Rozpoczęła się sprzedaż trzeciego etapu osiedla Początek Piątkowo dewelopera ROBYG

Kiedyś „sypialnia Poznania”, dziś dynamicznie rozwijająca się, przyjazna i świetnie zlokalizowana dzielnica, która przyciąga coraz więcej mieszkańców – mowa o Piątkowie na którym trwa rozbudowa osiedla Początek Piątkowo przy ulicy Wojciechowskiego. ROBYG rusza właśnie ze sprzedażą trzeciego etapu – dostępnych jest 137 mieszkań w budynku z prywatną siłownią.

fot. ROBYG

Deweloper działa w Polsce już ponad 23 lata, ale Początek Piątkowo to pierwsza inwestycja w stolicy Wielkopolski. Mieszkańcy docenili wyróżniki budownictwa ROBYG, którymi są m.in. ponadstandardowa wysokość mieszkań, panoramiczne okna, atrakcyjne części wspólne jak lobby lub siłownie czy system ROBYG Smart House by Keemple w standardzie. Osiedle to także przykład realizacji idei 15-minutowych miast, gdzie wszelkie niezbędne usługi oraz obszary rekreacyjne znajdują się w pobliżu domu. Taka koncepcja sprzyja nie tylko wygodzie życia, ale także tworzeniu zintegrowanej i zrównoważonej społeczności.

Przestrzeń, estetyka i jakość

Początek Piątkowo to inwestycja, którą charakteryzuje zarówno funkcjonalność, jak i wyjątkowa estetyka. Lokale mają wysokość około 270 cm, a także duże, trzyszybowe okna, zapewniając poczucie przestrzeni. W zależności od opcji, posiadają też balkon, loggię, taras lub ogródek. Deweloper postawił na różnorodność metraży mieszkań – od 25 m2 do 110 m2 – gwarantując spełnienie potrzeb zarówno rodzin z dziećmi, jak i par czy singli.

Części wspólne wykończone są materiałami wysokiej jakości, a ściany korytarzy zdobią grafiki. Mieszkania posiadają antywłamaniowe drzwi, wideofony, a ścianki działkowe o właściwościach wygłuszających tłumią hałas. Osiedle jest monitorowane, a na jego terenie znajdują się hale garażowe oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych.

W infrastrukturze wewnętrznej osiedla przewidziano również różnorodne udogodnienia rekreacyjne, takie jak przestronne dwupoziomowe lobby, prywatną siłownię oraz nowoczesne place zabaw dla dzieci, zapewniając mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania czasu oraz zabawy z najmłodszymi.

– Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem – w pierwszym i drugim etapie mieszkania zostały sprzedane na ponad pół roku przed planowanym ukończeniem budowy, lokale zostały już odebrane, mieszkańcy się wprowadzili i osiedle zaczyna tętnić życiem. Kolejne 137 mieszkań w ofercie to jednak nie koniec naszej inwestycji – planujemy budowę kolejnych etapów. Początek Piątkowo ma dla nas wyjątkowe znaczenie i chcemy, by mieszkańcy Poznania mogli się cieszyć naszymi mieszkaniami.

ROBYG stawia na wysoki standard, zapewniając komfort życia, dbamy też o ekorozwiązania – te technologiczne, jak i te związane ze zieloną i błękitną infrastrukturą. Wprowadziliśmy Zielony Standard ROBYG obejmujący zarówno rozwiązania i udogodnienia dla klientów, jak i wytyczne dla architektów i projektantów. Na dachach znajdują się panele fotowoltaiczne, w częściach wspólnych zainstalowano oświetlenie LED, specjalna technologia stropodachów pozwala na retencjonowanie wody opadowej, a technologia ROBYG Smart House by Keemple pozwala optymalizować zużycie mediów. Sukcesywnie zwieszamy ilość nasadzeń roślinności, na osiedlu stoją już także pierwsze domki i budki lęgowe dla ptaków – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.

Lokalizacja

Piątkowo zapewnia doskonałe połączenia komunikacyjne, nieopodal znajduje się bowiem droga krajowa 92, która stanowi ważną trasę łączącą Poznań z innymi miastami w Polsce. W okolicy znajduje się również Poznański Szybki Tramwaj zapewniający codzienne, sprawne przemieszczanie się między centrum a różnymi dzielnicami.

Miejsce to wyróżnia się także bogactwem bliskich terenów zielonych, parków i miejsc rekreacji – niedaleko stąd do jeziora Rusałka, rezerwatu Żurawiniec czy Morasko. W pobliżu znajdziemy  pełną infrastrukturę usługowo-handlową, w tym m.in. dwa centra handlowe, uniwersytet czy strefy biznesowe.

ROBYG to zaufany deweloper!

Inwestycje ROBYG spełniają oczekiwania klientów będących na różnym etapie swojego życia. Doskonała lokalizacja, dogodny dostęp do infrastruktury, atrakcyjne przestrzenie wspólne czy liczne tereny pełne zieleni – planując swoją przyszłość warto zapoznać się z ofertą ROBYG.