Płyty ścienne Rocko zamiast płytek

Robisz remont i zastanawiasz się, co dać na ścianę, żeby ożywić wnętrze? Oglądasz płytki ceramiczne, przynosisz kolejne próbki farb z mieszalnika, a może uciąłeś sobie na próbę wzorzystą tapetę? Wstrzymaj się z zakupem, dopóki nie poznasz zalet nowoczesnych płyt ściennych od znanego producenta z sektora meblowego. Są efektowne, wytrzymałe i wodoodporne!

Szukasz wielkoformatowych rozwiązań z efektem WOW? Na ludzi z rozmachem czekają spieki, płyty ceramiczne XXL i beton. To wszystko robi wrażenie, ale jak to się mówi — nie trzeba kupować całego browaru, żeby napić się piwa.

Płyty Rocko R156 R157 Atacama Fields fot. Kronospan/JAF Polska

Czy wiesz, że wizualnie podobny efekt do powyższych materiałów uzyskasz z pomocą innowacyjnych płyt ściennych Rocko Tiles by Kronospan? Ich powierzchnia wcale nie musi przypominać kuchennych frontów. Mogą naśladować ekskluzywny kamień, surowy beton, a nawet zardzewiały metal. Co tylko zechcesz lub zechce klient. Ostatnimi czasy robią furorę w świecie aranżacji wnętrz i trudno się temu dziwić. Są lekkie, cienkie, łatwe w montażu, wodoodporne, a ich łączenia prawie niewidoczne. Duża powierzchnia, szybka robota. Docenisz je we wszystkich pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy stawiasz na styl glamour, czy wystrój radykalnie industrialny.

Płyty Rocko R155 Elphain fot. Kronospan/JAF Polska

Rocko Tiles by Kronospan

Płyty Rocko Tiles SPC to innowacyjny materiał wykończeniowo-dekoracyjny, cechujący się doskonałymi parametrami. Rdzeń płyty SPC (Stone Powder Composite) składa się ze zmielonego naturalnego marmuru oraz wypełniaczy PVC, nadających płycie bezpieczną elastyczność. Całość sprasowano w jednowarstwową strukturę, która doskonale znosi trudy codziennego życia.

Płyty Rocko K551 fot. Kronospan/JAF Polska

Dzięki udziałowi aż 70% sproszkowanego marmuru w składzie, płyty są odporne na zadrapania, uderzenia oraz trudne do usunięcia plamy. Mogą pochwalić się przy tym znakomitą stabilnością wymiarową. Nie odkształcają się od wilgoci lub temperatury, ani nie blakną pod wpływem promieniowania UV. Płyty są w 100% wodoodporne, a tym samym higieniczne dla domowników.

Płyty w formacie 2800×1230 mm pozwalają na wydajne krycie dużych powierzchni przy minimalnej liczbie łączeń. Można je montować w całości lub dociąć na wymiar. Materiał jest przyjazny do wiercenia i frezowania, więc z powodzeniem można go dopasować do bardzo indywidualnych potrzeb. Grubość płyty wynosi 4 mm, a na zewnątrz do wyboru mamy powierzchnię matową lub strukturę drewna. Jeśli chodzi o wygląd, też mamy w czym przebierać. Płyty pogrupowano w cztery kolekcje (Stones, Bosco, Orient i Color), gdzie znajdziemy m.in. marmurowe żyły, zardzewiałą miedź, a nawet wzory ułożonych obok siebie drewnianych listewek inspirowane wnętrzami luksusowych jachtów. Dostępne są też unikolory. ROCKO Tiles można wykorzystać zarówno na ścianie za telewizorem, jak i do obudowy kabiny prysznicowej. Możliwości są nieograniczone, a efekt murowany — mówi Rafał Pluta, ekspert w dziedzinie płyt meblowych i blatów roboczych z JAF Polska.

Płyty Rocko Tiles to również znakomita alternatywa dla drewna na dużych powierzchniach. Płyty są ciepłe w dotyku, a nowoczesna technologia zadruku cyfrowego sprawia, że wyglądają bardzo autentycznie. Nie grozi im przy tym wylana ciecz, ostra krawędź lub wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniach.

Czysty sposób na renowację wnętrz

Płyty zamontujesz w prosty sposób, który nie wymaga zaprawy, ani innych skomplikowanych zabiegów. Mogą być montowane na starych płytkach i to bez pyłu, kucia i brudnej demolki. Nadają się też na drewno, beton, OSB lub płyty karton-gipsowe. Grunt, aby podłoże, na którym będą układane, było przede wszystkim równe i stabilne. Ok, a co z ogrzewaniem podłogowym? Oczywiście, można kłaść! Bez względu na to, czy jest wodne, czy elektryczne.

3d rendering of modern office cafe table and chairs. Interior of office cafeteria with wood paneling on wall and overhanding electric lamps.

Przy montażu nie stosujemy tradycyjnej fugi cementowej, jak przy płytkach ceramicznych, ale płyt ROCKO nie zaleca się też łączyć na styk. Należy zastosować chociażby 1mm dylatację (fugę), a płyty można łączyć fugą epoksydową, silikonem lub też specjalnymi profilami aluminiowymi — kontynuuje Rafał Pluta, ekspert płyt z JAF Polska.

Obawiasz się, że tapeta zaraz się podrze, świeżo malowana ściana pobrudzi, a płytki zostaną nierówno ułożone? Bez obaw, wykorzystaj wachlarz zalet i wzorów od Rocko Tiles. Dzięki nim w trwały i opłacalny sposób stworzysz bardzo efektowne wnętrza. Ten i inne produkty z aktualnej gamy firmy Kronospan znajdziesz w oddziałach stacjonarnych JAF Polska oraz na www.jaf-polska.pl