Nowa kolekcja marki Devo w stylu mid century modern – Gloria Style

Oglądając kolekcje prezentowane na międzynarodowych targach, można śmiało stwierdzić, że ryflowane fronty mebli pozostaną z nami przez kolejne sezony. Ten trend doskonale wyczuła marka Devo, wprowadzając do swojej oferty w 2021 roku kolekcję mebli łazienkowych Gloria 2.0 projektu Grynasz Studio. W tym roku przedstawia siostrzaną wersję –  elegancką Glorię Style.

Ryflowania pionowe i poziome początkowo pojawiły się we wnętrzach w postaci ozdobnych paneli ściennych, wprowadzając tym samym do nich odrobinę dynamizmu, ale i wizualnego porządku. Trójwymiarowe linie przykuwają wzrok i harmonizują wnętrze. Stosowane już w starożytności, jako ozdoba kolumn w budowlach architektonicznych, symbolizowały połączenie nieba i ziemi. Projektanci śmiało przenieśli ten motyw na meble, dając tym samym ukłon w stronę rzemiosła i ręcznego rzeźbienia w drewnie. Chociaż dziś większość tych prac wykonują maszyny, to i takie ryflowania sprawiają, że mebel wydaje się być wyjątkowy i elegancki.

Przed trendami

Kolekcja Gloria 2.0 zaprojektowana przez duet Grynasz Studio swymi ryflowanymi frontami wyprzedziła obecny trend. Świetne wyczucie stylu pozwoliło na stworzenie serii mebli wyróżniającej się na rynku swym wyjątkowym urokiem.

Gloria Style to siostrzana kolekcja linii Gloria 2.0. Łączą je zaokrąglenia nawiązujące do wczesnomodernistycznego stylu i ryflowane fronty. Jednakże, w tej wersji są one nieregularne, co sprawia, że wizualnie cała kolekcja nabiera delikatności i subtelnej lekkości.

Od siostry odróżnia ją też większa ilość kolorów, w których można skonfigurować swój zestaw łazienkowy. W kolekcji znajduje się szafka pod umywalkę, tym razem z jedną widoczną szufladą, druga znajduje się natomiast wewnątrz szafki, ukryta za jednym frontem. Do kompletu można dobrać słupek wiszący, bądź półsłupek z blatem. Kolejną różnicą jest rodzaj zastosowanej umywalki. W kolekcji Gloria Style mamy do dyspozycji umywalkę nadblatową w przeciwieństwie do umywalki meblowej kolekcji Gloria 2.0. Takie rozwiązanie nadaje elegancji całej linii, którą podkreślają dodatkowo wysokiej jakości materiały wykończeniowe.

Kolekcja Gloria Style doskonale wpasowuje się w modny obecnie styl aranżacji wnętrz nawiązujący do połowy ubiegłego wieku –  mid century modern.

Zaokrąglenia, symetria, geometryczne kształty, widoczne linie i żłobienia, to elementy charakterystyczne dla tamtej epoki, które teraz odkrywamy na nowo. Tak jak wracają do łask meble w okleinie drewnianej, bądź imitującej ten naturalny surowiec. Jako nowość w kolekcji Gloria Style udostępniono również opcję do wyboru mebli w okleinie dębowej, dzięki czemu stworzymy aranżację łazienki w najmodniejszym stylu.

.

Dodatkowe informacje: www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.