Trendy łazienkowe od SANPLAST

Nowy rok to nowe wyzwania, postanowienia, a także trendy. Design nieustannie się zmienia, podążając za spełnianiem oczekiwań użytkowników i tworzeniem uproszczeń. Trendy w aranżacji łazienki w 2023 roku będą nieco inne niż dotychczasowe. Co będzie królować i co stanie się modne?

Rok 2023 zapowiada się jako jedna wielka niewiadoma. Ludzie szukają spokoju i miejsc, w których mogą odpocząć po trudnym i stresującym dniu, a także zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Właśnie dlatego popularne stanie się poszukiwanie naturalności, która wywołuje w nas pozytywne skojarzenia, tworząc przyjazną aurę.

Modna łazienka – właśnie taką każdy chciałby mieć. Aby takowa się stała, nie zawsze potrzebne są ogromne budżety. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka cennych faktów i szczegółów, które odmienią charakter każdego pomieszczenia. Aby mieć modną łazienkę w 2023 roku, należy pamiętać o naturze, bo w tym kierunku nadal zmierzają najnowsze trendy.

Wszystko na to wskazuje, że w tym roku w projektowaniu łazienek będzie nadal dominował powrót do natury. Odpowiednie wyposażenie łazienki i ceramiki łazienkowej będzie kluczowe w stworzeniu modnej łazienki. We wnętrzach nadal królować będą materiały w szczególności drewno oraz kamień. Coraz więcej zwracamy uwagę na produkty wykonane z naturalnych materiałów: wanny czy brodziki- to właśnie one będą wiodły prym w najbliższych miesiącach. W dalszym ciągu popularne  będą rośliny  w szczególności te, które dobrze czują się w wysokiej temperaturze i przy dużej wilgotności powietrza,

Większa przestrzeń i harmonia to kolejne elementy, na których skupiać będą się światowe trendy w 2023 roku. Kabina prysznicowa powinna być „lekka”, czyli posiadać duże, szklane tafle, które optycznie powiększają pomieszczenie. Znakomicie sprawdzą się kabiny bez brodzika, te typu Walk-in, czy np. FREEZONE marki SANPLAST, która oferuje bezbarierowe wejście do kabiny.

W minionym roku, wanny wolnostojące zyskały olbrzymią popularność. Wszystko na to wskazuje, że rok 2023 będzie kontynuacją tego trendu, na który decyduje się coraz więcej osób.

Ceramika łazienkowa w 2023 roku powinna być przede wszystkim funkcjonalna, delikatna i minimalistyczna. Właśnie dlatego dominować będą jasne, nablatowe i mineralne umywalki, które dostępne są w ofercie SANPLAST.

Odpowiednie wyposażenie łazienki jest niezwykle ważne. Liczą się zarówno aspekty wizualne, jak i funkcjonalne. Nie można jednak zapominać o pozostałych elementach, takich jak kolorystyka, płytki łazienkowe czy dodatki. W 2023 roku kolorystyka pozostanie niezmienna – dominować będą tzw. „kolory ziemi”, czyli barwy piasku, skał, roślinności, światła, powietrza i wody. Wśród płytek ponownie powinny dominować materiały o surowej strukturze, które imitują naturalność. Kafelki łazienkowe imitujące drewno zyskały bardzo dużą popularność w ostatnich czasach, a trend ten będzie się również utrzymywać w 2023 roku.

Nowoczesna i modna łazienka powinna posiadać jak najwięcej elementów imitujących naturalność. Dzięki temu, stanie się ona jeszcze bardziej przytulna, a zastosowanie właściwego wyposażenia, pozwoli na stworzenie wyjątkowego miejsca relaksu.

Ekologiczne rozwiązania, naturalne materiały oraz powrót do natury – to najbardziej wyraziste trendy, które pozostaną z nami z pewnością jeszcze na długi czas. Zainspiruj się którymś z nich, aby stworzyć swoją wymarzoną przestrzeń – pełną relaksu i wyjątkowości.

Więcej inspiracji znajdziesz na www.sanplast.pl