Trwałe i wytrzymałe materiały łazienkowe

Duravit prezentuje Sustano, pierwszy brodzik nadający się do recyklingu z innowacyjnego materiału DuroCast Nature. Po zakończeniu okresu użytkowania brodziki z DuroCast Nature można oddać albo do firmy Duravit, albo do lokalnego centrum recyklingu, zgodnie z zasadą cyklu życia. Następnie można z nich zrobić np. nowe brodziki lub przetworzyć je dalej do celów przemysłowych. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

– Ceramika sanitarna należy do najbardziej wytrzymałych i trwałych materiałów

– Innowacyjne i trwałe: DuraCeram® i DuroCast Nature

– Szczególne wymagania przy produkcji drewnianych mebli łazienkowych

Duravit stale prowadzi badania nad innowacyjnymi i ekologicznymi materiałami, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i umożliwiają wytwarzanie szczególnie trwałych – a co za tym idzie – zrównoważonych produktów. Dostawca kompletnych łazienek ze Schwarzwaldu jest świadomy swojej odpowiedzialności wobec środowiska, pracowników i przyszłych pokoleń.

Dzięki zastosowaniu DuraCeram® ściany są cienkie, co przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania na surowce i obniżenia emisji CO2, ale także pozwalają na uzyskanie delikatnych wzorów, takich jak w ceramicznej serii Luv. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

Ceramiczne wyroby sanitarne: wytrzymałość z naturalnych surowców

Ceramiczne produkty sanitarne należą do najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych: są łatwe w pielęgnacji,  odporne na zadrapania i ciepło. I to jest właśnie główny powód, dla którego Duravit oferuje dożywotnią gwarancję na większość swoich produktów ceramiki sanitarnej. Dostawca kompletnych łazienek stosuje w procesie produkcji surowce naturalne: glinę, kaolin, kwarc i skaleń, które są dostępne na całym świecie, co oznacza, że międzynarodowe zakłady produkcyjne firmy Duravit mogą pozyskiwać i przetwarzać surowce z własnych regionów. Krótkie trasy transportowe są podwójnie korzystne: strategia ta nie tylko pomaga dostawcy kompletnych łazienek oszczędzać emisję CO2, lecz także gwarantuje pewne, stabilne i lokalne zaopatrzenie w surowce.

Dzięki specjalnej strukturze powierzchni materiału produkty z DuroCast Nature o matowej powierzchni uzyskują najwyższą klasę antypoślizgową C, bez konieczności stosowania dodatkowych powłok. Płaska konstrukcja bez krawędzi umożliwia ponadto montaż równo z podłogą. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

DuraCeram®: mniej materiału = mniejsza emisja

Materiał DuraCeram® stosowany w firmie Duravit jest dowodem na to, jak można połączyć najwyższe standardy wzornictwa i zrównoważony rozwój: w przeciwieństwie do tradycyjnej ceramiki łazienkowej, której grubość ścianek wynosi od 12 do 14 mm, DuraCeram® pozwala na uzyskanie cieńszych ścianek bez utraty wytrzymałości. Oprócz wyrafinowanego i delikatnego designu, umywalki są o 28% lżejsze, co odpowiednio zmniejsza zużycie surowców. Dzięki DuraCeram® firma Duravit AG od 2016 roku oszczędza rocznie średnio około 60 ton surowców.

DuroCast Nature: pierwszy materiał mineralny nadający się do recyklingu

DuroCast Nature jest dla firmy Duravit pionierem w dziedzinie materiałów nadających się do recyklingu. materiał mineralny DuroCast Nature jest wykonany z poliuretanu zmieszanego z proszkiem marmurowym i uszczelniony powierzchnią żelkotową. Taka kompozycja nadaje materiałowi doskonałe właściwości materiałowe: wytrzymałość, odporność na promieniowanie UV, łatwość w czyszczeniu i nie mniejszą maksymalną antypoślizgowość na matowych powierzchniach. Te właściwości są przeznaczone do zastosowania w łazience, dlatego Duravit opracował Sustano, pierwszy brodzik nadający się do recyklingu. Dzięki niewielkiemu ciężarowi brodziki Sustano są lżejsze w transporcie, co przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2. Po zakończeniu okresu użytkowania brodziki z DuroCast Nature można zwrócić do firmy Duravit lub do lokalnego centrum recyklingu, zgodnie z zasadą cyklu życia. Następnie można je przerobić na przykład na nowe brodziki lub przetworzyć dalej na cele przemysłowe.

Zakład produkcyjny mebli łazienkowych w Schenkenzell posiada certyfikat PEFC (PEFC/04-31-2357. Ten znak jakości zapewnia zrównoważoną gospodarkę leśną dzięki międzynarodowemu i niezależnemu systemowi certyfikacji lasów. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

Meble drewniane: wyzwanie w łazience

Łazienka jest wymagającym miejscem dla drewna jako surowca, ponieważ wahania temperatury i obecność wilgoci stanowią duże obciążenie dla materiału. Aby meble łazienkowe marki Duravit mogły sprostać tym wyzwaniom, dostawca kompletnych łazienek przywiązuje dużą wagę do obróbki powierzchni. W końcu w przypadku mebli łazienkowych najważniejsza jest szczelna powierzchnia, która zapobiega wnikaniu wilgoci w drewno. Obok wysokiej jakości wykończenia produktów, zapewniającego ich trwałość, jakość jest dla Duravitu kluczowym czynnikiem już od momentu wyboru surowców. Zakład w Schenkenzell, gdzie produkowane są meble łazienkowe Duravitu, posiada z tego powodu certyfikat PEFC*. Ten znak jakości zapewnia zrównoważoną gospodarkę leśną dzięki międzynarodowemu i niezależnemu systemowi certyfikacji lasów.