Od zwykłej łazienki do strefy wellness

Oświetlenie zapewnia naturalną i komfortową atmosferę w łazience

Światło i porządek: Podświetlane, półprzezroczyste fronty wykonane ze szkła PARSOL nadają meblom lekkie, niemal unoszące się wrażenie i odsłaniają wnętrza praktycznie uporządkowanych, estetycznie wyglądających szuflad. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

– Pośrednie oświetlenie tworzy wyjątkowy klimat

– Zrównoważona mieszanka materiałów podkreśla naturalny wystrój łazienki

– Kształty i kolory dopełniają wystrój wnętrza

Wyjątkowe: Lekko wystająca umywalka nadblatowa wykonana z miękkiego w dotyku odlewanego materiału mineralnego harmonijnie kontrastuje z geometrycznymi kształtami szafki podumywalkowej i lustra. (Źródło zdjęcia: Duravit AG

Nie można lekceważyć znaczenia światła dla dobrego samopoczucia i tworzenia niezwykłej, przytulnej atmosfery – zwłaszcza w porach roku, kiedy nie ma zbyt wiele słońca. Pośrednie źródła światła przekształcają zwykłą łazienkę  w idealne miejsce odnowy biologicznej, ponieważ miejsce to coraz częściej staje się oazą regeneracji i relaksu. Jako schronienie przed zgiełkiem codziennego życia, wyjątkowo harmonijne serie łazienkowe Duravit zaspokajają tę potrzebę odosobnienia.

Ponadczasowy efekt: Vitrium jest synonimem zmysłowych rytuałów łazienkowych i przekształca pomieszczenie w miejsce pełne ciepła i przytulności. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)
Zrelaksowana geometria: Otwarte półki mebli łazienkowych Qatego przełamują surową geometrię i nadają łazience przyjemnie ciepłą atmosferę. (Źródło zdjęcia: Duravit AG

Vitrium: mieszanka naturalnych materiałów ze strategicznie rozmieszczonym oświetleniem

Cechą charakterystyczną Vitrium od Christiana Wernera jest pomysłowa kompozycja różnych materiałów: umywalki wykonane z miękkiego w dotyku odlewanego materiału mineralnego są połączone z szafkami podumywalkowymi z delikatną metalową ramą i frontami z podświetlanego szkła, drewna lub szeregu wykończeń dekoracyjnych. Naturalnie wyglądający zestaw tworzy harmonijną atmosferę, którą podkreślają pośrednie źródła światła. Dzięki strategicznie rozmieszczonym elementom oświetleniowym łazienka staje się prawdziwą oazą dobrego samopoczucia. W połączeniu z półprzezroczystymi frontami wykonanymi ze szkła PARSOL, meble Vitrium wnoszą ciepło do łazienki, przekształcając ją w przestrzeń do osobistego relaksu.

Doskonała inscenizacja: Pośrednie oświetlenie mebli łazienkowych nie tylko tworzy przyjemny efekt świetlny, ale także stanowi idealne miejsce do wyeksponowania ulubionych produktów i przedmiotów dekoracyjnych. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)
Udane połączenie materiałów: Ceramiczna umywalka doskonale uzupełnia szafkę podumywalkową. Różne powierzchnie i kolory pozwalają na unikalne i harmonijne kombinacje. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Qatego: Linearne meble i miękko zaokrąglone przedmioty sanitarne

Łazienka Qatego zaprojektowana przez Studio F. A. Porsche rozwija się dzięki harmonijnemu dysonansowi między geometrycznie zaprojektowanymi meblami i zaokrąglonymi przedmiotami sanitarnymi. Osiem opcji kolorystycznych mebli łazienkowych podkreśla białą ceramikę. Odcienie wahają się od lśniącej bieli, poprzez naturalne, powściągliwe niuanse, takie jak Taupe Matt i Basalt Matt, aż po odważne tony, takie jak Graphite Matt. Odcienie drewna uzupełniają naturalistyczne spektrum kolorów Qatego. Dodatkowo, podświetlane, otwarte półki przełamują surową geometrię mebli i wprowadzają do łazienki przytulność i przejrzystość – idealne miejsce na wyeksponowanie ulubionych produktów lub dekoracyjnych mis i wazonów.