Nagroda Good Design Award dla serii Qatego – projekt Studio F.A. Porsche dla firmy Duravit

Odpręż się w łazience dzięki prostemu i minimalistycznemu wzornictwu

Studio F. A. Porsche zaprojektowało serię łazienkową Qatego dla firmy Duravit, z wyraźnymi, oszczędnymi elementami, które jednocześnie emanują naturalnością.

Program preferuje naturalne materiały o wyczuwalnych w dotyku powierzchniach. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Chicago Athenaeum było pod ogromnym wrażeniem wyjątkowego wzornictwa, że przyznało mu nagrodę GOOD DESIGN® Award, jedną z najstarszych i znanych na całym świecie nagród, w kategorii “Łazienka i akcesoria”. Nagroda GOOD DESIGN® świadczy o tym, że wybrane produkty spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe standardy doskonałości wzorniczej. To nie wszystko: kolekcja Qatego firmy Duravit została opublikowana w roczniku 2023-2024 GOOD DESIGN.

Połączenie otwartych i zamkniętych opcji przechowywania gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni i szybki dostęp do codziennych niezbędnych rzeczy. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Harmonijne serie łazienkowe z odniesieniami do natury

Minimalistyczny i ponadczasowy język projektowania Qatego polega na zwolnieniu tempa. Asortyment skupia się na naturalnych materiałach o przyjemnych w dotyku powierzchniach: drewno, ceramika i kamień naturalny łączą się, tworząc harmonijny projekt łazienki zapewniający niepowtarzalną domową atmosferę z umiejętnie zaakcentowanymi niszami.

Kamienna konsola Qatego jest dostępna w trzech różnych kolorach i wariantach, zapewniając jeszcze więcej możliwości dostosowania łazienki do indywidualnych upodobań. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Projektanci postrzegają umywalki i meble jako całość wzornictwa i funkcjonalności. “W przypadku Qatego kierowaliśmy się wymaganiami ludzi w znanym i intymnym otoczeniu łazienki. Dlatego ważne było dla nas nadanie przedmiotom silnej jakości emocjonalnej, która wykracza poza zwykłą funkcjonalność” – powiedział Henning Rieseler, dyrektor ds. projektowania w Studio F. A. Porsche, opisując proces twórczy. Zaokrąglona forma przedmiotów sanitarnych jest uderzająca w zestawieniu z liniowym i minimalistycznym designem szafek. Projektanci odnieśli się do archetypów w swoim procesie twórczym: “Jako materiał, ceramika ma zwykle bardziej miękkie formy ze względu na procesy obróbki i wypalania, podczas gdy nasze postrzeganie mebli jest generalnie pudełkowate” – powiedziało studio projektowe.