój dom, dużą wagę przywiązujemy nie tylko do estetyki, ale również do funkcjonalności każdego elementu budynku. Jedną z kluczowych decyzji do podjęcia jest wybór odpowiedniej bramy garażowej. Żeby zwiększyć komfort korzystania z garażu, możemy wyposażyć taką bramę w estetyczne i praktyczne rozwiązania, dzięki którym w pełni dopasujemy pomieszczenie do naszych potrzeb.

Dobrze dobrana brama garażowa chroni przed stratami ciepła, zabezpiecza przed włamaniem i zapewnia wygodne użytkowanie garażu. Bramę, poza standardowym wyposażeniem, możemy też wzbogacić o różnego rodzaju dodatkowe elementy, które zwiększają jej funkcjonalność. Zobaczmy, jakie opcje mamy do wyboru, żeby dobrać optymalne dla siebie rozwiązania.

Jak oświetlić garaż? Brama garażowa z przeszkleniem

W garażu nie tylko przechowujemy swoje auto, ale też np. majsterkujemy czy też urządzamy przydomową siłownię. Ważne jest więc odpowiednie oświetlenie tego pomieszczenia. Doświetlić garaż możemy dzięki wykorzystaniu w bramie garażowej specjalnych przeszkleń i okienek. To efektywne, a jednocześnie efektowne wizualnie rozwiązanie, które znacznie podnosi estetyczną wartość bramy.

Dopasowane do wyglądu bramy przeszklenia znajdziemy w ofercie firmy WIŚNIOWSKI. Dostępne tu panele VISUAL i HORIZON przeznaczone są do bram segmentowych UniPro. Są to aluminiowe panele wypełnione pakietem z szybą akrylową. Panele VISUAL mogą być montowane w bramach do 3000 mm szerokości i mieć wysokość nawet do 500 mm. W przypadku panelu HORIZON wysokość przeszklenia może wynosić od 215 do 250 mm, a szerokość bramy, na jakiej jest montowany to nawet 5250 mm. – Panele są dopasowane kolorystycznie do wyglądu bramy i tworzą z nią harmonijną całość. Mogą być pomalowane obustronnie w kolorze zewnętrznym bramy lub wykonane w okleinie z zewnątrz. Istnieje możliwość przeszklenia jednym z czerech rodzajów szyb o różnej przezierności i barwie – wyjaśnia Aneta Kroczek-Macheta, menadżer produktu bramy garażowe z firmy WIŚNIOWSKI, Partnera kampanii edukacyjnej „TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”.

Funkcjonalną opcję stanowi również podświetlenie LED panelu HORIZON, umiejscowione wzdłuż obydwu prowadnic poziomych. Taśmy LED umieszczone są tu w stylowych, czarnych, matowych profilach aluminiowych montowanych „na klik” do prowadnic. Takie rozwiązanie pozwala na idealne doświetlenie każdego zakamarka garażu.

Wygodny dostęp do garażu – drzwi przejściowe

Jeśli garaż nie posiada innego, bocznego wejścia, to dobrym wyborem jest wykorzystanie w bramie drzwi przejściowych. Znacznie podnoszą one funkcjonalność pomieszczenia – umożliwiają wejście do garażu lub budynku bez konieczności otwierania całej bramy. To oszczędność czasu, energii i miejsca, a także zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Przykład takiego rozwiązania stanowią drzwi przejściowe do bram segmentowych UniPro WIŚNIOWSKI.  Są one dostępne we wszystkich strukturach, przetłoczeniach i kolorach panelu oferowanych dla bram UniPro. Aluminiowe okucia drzwi przejściowych w standardzie zostały dopasowane do koloru skrzydła bramy, a opcjonalnie można je pokryć drewnopodobnym dekorem. Drzwi posiadają ukryte, regulowane zawiasy, co znacząco poprawia estetykę. Dzięki temu wkomponowują się idealnie w konstrukcję bramy, tworząc z nią harmonijną całość.

Jak zadbać o wentylację garażu? Panel wentylowany

Sprawna wentylacja garażu jest bardzo istotna, żeby zapewnić dostęp świeżego powietrza, zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci oraz usunąć tlenek węgla emitowany przez silnik samochodu. W tym celu możemy sięgnąć np. po specjalny panel wentylowany z oferty WIŚNIOWSKI. Wykonany jest on z siatki cięto-ciągnionej. Umożliwia nie tylko wymianę powietrza między wnętrzem a otoczeniem, ale też tworzy ciekawy wzór, który sprawia, że brama garażowa nie wydaje się monotonna. Jest montowany w pierwszym panelu od dołu.

Inną opcją jest uchył górnego panelu, stosowany do wentylacji lub przewietrzenia garażu. Daje on możliwość uchylenia górnego panelu bramy bez podnoszenia jej konstrukcji. Dolny panel cały czas przylega natomiast do posadzki, co znacznie ogranicza przedostawanie się zanieczyszczeń i gryzoni, jak dzieje się w przypadku zwykłego, częściowego podniesienia bramy. Takie rozwiązanie świetnie sprawa się w połączeniu z pilotem zdalnego sterowania, dając możliwość zaprogramowania jednego z przycisków na pilocie jako uchył panelu.

Brama garażowa stanowi nie tylko zabezpieczenie naszego mienia, ale również istotny element architektoniczny, który może znacząco wpłynąć na estetykę i funkcjonalność całego domu. Wyposażenie, takie jak przeszklenia, panel wentylowany, drzwi przejściowe, oświetlenie LED czy uchył panelu górnego, stanowią przykład na to, jak nowoczesne technologie mogą harmonijnie współgrać z eleganckim designem, podnosząc nasz komfort i standard życia na co dzień.

***

Partnerzy kampanii „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”: CERESIT, FAKRO, GLASSOLUTIONS, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, KRISHOME, PORTA, LAHTI PRO, PROLINE, POLSKIE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW STYROPIANU, POLSKA ORGANIZACJA ROZWOJU POMP CIEPŁA (PORT PC), SOUDAL, STALPRODUKT-ZAMOŚĆ, WIŚNIOWSKI.

Patroni honorowi: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patroni merytoryczni: APPLiA Polska, EPPA Polska, Instytut Techniki Budowlanej, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR”.

Patroni medialni: budnet.pl, budowa.org, budowlanematerialy.eu, budownictwob2b.pl, budownictwo.org, budownictwo.co, Budujemy Dom, Buduj Energooszczędnie, bramy21.pl, Dom Idealny, domszytynamiare.pl, drzwi21.pl, e-izolacje.pl, ekobudowanie.pl, Ekspert Budowlany, e-okna.pl, Forum Branżowe, Globenergia, gramwzielone.pl, green-news.pl, inwestycje.plus, Izolacje, kupdom.com.pl, ladnydom.pl, Ładny Dom, Materiały Budowlane, Monter Stolarki, muratorplus.pl, Murator, Nasz Dekarz, obud.pl, okna21.pl, OKNO Kwartalnik, oknonet.pl, Przegląd Budowlany, RBT Magazyn, receptynadom.pl, regiodom.pl, stolarkabudowlana.eu, stolarstwo.org, Świat Aluminium, Świat Szkła, teraz-srodowisko.pl, termomodernizacja.pl, wybudujemy.com.pl

Zapraszamy do śledzenia działań kampanii „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ” na stronie: dobrymontaz.com oraz na Facebooku: facebook.com/dobrymontaz