Magia spotkań przy świątecznym stole

Święta to czas spotkań przy stole. To wokół niego spędzamy czas, prowadzimy rozmowy z najbliższymi i wspólnie spożywamy posiłki. Katarzyna Szostakowska zachwyca wyjątkową kolekcją stołów z gresowymi blatami wykonanymi z płyt wielkoformatowych Monolith od Grupy Tubądzin. Odkryj nietuzinkowe propozycje i zachwyć się oryginalnymi aranżacjami.

Stół w czasie świąt to ważny element dekoracyjny. Na blatach powstają kunsztowne i smakowite aranżacje. Warto odejść od tradycyjnej palety barw i postawić na oryginalne rozwiązania. Ciekawą propozycją mogą być eksperymenty z kolorami, takimi jak niebieski czy granat, a nawet połączenia różnych odcieni zieleni. Dekoracje podkreślają świąteczne światełka, które wypełniają dom subtelnym blaskiem.

— W polskiej tradycji spotykamy się przy stole. Zapraszamy do niego najbliższych – rodzinę i  przyjaciół. Święta w moim domu to oczywiście pięknie przystrojona choinka, ale nie tylko ona. Dużo uwagi poświęcam też mniejszym aranżacjom, które tworzą atmosferę we wszystkich wnętrzach. — opowiada Katarzyna Szostakowska, projektantka wnętrz, założycielka cenionego serwisu wnętrzarskiego PoliszDesign by Kate&Co — W Wigilię to przy stole koncentruje się uwaga wszystkich domowników. Spożywamy przy nim wyjątkowe potrawy, na które czekamy cały rok. Potem przenosimy się na kanapę i prowadzimy rozmowy przy stolikach kawowych. — dodaje.

Stół to nie tylko blat i nogi. To także przestrzeń, która nabiera charakteru dzięki unikalnym detalom. Katarzyna Szostakowska postanowiła podkreślić wyjątkowość swoich stołów, zastępując klasyczne blaty gresowymi płytami wielkoformatowymi od Grupy Tubądzin. Wielkoformatowy gres połączyła z naturalnym drewnem i nowoczesną formą.

Powstały wyjątkowe meble, które nadają charakter wnętrzu. Stół w jadalni, ale także stoliki kawowe, boczne i konsola, tworzą przemyślany i funkcjonalny układ. To idealnie rozplanowana  przestrzeń do rozmów, odpoczynku i spotkań w domowym zaciszu. Uwagę zwraca najwyższa jakość materiałów i dbałość o detale.

Na stoliku kawowym Katarzyna Szostakowska zastosowała kolekcję Impress, inspirowaną kwarcytem patagońskim. Wyrazisty wzór oraz głęboka zielona barwa urozmaicona beżowymi wybarwieniami sprawiają, że staje się on centralnym punktem każdego salonu. Okrągły stolik został ozdobiony płytami z kolekcji Onice Bianco Mat, nawiązującej do piękna onyksu. Złamana biel płytek przynosi skojarzenia z budzącym się o poranku niebem, tworząc wyjątkową atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Konsola została z kolei ozdobiona płytkami z kolekcji Travertino, inspirowanej trawertynem z parku Yellowstone. Wzór przeniesiony został do wnętrz, nadając przestrzeni elegancji i wyjątkowości. Mały, wysoki stolik zyskał natomiast nowy wymiar dzięki płycie z kolekcji Grand Cave, inspirowanej pięknem skały łupkowej.

Stoły Katarzyny Szostakowskiej to nie tylko meble użytkowe, ale prawdziwe dzieła sztuki, które nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter. W tym świątecznym okresie warto postawić na nietuzinkowe rozwiązania, które sprawią, że spotkania wokół stołu staną się jeszcze bardziej wyjątkowe i magiczne.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.