Prestiżowe nagrody branży dekarskiej SuperDekarz 2023 przyznane!

5 kwietnia odbyła się uroczysta gala, która była zwieńczeniem 15. edycji programu SuperDekarz. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży dekarskiej oraz budowlanej, partnerzy biznesowi, pracownicy oraz przedstawiciele mediów. Wydarzenie  było okazją do wyróżnienia zwycięzców rankingu, jak również do podsumowań i wyznaczenia planów  na kolejny rok.

Nagrody SuperDekarz 2023 to prestiżowe wyróżnienie dla wykwalifikowanych rzemieślników z branży, prezentujących najwyższe standardy i nieustannie dążących do doskonalenia swoich umiejętności. Laureaci nagradzani są w oparciu o ocenę zgłoszonych projektów, z wykorzystaniem produktów i rozwiązań Braas.

  Dekarze są dla nas kimś więcej niż tylko partnerami w biznesie: są ambasadorami naszej branży oraz marek Braas i Icopal. To dzięki dekarzom, ich umiejętnościom, najwyższym standardom pracy, pracowitości, Polacy mogą mieć bezpieczny dach nad głową. Bardzo doceniamy naszą współpracę, nie tylko przy dużych projektach, szkoleniach w BMI Academy czy wydarzeniach branżowych, ale również na co dzień – zawsze mogą Oni liczyć na wsparcie techniczne i eksperckie ze strony BMI Polska – mówi Konrad Machula, Dyrektor Zarządzający Europy Wschodniej Grupy BMI, Prezes BMI Polska.

Laureaci programu SuperDekarz 2023

Nagrodę główną SuperDekarza 2023 w tym roku otrzymał Andrzej Bylski  (Bylski Andrzej. Usługi ogólnobudowlane). – Praca dekarza to nie tylko układanie dachów. To dla mnie przede wszystkim pasja, ciągłe doskonalenie i budowanie bezpiecznych domów, które są miejscem do życia i spełniania marzeń Polaków. Starając się wykonać swoją pracę jak najlepiej zawsze chcę korzystać z najlepszych produktów i rozwiązań, jak te oferowane przez Braas – powiedział zwycięzca.

Tuż za Nim w rankingu uplasowali się Łukasz Budzyński (Zakład Blacharsko-Dekarski Budzyński Łukasz), zajmując 2 miejsce oraz Grzegorz Adamczyk (ALLBUD) na 3 miejscu.

Nagrody w kategoriach specjalnych otrzymali:

Mistrz Akcesoriów 2023 – Andrzej Bylski (Bylski Andrzej. Usługi ogólnobudowlane)

Mistrz Gwarancji Systemowej 2023 – Piotr Pasternok (PPHU Pasternok)

Debiut roku 2023 – Roman Domański (Roman Domański Usługi Blacharsko-Dekarskie)

SuperKobieta 2023 – Marta Orłowska

Podczas gali wyróżniono również laureatów w regionach:

Wschód – Jerzy Łączyński (Domino Dach)

Zachód – Marcin Kaczmarek (Dachy Kaczmarek)

Północ – Andrzej Bylski (Bylski Andrzej. Usługi ogólnobudowlane)

Południe – Grzegorz Adamczyk (ALLBUD)

W tegorocznej edycji zgłoszono wykonanie około miliona m2 powierzchni dachów. Najczęściej wykorzystywano w nich dachówki betonowe, co tylko potwierdza widoczne od kilku lat coraz większe zainteresowanie  tym rodzajem pokrycia. Dekarze najchętniej sięgali po modele dachówek betonowych Teviva, Bałtycka, Celtycka oraz ceramicznych Turmalin, Rubin oraz Topas, co świadczy o rosnącej popularności trendów minimalistycznych oraz nowoczesnych, wysokiej jakości rozwiązań architektonicznych.

Patronami medialnymi Gali SuperDekarz 2023 byli: Budnet.pl, Budujemy Dom, Dekarz i Cieśla (Fachowy Dekarz), Dobry Dom Energooszczędny, Ekspert Budowlany, Lider Budowlany, Ładny Dom, Murator, Nasz Dekarz, Obud.pl.

***

BMI Polska to wiodący producent kompleksowych, innowacyjnych systemów dachowych i systemów hydroizolacji. W Polsce, firma łączy jedne z największych i najbardziej zaufanych marek w branży: Braas (dachy skośne) i Icopal (dachy płaskie). BMI Polska należy do międzynarodowej Grupy BMI, która aktywnie działa w Europie, Azji i Afryce. W Polsce, BMI ma swoje biura i zakłady m.in. w Zduńskiej Woli i Opolu. BMI Polska dostarcza innowacyjne systemy hydroizolacji oraz wiele rodzajów pokryć dachowych, m.in.: ceramiczne, betonowe, bitumiczne, syntetyczne wraz z wyposażeniem ppoż. i akcesoriami, by zapewnić ochronę i spokój ducha właścicielom domów, jak również architektom, wykonawcom, dekarzom. Eksperci BMI wspierają procesy projektowe oraz służą doradztwem technicznym w  budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i obiektach inżynierskich.