Tysiące zwiedzających i 80 wystawców na największym w kraju spotkaniu branży pokryć dachowych!

W weekend 14-15 stycznia w Targach Kielce spotkali się dekarze, blacharze i cieśle, by rozmawiać o nowościach w branży i szerokiej ofercie produktów. Nie zabrakło biznesowych spotkań, prelekcji i pokazów rzemiosła.

Druga edycja konkursu Dach Masters za nami!

Przez dwa dni dekarze, blacharze i cieśle rywalizowali o nagrody warte blisko 100 tysięcy złotych, ufundowane przez Sponsora Strategicznego firmę Blachotrapez i Sponsora Srebrnego CB COROTOP. Zwycięzcą w kategorii DEKARSTWO został Tomasz Maciejewski. Wśród BLACHARZY najlepszy okazał się Mariusz Górski, a w CIESIELSTWIE Adrian Grześkowiak. Wszyscy uczestnicy finałowego etapu mieli do wykonania konkretne zadania, a te oceniane były przez Komisję Konkursową pod przewodnictwem Michała Sadko z Akademii Ciesielstwa, współorganizatora wydarzenia. Atrakcyjne nagrody czekały również uczestników konkursu Speed Roben Masters, w którym zawodnicy układali dachówkę na czas. Najlepszy, z czasem 1.52 minuty, był Paweł Kilianek, do którego trafił galowy strój dekarski.

100% rzemiosła w Strefie Pokazów

Obok stoisk wystawców, dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa pokazów, w której fachowcy prezentowali techniki pracy, narzędzia i technologie. Pokazy rzemiosła blacharskiego przygotowała m.in. ekipa MetalManiaka. Warsztaty Akademii Ciesielstwa z wykorzystaniem Kalkulatora Ciesielskiego prowadził Michał Sadko. W jednym z dwóch stoisk Blachotrapezu, przez dwa dni swoje umiejętności prezentowali Mistrzowie Dekarstwa, zwycięzcy największego konkursu dekarskiego w kraju. Ponadto odbywały się pokazy przygotowane przez właściciela marki CORTOP z wyzwaniem ROOF CHALLENGE, Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Macieja Dekarza, Rheinzing, Ruukki, Fakro, Velux i wielu innych firm. Wystawcy, poza licznymi warsztatami, przygotowali także całą masę konkursów, które odbywały się na poszczególnych stoiskach.

Merytorycznie podczas prelekcji

O przyszłości branży pokryć dachowych, jej problemach oraz sukcesach dużo mówiono podczas licznych prelekcji, jakie przez dwa dni odbywały się na scenie głównej. 18 prelegentów, wśród których nie brakowało branżowych autorytetów omawiało sytuację tego sektora, odwołując się do konkretnych przykładów, danych i statystyk. Z dużym zaciekawieniem publiczności spotkały się prezentacje mgr inż. Krzysztofa Patoki, inż. Dariusza Nowickiego, Adama Heryka, czy Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, którego prezesi omawiali kondycję branży i przyszłość zawodu. – Perspektywy są obiecujące, dekarze dbają o swoje marki, chętnie się kształcą, rozwijają i uczą nowych technologii – mówił Prezes PSD Bogdan Kalinowski.

Rozrywka i liczne atrakcje podczas Dach Forum

Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM to branżowa impreza z mnóstwem fachowej wiedzy i merytorycznymi spotkaniami. Druga edycja obfitowała także w wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z gości targów był zawodnik sportów walki Mariusz Pudzianowski, który na stoisku firmy Pruszyńki, której jest ambasadorem, rozdawał autografy i pozował do zdjęć z kibicami. Złoty Sponsor targów Dach Forum przygotował także Strefę Zabawy dla najmłodszych i Strefę Piękna dla Pań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem rodzin, obecnych na targach fachowców. Na stoisku firmy Blachotrapez i należącej do niej marki BTR SYSTEMS, zorganizowana była natomiast strefa kibica, w której goście oklaskiwali medale polskich skoczków na turnieju w Zakopanem, a ofertę atrakcji uzupełnił widowiskowy pokaz barmański.

Cała branża pod jednym dachem

Ponad 80 wystawców zaprezentowało się podczas drugiej odsłony Dach Forum w Targach Kielce. Wydarzenie przyciągnęło ponad 5 tysięcy zwiedzających, poszukujących profesjonalnych narzędzi, wiedzy i rozrywki. W ciągu dwóch dni, w jednym miejscu, poznali ofertę krajowych i zagranicznych firm, w tym: Blachotrapez, Blachy Pruszyński, CB COROTOP, ITW (USA), Jouanel (Francja), SVARCOVE (Czechy), PREFA (Austria), KrisMar, Dietrich i wielu innych. Kolejne spotkanie branży już za rok.