Inteligentne domy to trend przyszłości, który w coraz większym stopniu staje się dostępny dla każdego z nas. Możliwość sterowania urządzeniami domowymi, w tym również ogrzewaniem pomieszczeń, z poziomu smartfona to przeniesienie komfortu domowego na wyższy poziom, ale też sposób na odciążenie budżetu. Grupa Vaillant podejmuje dalsze kroki, których celem jest wdrożenie kolejnych innowacyjnych produktów i usług cyfrowych dla swoich klientów. W tym celu rozwija i powiększa swój zespół ds. Informatyki/Danych, Business Intelligence i Analityki.
Grupa Vaillant, jeden ze światowych liderów w technologii ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, skutecznie wdraża transformację energetyczną w budownictwie w Polsce. W tym celu powiększa swój zespół ds. Informatyki/Danych, Business Intelligence i Analityki, który będzie miał swoją siedzibę w polskim zagłębiu technologicznym w Katowicach. Zaawansowany technologicznie oddział Grupy Vaillant do końca tego roku zatrudni 190 nowych pracowników.
Od samego początku istnienia Grupy Vaillant koncentrujemy się na innowacyjnych i zaawansowanych technologiach, doskonaląc nasze produkty i usługi oferowane klientom. Rozbudowa działu IT to naturalny krok w rozwoju biznesu i stawiania na cyfryzację. Chcemy dalszy rozwój Grupy Vaillant skupić w Polsce, wraz z wysoko utalentowanymi specjalistami w dziedzinie IT – podkreśla Mariusz Stec, Dyrektor Marketingu i Szkoleń Vaillant.
Inteligentne rozwiązania w ofercie Vaillant
W portfolio marki Vaillant już w tym momencie znajduje się szeroki zakres produktów i usług, umożliwiających zbudowanie smart home w obszarze ogrzewania i chłodzenia. Regulatory Vaillant pozwalają kontrolować przebieg procesu ogrzewania domu, a ich specjalny algorytm pozwala efektywnie zarządzać energią. Vaillant oferuje dwa rodzaje regulatorów – pokojowy oraz pogodowy. Takie regulatory na dwa sposoby mogą monitorować i zarządzać przebiegiem procesu regulacji temperatury – w oparciu o pomiary zewnętrzne (monitoring temperatury na zewnątrz budynku) lub o wyniki mieszane, czyli analizę na zewnątrz i wewnątrz budynku.
Regulatory systemowe pozwalają sterować dowolną instalacją Vaillant, np. kotłem grzewczym, pompą ciepła czy rekuperatorem. Urządzenie również świetnie sprawdzi się w przypadku instalacji hybrydowych bazujących na połączeniu działania pompy ciepła i kotła kondensacyjnego. W przypadku takiego systemu, regulator oceni zmiany temperatury zewnętrznej i dostosuje optymalne źródło energii. Co więcej, zastosowanie regulatora pozwala zwiększyć efektywność urządzeń grzewczych, na bieżąco monitorować zużycie energii. Regulatorem, a tym samym pozostałymi instalacjami grzewczymi, można sterować z poziomu smartfona za pomocą specjalnej aplikacji. W przypadku nowych regulatorów sensoCOMFORT (regulator pogodowy) oraz sensoHOME (regulator pokojowy) dostępna jest również nowa aplikacja sensoAPP.
Więcej informacji na temat rozwiązań smart home marki Vaillant znajdziesz na stronie: www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/sensocomfort-65920.html.