LUMINO – światło w odpowiedniej oprawie

Światło, aby być ozdobą wnętrz, musi mieć odpowiednią oprawę. I mowa tu nie tylko o tradycyjnych lampach, ale również coraz popularniejszym oświetleniu meblowym. Nowe rozwiązania jak np. systemy z linii LUMINO marki REJS, pozwalają na jeszcze ciekawsze i bardziej funkcjonalne oświetlenie szaf, szafek i całych zabudów.

fot. Rejs

Popularne jeszcze kilka lat temu pojedyncze i punktowe źródła światła w zabudowach meblowych są obecnie coraz częściej wypierane przez listwy ledowe. Dzieje się tak z dwóch powodów. Ledy są bardziej energooszczędne, a ich żywotność jest znacznie dłuższa. Wytrzymują wiele cykli włączania i wyłączania, i w zasadzie nie wymagają konserwacji. Wytwarzają niewiele ciepła i są przyjazne środowisku.

fot. Rejs

Z drugiej strony nowoczesne systemy ledowe pozwalają na jeszcze ciekawsze i zapewniające więcej komfortu rozwiązania. Dzięki nim możemy niemal bezcieniowo oświetlić blat kuchni, wnętrze garderoby i spiżarnianych półek, ale również dekoracyjnie podświetlić cokoły i wieńce dolne mebli łazienkowych, czy stopnie schodów. Dostępność ledów o różnej temperaturze światła pozwala lepiej dopasować je do charakteru wnętrza (np. ciepłe w sypialni, neutralne w łazience, chłodne w kuchni) i ładniej wyeksponować detale, na których nam zależy np. wnętrze witryny. Profile led są tak dyskretne, że – jeśli chcemy – będziemy widzieć jedynie światło, nie jego źródło.

fot. Rejs

Światło w wielu opcjach

Tylko jakie systemy wybrać? Warto zwrócić uwagę na rozwiązania z nowej linii LUMINO marki REJS. Co obejmuje? – W zasadzie wszystkie potrzebne w zabudowach meblowych rozwiązania. Wśród nich – profile do montażu w zabudowach kuchennych i ściennych – nawierzchniowe, wpuszczane i kątowe, podświetlenia cokołów i wieńców dolnych, a także niezwykle praktyczne systemy do garderób. Wszystkie utrzymane w modnej, skromnie minimalistycznej stylistyce i najmodniejszych kolorach: bieli, czerni i aluminium. – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.

fot. Rejs

Sercem LUMINO są różniące się sposobem montażu profile i klosze do różnych zastosowań. Są wśród nich:

  • profile nawierzchniowe o szer. 16 mm,
  • profile wpuszczane o szer. 21,2 mm (frez o szer. 15 mm),
  • profile wpuszczane micro o szer. 16 mm (do frezu o szer. 10 mm),
  • profile kątowe 45o o szer. 19,9 mm z gładką płaszczyzną umożliwiającą montaż na klej lub taśmę dwustronną, o kącie świecenia 45o i z rowkiem, który ułatwia montaż na wkręty,
  • profile kątowe wpuszczane o szer. 24,5 mm (do frezu o szer. 18 i gł. 10 mm) i skrzydełkami zasłaniającymi krawędź frezu, o kącie świecenia 20o

Profile dostępne są w dwóch długościach: 2 i 3 metrów (w zależności od modelu). Ofertę uzupełniają zaślepki – z otworem pozwalającym na przepuszczenie przewodu oraz bez otworu.

fot. Rejs

Innowacyjne rozwiązania

Na uwagę zasługują również systemy oświetleniowe do garderoby. A zwłaszcza innowacyjne rozwiązania jakimi są drążki do szaf z wbudowanym źródłem światła. Eksponują ładnie ubrania, ich kolory i tekstury, bez rzucanych cieni i bez ciemnych zakamarków, a przez to ułatwiają korzystanie z garderoby bez konieczności zapalania głównego światła. Sprawdzą się również w szafach dziecięcych czy w przedpokoju.

fot. Rejs

Do wyboru są 2 rodzaje drążków:

  • Prostokątny o szer. 18 mm – model ten ma dwustronną konstrukcję. Z jednej strony jest zupełnie gładki. Drugą stronę można natomiast ozdobić dowolnym obrzeżem meblowym, tak by perfekcyjnie pasował do zabudowy. Odpowiednio wyprofilowane zaślepki z otworami na śruby ułatwią montaż.
  • Okrągły o średnicy 25 mm z okrągłą rozetką do montażu.

Oba modele drążków mają ryflowaną powierzchnię górną, która zwiększa przyczepność i zapobiega drobnym uszkodzeniom. Oba dostępne są w dwóch długościach: 2 i 3 metrów.

fot. Rejs

Łatwy montaż

– Na uwagę zasługują również profile wieńcowe, które montować można np. w dolnej ściance szafek górnych. Przystosowane do płyt o szer. 18 mm, umożliwiają jednoczesne oświetlenie wnętrza szafek i blatu. Ciekawy efekt pozwalają uzyskać profile cokołowe 45o o szer. 19,9 mm. Pozwalają np. na stworzenie nastrojowego oświetlenia w kuchni. Sprawdzą się też jako praktyczne i zapewniające bezpieczeństwo podświetlenie stopni schodów. – dodaje Agnieszka Sobocińska.

Co ważne w ofercie LUMINO znaleźć można wszystkie akcesoria potrzebne do zamontowania kompletnego systemu: taśmy led, różne modele włączników, złączki taśma-taśma i taśma-przewód w kilku szerokościach, w tym złączki kątowe. A do tego zasilacze MASTER 24W. Wszystko w pełni kompatybilne i łatwe do połączenia, bez konieczności lutowania.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu