Południk 17 z kolejnym etapem. Archicom rozwija we Wrocławiu projekt przy Karkonoskiej i oferuje mieszkania z nowego budynku

Debiut inwestycji pod koniec listopada zeszłego roku – dwa miesiące później inauguracja następnego etapu. Ogólnopolski deweloper nie zaciąga inwestycyjnego hamulca i rozpoczyna sprzedaż kolejnego budynku mieszkalnego w sąsiedztwie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, a także w pobliżu dwóch dużych parków miejskich – Klecińskiego i Południowego.

Archicom, zdając sobie sprawę, jak ważnym elementem dla wielu osób poszukujących atrakcyjnych lokali mieszkaniowych, jest bliskość roślinności, zamierza poszerzyć wspomniany ekosystem i stale rozwijać przyjazne dla środowiska otoczenie inwestycji przy alei Karkonoskiej. W zazielenionej okolicy, w ramach drugiego etapu, powstanie 9-kondygnacyjny budynek, a w nim 285 mieszkań w rozkładach od dwu- do pięciopokojowych. Do każdego z nich przypisana zostanie dodatkowa powierzchnia w postaci balkonu, tarasu lub loggi. Przyszli lokatorzy otrzymają również opcję zakupu miejsc parkingowych na terenie podziemnej hali garażowej oraz komórek lokatorskich.

Świetnie zagospodarowana okolica z terenami do rekreacji, sklepami, restauracjami, szkołami, placówkami medycznymi, a także pętlą tramwajową w odległości krótkiego spaceru stawia nasz projekt w topie wrocławskich inwestycji mieszkaniowych. Do tego dodam doskonałe skomunikowanie samochodowe z centrum dolnośląskiej stolicy oraz bliskie położenie od tras A4 i S8. Aleja Karkonoska przechodzi płynnie w dwupasmową ulicę Powstańców Śląskich i nigdzie nie trzeba skręcać, by spod domu – po niecałych 20 minutach – dotrzeć na wrocławski Rynek. Archicom wywodzi się z tego miasta i tu działamy od ponad 37 lat, więc doskonale wiemy, że położenie naszej inwestycji jest jej niezaprzeczalnym atutem – podkreśla Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Archicom.

Wszystkie mieszkania zaplanowane w najnowszym etapie w standardzie zostaną wyposażone w systemy smart home, w tym: sterowanie oświetleniem, czujnik zalania, a w większych lokalach Archicom zapewni również sterowanie temperaturą, czujnik dymu, sterowanie głosem czy zamkiem drzwi wejściowych. Ponadto nabywcy lokali, dzięki wprowadzeniu zmian lokatorskich oferowanych przez dewelopera, będą mogli kompleksowo dostosować mieszkania pod własne potrzeby. Teren zewnętrzny Południka 17 to przede wszystkim wszechobecna zieleń sprzyjająca odpoczynkowi na łonie natury oraz beztroskiemu spędzaniu czasu przez najmłodszych na bezpiecznych placach zabaw.

Archicom zagwarantuje również Klub Mieszkańca, czyli całoroczną przestrzeń do sąsiedzkiej integracji i spotkań. Ogólnopolski deweloper przygotował też benefity obowiązujące już na etapie zakupu własnego M. Klienci otrzymają m.in. opcje skorzystania z harmonogramu płatności 20/80 i wsparcia doradcy kredytowego, a w ramach dodatkowych usług także możliwość zaprojektowania, a następnie wykończenia wnętrz. W ten sposób nabywca lokalu zyskuje czas, nie zaprzątając sobie głowy wyborem sprawdzonej ekipy wykończeniowej.

Od ostatniego kwartału zeszłego roku w ofercie sprzedażowej Archicom znajduje się premierowa faza inwestycji, w której doświadczony i wiarygodny deweloper odda do użytku 187 lokali posiadających od jednego do czterech pokoi i metraże 39-77 mkw. Na terenie budynku zlokalizowanego u zbiegu ulic Braterskiej, Przyjaźni i alei Karkonoskiej nie zabraknie samochodowego zaplecza parkingowego w postaci 166 stanowisk ulokowanych w garażu podziemnym, a także pomieszczeń zapewniających wygodne przechowywanie niewielkich pojazdów i przedmiotów: rowerowni wyposażonej w haki na jednoślady, wózkowni oraz komórek lokatorskich. 

O nas

Od 37 lat realizujemy marzenia o idealnym mieszkaniu, a nasze korzenie wywodzą się ze studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Od 1 sierpnia 2023 roku jesteśmy ogólnopolskim deweloperem obecnym w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie, tworząc w tych miastach markę Echo Residential by Archicom. We Wrocławiu, w którym zrealizowaliśmy ponad 216 obiektów, w tym osiedla wieloetapowe m.in. Olimpia Port oraz rewitalizowane Browary Wrocławskie, nadal funkcjonujemy jako marka Archicom. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. Tworzymy przyjazne miejsca, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.