Qatego by Studio F. A. Porsche: Spersonalizowana seria łazienkowa z wyraźnymi odniesieniami do natury

Studio F. A. Porsche zaprojektowało serię łazienkową z charakterystycznymi, stonowanymi produktami, które jednocześnie emanują poczuciem naturalności.

Odpręż się w łazience dzięki prostemu i minimalistycznemu wzornictwu
Dwa przeciwstawne style projektowania łączą się w harmonijną całość: meble o prostych liniach i delikatnie zaokrąglone produkty ceramiczne
Gra materiałów: ceramika sanitarna wzbogacona drewnem i kamieniem naturalnym oraz wanny z DuroCast Plus (odlew mineralny) i akrylu sanitarnego
Szerokie możliwości indywidualnej aranżacji dzięki szerokiej gamie rozmiarów, kolorów, kształtów i materiałów
Powłoka zapobiegająca pozostawianiu odcisków palców (blat konsoli i powierzchnie Super Matt) oraz funkcja tip-on umożliwiająca proste otwieranie i zamykanie szuflad i drzwi szafek

Łazienka w coraz większym stopniu staje się miejscem dobrego samopoczucia, regeneracji i relaksu – przestrzenią alternatywną dla codziennego zgiełku i stresujących sytuacji. Szybki tryb życia wymaga języka projektowania, który jest minimalistyczny i trwały, a jednocześnie opiera się na naturalnych materiałach o przyjemnych w dotyku powierzchniach. Przykładem jest nowa seria łazienkowa Qatego, zaprojektowana dla Duravit przez Studio F. A. Porsche. Drewno, ceramika i kamień naturalny łączą się, tworząc harmonijny projekt łazienki, zapewniający niepowtarzalną atmosferę. Projektanci postrzegają umywalki i meble jako połączenie designu i funkcjonalności. “W przypadku Qatego wzięliśmy pod uwagę wymagania ludzi odnośnie intymnego otoczenia łazienki. Dlatego ważne było dla nas nadanie przedmiotom silnej wartości emocjonalnej, która wykracza poza zwykłą funkcjonalność” – powiedział Henning Rieseler, dyrektor ds. wzornictwa w Studio F. A. Porsche, opisując proces twórczy. Zaokrąglona forma produktów sanitarnych odznacza się na tle linearnego i minimalistycznego kształtu szafek. W procesie twórczym projektanci odwoływali się do archetypów: “Jako materiał, ceramika ma tendencję do posiadania bardziej miękkich form ze względu na proces obróbki i wypalania, podczas gdy meble postrzegamy bardziej jako kształt pudełka” – powiedziało studio projektowe.

Surowa geometria: meble

Meble z kolekcji Qatego charakteryzują się prostym wzornictwem i występują w wielu wariantach: szafka podumywalkowa typu konsola z szufladą i stojącą na niej umywalką lub szafka, która płynnie łączy się z umywalką spajaną. Pod względem funkcjonalnym przestrzeń do przechowywania stanowi grę otwartych i zamkniętych powierzchni, co charakteryzuje wszystkie elementy serii, w tym szafki wysokie, lustra i lustrzane szafki z półką do przechowywania. Otwarte półki z opcjonalnym oświetleniem przełamują surową, geometryczną formę mebli i wprowadzają do łazienki domową, przytulną atmosferę. Idealnie nadają się do efektownej prezentacji ulubionych przedmiotów, takich jak flakony perfum, misy i wazony.

Zabawa kolorami i materiałami

Meble z gamy łazienkowej Qatego, wykonane z ekologicznego drewna z certyfikatem PEFC*, są dostępne w ośmiu kolorach, począwszy od Bieli o wysokim połysku, poprzez naturalne barwy, takie jak Taupe Mat i Basalt Mat, a także mocne odcienie, takie jak Grafit Mat. Dodatkowo odcienie drewna, takie jak Dąb Czarny, Dąb Terra i Dąb Naturalny, dopełniają spektrum kolorów Qatego inspirowanych naturą.
Można je również łączyć z jednolitymi kolorami, a wariant dwukolorowy stanowi szczególną cechę wzorniczą. Kamień naturalny, użyty po raz pierwszy przez Duravit, jest równie wyjątkowy: projekt Studio F. A. Porsche łączy ceramiczne umywalki nablatowe z blatami kamiennymi wykonanymi z marmuru kararyjskiego, trawertynu i Pietra Lavica, co stanowi kolejne nawiązanie do natury. Również tutaj można wybrać szereg opcji: konsolę z kamienia o szerokości 1000 lub 1400 mm można przymocować bezpośrednio do ściany, a umywalkę nablatową umieścić bezpośrednio na niej. Wsporniki konsoli wykonane z metalu w kolorze antracytu pełnią jednocześnie funkcję uchwytów na ręczniki. Alternatywnie blat kamienny o szerokości 1000 mm można umieścić na drewnianej konsoli, tworząc harmonijną symbiozę dwóch materiałów i faktur. Kolejną atrakcją wzorniczą są zaokrąglone krawędzie i wgłębienia w wysokiej jakości blatach kamiennych po lewej lub prawej stronie umywalki nablatowej, oferujące miejsce na akcesoria, takie jak szczotka do włosów lub dozownik mydła. Kamień naturaly jest unikalnym elementem, który wyraża się poprzez różnorodne przenikające się kolory i żyłkowanie. Impregnacja powierzchni kamienia ułatwia czyszczenie.

*(PEFC/04-31-2357)

Delikatnie zaokrąglone: produkty sanitarne

Wzornictwo elementów sanitarnych łączy przejrzystą geometrię z miękkimi, delikatnymi formami. Według studia projektowego inspiracją dla projektu były wygładzone wodą kamyki, które są przyjemne w dotyku. „W tym momencie obraliśmy ścieżkę, która jest bardziej nietypowa dla Studia F. A. Porsche: pomysł polegał na stworzeniu czegoś naturalnego, niemal miękkiego, a co za tym idzie również na reinterpretacji funkcjonalnego aspektu projektu” – wyjaśnił Henning Rieseler. Umywalki prostokątne dostępne są w czterech wariantach: jako model wiszący oraz jako umywalka nablatowa z półką na baterię, która zapewnia odpowiednią przestrzeń do przechowywania. Łączy je umywalka częściowo wpuszczana i umywalka do zabudowy z charakterystycznie łukowatymi bokami, która jest dostępna z dopasowaną, płynnie zintegrowaną szafką podumywalkową. Atrakcją wzorniczą tej serii jest umywalka nablatowa o wymiarach 600 x 400 mm, która oprócz wersji standardowej dostępna jest również w wariancie z mocno wygiętymi bokami.
Wanna wolnostojąca jest spójna z umywalką nablatową i niewątpliwie stanowi element przyciągający wzrok w przestrzeni łazienkowej. Wykonana jest z odlewu mineralnego DuroCast Plus o aksamitnej powierzchni. Podobnie jak w przypadku akrylowej wanny do zabudowy, ergonomicznie ukształtowane podparcie odcinka lędźwiowego wspiera dolną część pleców i gwarantuje przyjemny komfort siedzenia.
Miska toaletowa i bidet, które płynnie wtapiają się w ogólną koncepcję wzorniczą, dopełniają wyposażenie sanitarne. Zamontowane fabrycznie zawiasy umożliwiają szybki i łatwy montaż deski sedesowej.
Wszystkie elementy ceramiczne są opcjonalnie dostępne z antybakteryjnym szkliwem ceramicznym HygieneGlaze, które zapewnia niespotykany dotąd standard higieny. Już po sześciu godzinach ok. 90% bakterii (np. bakterii coli) zostaje wyeliminowanych, a ok. 99,9% wyeliminowane po 24 godzinach.
Seria baterii Wave zaprojektowana przez Duravit jest idealnym uzupełnieniem elementów sanitarnych i jest dostępna w pięciu różnych wykończeniach.

 

Drewno, ceramika i kamień naturalny łączą się, tworząc harmonijny projekt łazienki, który zapewnia niepowtarzalną domową atmosferę dzięki umiejętnie zaakcentowanym elementom. (Zdjęcie: Duravit AG)

Projekt Studio F. A. Porsche łączy ceramiczne umywalki nablatowe z blatami kamiennymi wykonanymi z marmuru kararyjskiego, trawertynu i Pietra Lavica. (Zdjęcie: Duravit AG)

Kolejną atrakcją wzorniczą są zaokrąglone krawędzie i wgłębienia w wysokiej jakości kamiennych panelach po lewej lub prawej stronie umywalki nablatowej, oferujące miejsce na akcesoria, takie jak szczotka lub dozownik mydła. (Zdjęcie: Duravit AG)

Wanna wolnostojąca  jest spójna z umywalką nablatową i niewątpliwie stanowi element przyciągający wzrok w przestrzeni łazienkowej (Zdjęcie: Duravit AG)

Akrylowa wanna do zabudowy posiada ergonomicznie ukształtowane podparcie lędźwi, które podtrzymuje dolną część pleców i gwarantuje przyjemny komfort siedzenia.

(Zdjęcie: Duravit AG)

Konsolę z kamienia można przymocować bezpośrednio do ściany, a umywalkę nablatową postawić bezpośrednio na niej. (Zdjęcie: Duravit AG)

Otwarte półki z opcjonalnym oświetleniem przełamują surową, geometryczną formę mebli i wprowadzają do łazienki domową, przytulną atmosferę.  (Zdjęcie: Duravit AG)

Meble z kolekcji charakteryzują prostym wzornictwem i występują w wielu wariantach. (Zdjcie: Duravit AG)

Studio F. A. Porsche wykreowało spójny design, wspólny dla mebli i elementów ceramicznych (Zdjęcie: Duravit AG)

Pod względem funkcjonalnym przestrzeń do przechowywania jest zarządzana za pomocą gry otwartych i zamkniętych powierzchni. (Zdjęcie: Duravit AG)

Wzornictwo elementów sanitarnych łączy przejrzystą geometrię z miękkimi, delikatnymi formami.(Zdjęcie: Duravit AG)

Wanna wykonana jest z DuroCast Plus, którego powierzchnia jest niezwykle przyjemna w dotyku. (Zdjęcie: Duravit AG)

Studio F. A. Porsche – design na wieczność

Jako pracownia projektowa klasy premium, Studio F. A. Porsche tworzy produkty dla klientów na całym świecie i przedstawia najwyższe standardy we właściwej formie. Nazwa Porsche jest znana na całym świecie, a jej kultowy, ponadczasowy design jest niepowtarzalny. Samochód sportowy Porsche 911, zaprojektowany przez Ferdinanda Alexandra Porsche w 1963 roku, do dziś pozostaje ikoną i wyraża jego maksymy projektowe: optymalizację funkcji, zredukowanie formy do niezbędnego minimum i przezwyciężenie tego, co znane, aby można było odkrywać nowe, ulepszone rozwiązania w przyszłości. W 1972 roku F. A. Porsche założył własne studio projektowe, które do dziś pozostaje wierne jego filozofii.

Wyraźne linie, minimalizm i elegancja są stawiane na pierwszym planie, podobnie jak trwałość materiałów. Portfolio Studia F. A. Porsche stale się poszerza: od e-roweru po superjacht, od pralki, przez projekt architektoniczny, aż po asortyment łazienkowy dla Duravit. Fundamentem Studia F. A. Porsche jest głębokie zakorzenienie w wartościach. Są one źródłem sukcesu studia, którego ostatecznym wyrazem jest rozwój jego klientów.

Więcej o: Duravit AG

Założona w 1817 roku w Hornbergu w Schwarzwaldzie, firma Duravit AG jest dziś wiodącym międzynarodowym producentem designerskich łazienek i jest aktywna w ponad 130 krajach na całym świecie. Asortyment obejmuje najwyższej jakości ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, wanny i brodziki, produkty wellness, toalety myjące, baterie i akcesoria oraz systemy instalacyjne. Oprócz własnej wiedzy projektowej, Duravit ściśle współpracuje nad rozwojem produktów z międzynarodowej sławy projektantami, takimi jak Cecilie Manz, Philippe Starck, Christian Werner, Sebastian Herkner i Bertrand Lejoly, a także z utalentowanymi nowicjuszami. Ambicją Duravit jest sprawienie, by każdego dnia nasze życie było odrobinę lepsze dzięki połączeniu przyszłościowych projektów, bezkompromisowej doskonałości produktów, głębokiemu wyczuciu ludzkich wymagań i odpowiedzialnemu zarządzaniu przedsiębiorstwem. Kluczowym środkiem do osiągnięcia tych celów jest nadrzędna misja, aby do 2045 roku stać się biznesem neutralnym dla klimatu.

Międzynarodowe kontakty prasowe

Grupa Duravit działa w ponad 130 krajach. W przypadku zapytań prasy regionalnej odpowiednie osoby kontaktowe można znaleźć tutaj: www.duravit.com/presscontacts