Trei Real Estate Poland z kolejną inwestycją mieszkaniową w Łodzi. Na Bałutach powstanie osiedle Blask

W Łodzi przy ul. Smugowej deweloper Trei Real Estate Poland zrealizuje swoją drugą w tym mieście inwestycję mieszkaniową. W pierwszym etapie osiedle Blask dostarczy ponad 5,5 tys. mkw. PUM, zlokalizowanych w 6-kondygnacyjnym budynku B. Na przyszłych mieszkańców będzie czekać tam 101 mieszkań o metrażach od 27 do 114 mkw. oraz 96 podziemnych miejsc parkingowych. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie 2024 roku, a ich ukończenie planowane jest na 2026 rok. Za koncepcję architektoniczną odpowiada studio neoprojekt Wojciech Netzel. 

Nowoczesne osiedle z industrialnymi inspiracjami

Łódź to miasto o bogatej przemysłowej tradycji, która stanowi jeden z kluczowych elementów jej dziedzictwa i lokalnej tożsamości. Pod względem designu, osiedle Blask będzie bezpośrednio odwoływało się do industrialnego rodowodu Łodzi – formy geometryczne brył budynków będą nawiązywały do fabrycznych kominów, a dzięki zastosowaniu stylowych materiałów na fasadach, łączących białe i ceglane faktury, wpiszą się w otaczający kontekst urbanistyczny.   

Do dyspozycji klientów Trei odda wysokie (2,7 m), dobrze doświetlone mieszkania 1, 2, 3, i 4-pokojowe o metrażach od 27 do 114 mkw. z balkonami, ogródkami, bądź tarasami na dachu. Tak szeroka oferta dostępnych lokali sprawi, że będą one doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dużych rodzin, jak i singli czy inwestorów.

„Łódź to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Jej potencjał potwierdzają realizowane tam coraz liczniej inwestycje, przekładające się na rosnącą atrakcyjność całej aglomeracji zarówno dla mieszkańców, jak i szeroko rozumianego biznesu. Potwierdza to między innymi najnowsza edycja raportu BEAS, w którym Łódź uzyskała ocenę 7,2/10, czyli o 6 punktów procentowych więcej niż w badaniu przeprowadzonym w 2021 roku. Atutem miasta jest także centralna lokalizacja, która dzięki autostradom czy planowanej sieci kolei dużych prędkości, pozwoli na szybki dostęp do Warszawy, Poznania lub Wrocławia”, mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

13 parków i Manufaktura

Poza ustawnością lokali oraz aspektami czysto ekonomicznymi, na popularność inwestycji mieszkaniowych wśród klientów wpływa także ich bezpośrednie otoczenie, pozwalające aktywnie spędzać wolny czas czy korzystać z oferty handlowo-usługowej, gastronomicznej oraz kulturalnej. W tym kontekście osiedle Blask wyrasta na jedną z najbardziej konkurencyjnych realizacji deweloperskich w Łodzi. W jej sąsiedztwie zlokalizowane są między innym bałucki Stary Rynek oraz liczne przystanki komunikacji zbiorowej, a w zasięgu kilkunastominutowego spaceru spektakularne centrum handlowe Manufaktura. W promieniu 2 kilometrów od osiedla Blask znajduje się natomiast aż 13 parków, pozwalających spędzać wolne chwile na świeżym powietrzu.

Mieszkanie w kultowej dzielnicy

Bałuty przechodzą obecnie gruntowną metamorfozę, zarówno w kontekście modernizacji ciągów komunikacyjnych, jak i rewitalizacji znajdujących się tam industrialnych budynków. Skala realizowanych tam inwestycji z pewnością przełoży się na wieloaspektową konkurencyjność dzielnicy, sprawiając, że stanie się ona idealnym miejscem do życia.

„Wybór Bałut na naszą drugą inwestycję deweloperską w Łodzi to efekt szeregu analiz, potwierdzających stale rosnącą popularność tej dzielnicy wśród osób decydujących się na zakup mieszkania. Poza jej unikatowym charakterem wyróżnia się także doskonałą lokalizacją w obrębie miasta, pozwalającą w szybki sposób dostać się na przykład do autostrady A1, drogi ekspresowej S14, lotniska, jak również do jednych z najbardziej kultowych miejsc w Łodzi, a więc Manufaktury, ul. Piotrkowskiej czy Placu Wolności. Jestem przekonany, że osiedle Blask z nawiązką spełni wszystkie oczekiwania jego przyszłych mieszkańców”, dodaje Jacek Wesołowski.

W perspektywie kolejnych kilku lat deweloper zrealizuje następne dwa etapy tej inwestycji, która docelowo będzie się składać z zespołu trzech budynków. Przedsprzedaż mieszkań w ramach I etapu rozpoczęła się w grudniu 2023 roku.

W 2022 roku Trei zrealizował w Łodzi inwestycję Kraft na osiedlu Teofilów, które łącznie dostarczyło na lokalny rynek 191 mieszkań. Wchodzące w jego skład kameralne budynki od samego początku cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony nabywców, doceniających jego walory funkcjonalne dobrą jakość wykończenia oraz troskę o części wspólne. Poza Łodzią, Trei w I kw. 2024 roku ukończy inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu (Bacciarellego 54), a w planach ma stworzenie osiedla w podwarszawskim Milanówku oraz PRS-ów w Poznaniu i Warszawie.

O Trei Real Estate 

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Düsseldorfie (Niemcy), inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb i zrównoważonymi nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann, koncentruje się na inwestycjach i rozwoju nieruchomości w Niemczech, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1,3 miliarda euro, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 1,9 miliarda euro. W Polsce firma buduje i wynajmuje parki handlowe pod marką Vendo Park.

Trei realizuje również projekty mieszkaniowe na rynku polskim, ale także w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. W Polsce ukończone już osiedla to Kraft w Łodzi oraz Bacciarellego 54 we Wrocławiu. W realizacji jest inwestycja w Milanówku, która zapewni docelowo około 410 lokali. W budowie znajduje się także osiedle w Poznaniu, gdzie powstanie 460 mieszkań z przeznaczeniem na najem instytucjonalny, a także osiedle mieszkaniowe w Łodzi. W planach spółki są kolejne projekty deweloperskie, w tym m.in. w Warszawie oraz we Wrocławiu. Łącznie Trei wybuduje ok. 2000 mieszkań w perspektywie najbliższych czterech lat.

Więcej informacji na stronie: www.treirealestate.com