Nowość! Bateria natryskowa SCHELL MODUS z termostatem

Minimalistyczna bateria prysznicowa SCHELL MODUS z termostatem zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas kąpieli. Rozwiązanie z funkcją indywidualnej regulacji temperatury wody i technologią IsoBody gwarantuje niezawodną ochronę przed poparzeniem skóry nawet w przypadku braku zimnej wody.

Dzięki zastosowaniu technologii IsoBody obudowa baterii prysznicowej MODUS utrzymuje temperaturę otoczenia Fot. SCHELL

Szybki prysznic to preferowana przez wiele osób forma kąpieli, zwłaszcza tuż po obudzeniu lub porannym treningu. Niekiedy jednak wahania ciśnienia w sieci wodociągowej mogą powodować zmiany temperatury wypływającej wody, co często prowadzi do dyskomfortu i jej nadmiernego zużycia podczas kolejnych prób regulacji. Nieprzyjemną, a nawet potencjalnie niebezpieczną sytuację może spowodować również gwałtowne odcięcie dopływu zimnej wody np. ze względu na awarię lub remont w budynku. Kontakt z gorącą wodą o temperaturze 50-55 °C skutkuje oparzeniami ciała, tak samo jak dotknięcie rozgrzanej obudowy armatury. Zagrożenia te dotyczą zwłaszcza użytkowników o ograniczonej zdolności ruchowej czy dzieci. Bateria prysznicowa SCHELL MODUS z wbudowanym termostatem i technologią IsoBody niezawodnie zapobiega takim sytuacjom, gdyż ogranicza temperaturę wody do bezpiecznego poziomu i utrzymuje ją na stałym, ustawionym przez użytkownika poziomie. Nowa bateria to idealne rozszerzenie linii MODUS, która charakteryzuje się optymalnym stosunkiem ceny do jakości, dlatego może być spójnie zestawiana z termostatycznymi bateriami umywalkowymi tej samej serii.

Niezawodna ochrona pod znakiem technologii ThermoProtect

Termostat baterii prysznicowej SCHELL MODUS został wyposażony w sprawdzoną technologię ThermoProtect, która nie tylko zapewnia skuteczną ochronę przed oparzeniami, lecz także maksymalny komfort kąpieli. Standardowo można ustawić ręcznie maksymalną temperaturę wody w granicach do 38°C, w zależności od indywidualnych upodobań. W razie potrzeby można ją jednak również podnieść do wyższej wartości 43°C. W tym celu należy nacisnąć przycisk po prawej stronie obudowy. Raz ustawiona temperatura nie ulegnie zmianie nawet w przypadku przerw w dostawie zimnej wody czy wahań ciśnienia w instalacji. W starannie przemyślanym rozwiązaniu uwzględniono także ryzyko oparzenia w wyniku kontaktu z gorącą obudową. Dzięki izolowanemu termicznie korpusowi w technologii IsoBody powierzchnia armatury zawsze zachowuje temperaturę otoczenia, nawet jeśli przepływa przez nią gorąca woda. Dzięki temu bezpieczna termostatyczna bateria prysznicowa SCHELL MODUS sprawdzi się nie tylko w domach mieszkalnych czy hotelach, lecz także w domach opieki czy szpitalach.

Bateria prysznicowa MODUS może być harmonijnie zestawiana z bateriami umywalkowymi tej samej serii Fot. SCHELL

Komfort użytkowania i wyjątkowa trwałość

Armatura prysznicowa SCHELL MODUS zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, lecz także maksymalny komfort użytkowania. Po obydwu stronach obudowy znajdują się ergonomiczne pokrętła z charakterystyczną wypustką, która ułatwia obsługę za pomocą mokrych rąk. Lewe pokrętło służy do precyzyjnej regulacji strumienia wody, zaś prawe – ustawiania temperatury za pomocą termostatu. O poszczególnych funkcjach informują zrozumiałe i czytelne oznaczenia. Minimalistyczny korpus został wykonany w całości z wysokiej jakości stopu mosiądzu, co zapewnia jego wysoką trwałość i odporność na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na wandaloodporną konstrukcję i oszczędne zużycie wody, bateria natryskowa SCHELL MODUS doskonale nadaje się do intensywnie eksploatowanych łazienek w obiektach publicznych i komercyjnych. Natomiast jako przedłużenie serii MODUS umożliwia stworzenie spójnej estetycznie aranżacji z użyciem dopasowanych baterii umywalkowych – jednouchwytowych lub sterowanych na podczerwień, które wyróżniają się tą samą jakością i trwałością.

Więcej informacji na stronie: www.schell.eu

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.