Nagroda za innowacyjność w kategorii Architektura + Office 2024 dla „Layers moved by Hettich RoomSpin“ Choreograficzne obroty jako nowa zasada konstrukcyjna

Wielka premiera produktowa i od razu uhonorowana prestiżową nagrodą – po raz 13 czasopismo architektoniczne AIT razem z AIT-Dialog i we współpracy z Koelnmesse w ramach ORGATEC 2024 przyznało „Nagrodę za innowacyjność w kategorii Architektura + Office“. Renomowane jury złożone z ekspertów w dziedzinie architektury i wykończenia wnętrz wyróżniło światową nowość „Layers moved by Hettich RoomSpin“ od Hettich i jej spółki zależnej Kuhn. To pierwsza koncepcja wykończenia przestrzeni biurowej, która dzięki unikalnym sekwencjom ruchu przekształca powierzchnie biurowe w elastyczne pomieszczenia ze zdefiniowanymi strefami.

Wyróżnienie na ORGATEC 2024 w Kolonii: „Nagroda za innowacyjność w kategorii Architektura + Office 2024“ została przyznana 22 października rozwiązaniu „Layers moved by Hettich RoomSpin“, pierwszej koncepcji aranżacji przestrzeni biurowej od Hettich i jej firmy zależnej Kuhn (od lewej Luisa Bartnick, Daniel Rehage i Sebastian Voss z zespołu Hettich). Zdjęcie: Hettich

„Nagroda za innowacyjność w kategorii Architektura + Office“ wyróżnia rozwiązania koncepcyjne wybranych rozwiązań i produktów, które zwracają na siebie uwagę wykonaniem i funkcjonalnością zarazem. Dokładnie tak przedstawia się nowość produktowa „RoomSpin – Your Room Changer“. Nagrodzona koncepcja wyposażenia przestrzeni biurowej otwiera przed architektami i planistami nowe perspektywy projektowania wielofunkcyjnych, elastycznych pomieszczeń umożliwiających transformację. W przeciwieństwie do mebli mobilnych, Hettich wraz z firmą zależną Kuhn, wykorzystuje korzyści jakie dają obroty jako nową, rewolucyjną zasadę aranżacji wnętrz.

„Layers moved by Hettich RoomSpin“: Moduły miejsc roboczych mogą być lekko i szybko obracane do żądanej pozycji. Zdjęcie: Hettich

Dzięki uwzględnieniu sił dźwigni obroty rozwiązań konstrukcyjnych projektowanych na bazie RoomSpin są znacznie bardziej komfortowe i płynne niż ruch tradycyjnych mebli mobilnych.

RoomSpin można teraz skonfigurować bardzo indywidualnie: od dwustronnie użytkowanych szafek i przegród, przez pojedyncze miejsca pracy, aż po strefy spotkań. Niezależnie od wybranej konfiguracji powierzchnia biurowa pozostaje jednoznacznie podzielona na strefy, dzięki czemu można optymalnie zaplanować ład przestrzenny, ale także oświetlenie i wszystkie niezbędne przyłącza. Idea bazuje na innowacyjnym okuciu obrotowo-wychylnym od Hettich i została opracowana razem z Münster School of Architecture i profesorem Ulrichem Blumem, Senior Associate w Zaha Hadid Architects.

Koncepcja „Layers“ firmy Kuhn obejmuje designerskie rozwiązania w projektowaniu stanowisk roboczych i przestrzeni konferencyjnych oraz mebli do przechowywania. System „Layers“ wykorzystuje inteligentną siatkę, pozostaje przy tym dynamiczny i umożliwia modułową indywidualizację bez użycia narzędzi. Zdjęcia: Hettich

New Work z „Layers moved by Hettich RoomSpin”

Dzięki koncepcji „Layers“ firmy Kuhn w Hettich Group dostępny jest pierwszy kompletny system biurowy. Obejmuje on designerskie rozwiązania robocze i konferencyjne ze stali i filcu, pochodzącego z recyklingu oraz meble do przechowywania. System „Layers“ wykorzystuje inteligentną siatkę, pozostaje przy tym dynamiczny i umożliwia modułową indywidualizację bez użycia narzędzi.

Oprócz tego Hettich wspomaga niemieckich architektów przy planowaniu indywidualnych rozwiązań RoomSpin poprzez swoją wyłączną partnerską sieć „workplace2architecture“ działającą w Niemczech. Realizacją projektów zabudowy wnętrz zajmują się stolarnie i producenci mebli, którzy mają odpowiednią certyfikację w zakresie RoomSpin. W przyszłości zasada obrotowa, na której bazuje RoomSpin ma być realizowana przez sieć partnerską także w innych przestrzeniach, w licznych kreatywnych zastosowaniach i programach meblowych.

Więcej informacji o RoomSpin: https://roomspin.hettich.com