Parawan nawannowy- rozwiązanie 2 w 1

Marzysz zarówno o wannie jak i o kabinie prysznicowej, ale wielkość Twojej łazienki nie pozwala na umieszczenie obydwu? Postaw na rozwiązanie 2w1. Zamontuj wannę z parawanem nawannowym. Rozwiązanie to zaspokoi potrzeby zwolenników kąpieli w wannie, jak i pod prysznicem.

Parawan nawannowy to swego rodzaju kompromis, który da nam sporą swobodę w dalszej aranżacji przestrzeni. Szczególnie często jest on wykorzystywany w niewielkich przestrzeniach łazienkowych, w których nie ma możliwości zamontowania zarówno wanny jak i kabiny prysznicowej.  Na rynku dostępne są różne rodzaje parawanów, ale to te wykonane ze szkła hartowanego najczęściej wybieramy do łazienek. Możemy wybierać spośród parawanów jednoczęściowych, kilkuczęściowych oraz w pełni zabudowanych, a wśród tych otwierane wahadłowo, składane lub z drzwiami przesuwnymi. Oczywiście najprostszymi konstrukcyjne, a przy tym i najtańszymi są parawany nawannowe jednoczęściowe. Ich kilkudziesięciocentymetrowa szerokość zapewnia swobodną kąpiel zarówno w wannie oraz pod prysznicem, oraz dość komfortowe wejście do wanny. Dodatkowym ich atutem jest także fakt, że prezentują się one nienagannie, nie przytłaczając pomieszczenia, w którym się znajdują. Obok tych modeli znajdziemy parawan dwu lub wieloczęściowy, składany albo przesuwny. 

Dobierz odpowiedni produkt do swoich potrzeb:

 SANPLAST w swojej ofercie posiada  parawany nawannowe w różnych wariantach wymiarowych: od 70 do 180 cm szerokości. Ich różne konstrukcje pozwalają na wybór tego, który zabuduje naszą wannę w całości lub częściowo. Możemy wybrać parawan jednoczęściowy taki jak: KW/PRIII czy też PW1/FREE i PW2/FREEII lub produkt dwuelementowy z drzwiami przesuwnymi – D2-W/TX5b. Parawan PW2/FREEII to model, który można wygodnie składać – a taka otwarta przestrzeń optycznie powiększy naszą łazienkę. Natomiast parawan w postaci rozłożonej doskonale zabezpieczy łazienkę przed zachlapaniem podczas korzystania z prysznicowej przyjemności. 

„Parawany nawannowe to niestety niedoceniane elementy wyposażenia łazienki. Rozwiązania marki SANPLAST charakteryzują się doskonałą formą i wykonane zostały z dbałością o każdy detal.  Oferowane są w kilku liniach wzorniczych: Prestige III, Free Line, Free Line II i TX5, dzięki czemu każdy znajdzie produkty idealnie dobrany do potrzeb i możliwości aranżacyjnych łazienki.” – komentuje Dorota Muszyńska – Kierownik Działu Badań i Rozwoju SANPLAST SA.

Parawany nawannowe mają wiele zalet, wśród których warto wyróżnić prosty montaż. Polega on przede wszystkim na zamocowaniu do ściany profili lub zawiasów, instalacji ścianek lub drzwi oraz odpowiednim wypoziomowaniu produktu. Dokładne wykonanie tych wszystkich czynności zapewni nam bezproblemowe stworzenie przestrzeni kąpielowo-prysznicowej i jej komfortowe użytkowanie przez wiele lat.