Nowość od Atlasa. MMS 60 – inteligentny hybrydowy podkład podłogowy

Atlas wprowadza kolejną nowość produktową. Po świetnie przyjętym Gruncie NKP w ofercie jednego z liderów chemii budowlanej w Polsce pojawił się MMS 60 jako hybrydowy, samopoziomujący podkład podłogowy. Produkt posiada szereg innowacji – m.in. dzięki technologii IQ Kolor umożliwia wykonawcy kontrolę postępu prac, a w przypadku zastosowania na ogrzewanie podłogowe zawarty w nim grafen pozwala na szybki przepływ ciepła z instalacji grzewczej do podkładu.

Dotychczas dostępne na rynku podkłady podłogowe ze względu na spoiwo można było podzielić na cementowe lub anhydrytowe (gipsowe). Cementowe odznaczają się takimi właściwościami, jak wysoka twardość i wytrzymałość oraz zastosowanie w pomieszczeniach mokrych, a anhydrytowe są łatwiejsze w aplikacji – głównie z uwagi na bardzo dobrą rozlewność i plastyczność materiału. MMS 60 będąc produktem hybrydowym jako pierwszy na rynku łączy cechy powyższych spoiw, wykorzystując synergię wiązań anhydrytowych i cementowych. Dzięki temu jest łatwy w aplikacji, tworzy trwałą, idealnie gładką powierzchnię niewymagającą szlifowania, stosowania listew prowadzących czy ściągania masy łatami. Hybrydowość to tylko jedna z wielu zalet cechujących MMS 60.

– Jako Atlas cały czas poszukujemy produktów, które zmieniają jakość pracy Fachowców. Jesteśmy blisko Wykonawców, wsłuchujemy się w ich potrzeby. Z tego powodu angażujemy Wykonawców do testowania produktów przed wprowadzeniem ich na rynek. Dzięki temu doskonale wiemy, jakie udogodnienia są przez nich pożądane i w jaki sposób nasze produkty mogłyby ułatwić im prace. MMS 60 to pierwsza z tegorocznych innowacyjnych premier produktowych, ale na pewno nie ostatnia – mówi Wioletta Wilisz, kierownik marketingu produktowego Atlas.

IQ Kolor – wygoda dla Fachowca

IQ Kolor to innowacyjna technologia zawarta w produkcie, która pozwala na kontrolę postępu prac od momentu mieszania, aż po całkowite wyschnięcie MMS 60. Wykorzystany w MMS 60 indykator wskazuje aktualny poziom wilgotności strukturalnej podkładu. Kolor podczas mieszania oraz bezpośrednio po wylaniu jest ciemny, w trakcie wysychania stopniowo jaśnieje, aż do etapu, kiedy jest jednolity i jasny na całej powierzchni.  Niezmieniająca się barwa świadczy o możliwości przystąpienia do dalszych prac. To ważna korzyść dla Fachowcy, który zyskuje pewność, że proces wysychania został zakończony. Dzięki temu może dokładniej zaplanować kolejne etapy prac związane z remontem czy budową. Tempo schnięcia zależy m.in. od warunków panujących w pomieszczeniu, rodzaju układanej posadzki oraz grubości warstwy podkładu. MMS 60 umożliwia ruch pieszy już po 8 godzinach od wykonania.

Ciepła podłoga – korzyść dla inwestora

MMS 60 to podkład, który idealnie sprawdza się we wszelkich rodzajach pomieszczeń (mokrych i suchych) – jest idealny na ogrzewanie podłogowe. Znajdzie zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w biurach, przedszkolach czy szkołach. W przypadku wykonania MMS 60 na ogrzewaniu podłogowym dzięki dodatkowi grafenu produkt gwarantuje szybkie nagrzanie, a także przepływ ciepła z instalacji grzewczej do podkładu. To pozwala na utrzymanie wysokiego komfortu cieplnego oraz podnosi efektywność pracy całego systemu ogrzewania, przyczyniając się do obniżenia rachunków. 

Produkt idealnie sprawdza się pod płytki, panele, deski, wykładziny tekstylne czy PCV. ATLAS MMS 60 jest dostępny w 25 kg workach foliowych.

Promocja na start

Wprowadzenie produktu jest wspierane wyjątkową akcją promocyjną 3+1. Przy zakupie 3 opakowań ATLAS MMS 60, czwarte można otrzymać bezpłatnie. Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Szczegóły akcji są dostępne u przedstawicieli handlowych ATLAS.

Najważniejsze właściwości ATLAS MMS 60:

  • Hybrydowość – zapewnia bardzo dobrą rozlewność, idealnie gładką powierzchnię oraz wszechstronne zastosowanie;
  • IQ Kolor – informuje Fachowca o postępie prac;
  • Grafen – wpływa na podwyższoną przewodność cieplną podkładu;
  • Umożliwia ruch pieszy już po 8 godzinach od aplikacji podkładu;
  • Zbrojenie strukturalne zapewnia aplikację podkładu na powierzchniach do 70 m2 – bez konieczności stosowania dylatacji pośrednich;
  • Do pomieszczeń suchych i mokrych, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej;
  • Możliwość aplikacji ręcznej lub maszynowej;

Więcej informacji na temat ATLAS MMS 60 można znaleźć na stronie internetowej https://www.atlas.com.pl/