Thermawood – drzwi do natury

Sytuacja w ostatnich miesiącach nie zachęcała do kupna mieszkania czy budowy domu. Rosnące ceny nieruchomości, wahania cen materiałów budowlanych czy niepewna sytuacja na rynku pracy to tylko niektóre z powodów tej sytuacji. Jak się jednak okazuje Polacy nie poddali się ogólnej europejskiej tendencji i wciąż chętnie inwestują we własne cztery kąty.

Rynek nieruchomości w polsce to wciąż prężnie rozwijająca się branża. Planując taką inwestycję stajemy przed wieloma wyborami, które często podejmujemy po raz pierwszy w życiu – w tym dotyczących zakupu odpowiedniego wyposażenia. Warto pamiętać by marzenia o własnym domu zbudować na solidnych fundamentach – naturalnych i bezpiecznych.

Drzwi stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia który charakteryzuje się tymi cechami. Wytrzymałe i szczelne skrzydło drzwi zewnętrznych to pierwsza rzecz o jakiej powinniśmy pomyśleć w kontekście bezpieczeństwa naszego i naszej rodziny. Warto więc szukać rozwiązań optymalnych – takie oferują produkty marki Thermawood. Marka ta, choć młoda, opiera się na dekadach doświadczenia pracowników w pracy z drewnem. Jej produkty charakteryzują się bowiem wykonaniem w 100% z litego drewna, co czyni je ewenementem nie tylko na skalę polską, ale również europejską. Łamiąc powszechne stereotypy Thermawood udowadnia że drzwi drewniane potrafią być nie tylko naturalne i ekologiczne, ale równie bezpieczne co drzwi kompozytowe lub aluminiowe. Dzieje się tak za sprawą wysokiej jakości drewna sosnowego i dębowego z którego są wykonywane, oraz technologii pozwalającej łączyć trwałe drewniane profile. Wynikiem tego są ościeżnice i skrzydła o grubości nawet 78 mm, budzące respekt swoją monumentalną budową – a to nie wszystkie ich zalety.

Projektanci wyszli bowiem na przeciw oczekiwaniom klientów, tworząc 4 odrębne kolekcje. Pierwsza z nich to kolekcja Classic – charakteryzująca się znaną wszystkim miłośnikom tradycyjnych rozwiązań linią i zdobieniami. Kolekcja Art Decor zainspirowana została powracająca, znaną z lat 50 XX wieku, modą na tzw. jodełkę, prezentując różne jej wariacje w kolejnych modelach. Natomiast kolekcja Minima to seria minimalistycznych rozwiązań, łączących drewno i aplikacje z kamienia, szkła czy spieku kwarcowego. Ostatnia z kolekcji – Natural – to ukłon w kierunku natury, w którym duże, nieprzerwane płaszczyzny dębu i sosny pozwalają wybrzmieć formie samego drewna. Dzięki tak skomponowanej ofercie również każdy miłośnik designu znajdzie w niej coś dla siebie.

Warto wspomnieć że Thermawood to również bogaty portfel możliwej personalizacji. Wyróżnia go nie tylko możliwość wyboru lakieru czy koloru naszych drzwi, ale również wymiany materiału z którego zrobione są aplikacje, dobór wybranego pochwytu lub klamki i uszlachetniania drewna. W jaki sposób nadaje mu się uszlachetnienie? Poprzez jedną z 3 opcji – szczotkowanie, nadające mu surowego i chłodnego charakteru, postarzanie sprawiające że nasze drzwi wydawać się będą bardzo dojrzałe oraz opalania, nadające mu głęboką, czarną barwę i niepowtarzalny charakter. Nie bez znaczenia jest również sposób konfiguracji drzwi – na stronie www.thermawood.pl znajdziemy specjalnie zaprojektowany Konfigurator. Dzięki niemu zarówno na smartphonie jak i komputerze sami spersonalizujemy dowolnie nasze wymarzone drzwi i zobaczymy efekty tej konfiguracji na wirtualnym modelu 3D. NIe pozostaje nic innego, jak tylko projektować!