WIŚNIOWSKI wprowadza nowe, lekkie ogrodzenia aluminiowe

Firma WIŚNIOWSKI z dumą ogłasza wprowadzenie do swojej oferty nowoczesnych ogrodzeń aluminiowych. To niezaprzeczalny milowy krok w stronę zwiększenia możliwości produkcyjnych, ale i wyjścia naprzeciw konsumentom szukających doskonałej estetyki posesji. Pierwsze partie produktów trafią do sklepów i showroomów po koniec czerwca 2024 r.

Cechą szczególną nowych ogrodzeń aluminiowych WIŚNIOWSKI jest ich unikalne wzornictwo. Doskonale komponuje się ono z nowoczesnymi trendami architektonicznymi, ale i wyjątkową dbałością o detal – brak w nich spoin czy otworów technologicznych, a to wpływa pozytywnie na ogólną estetykę ogrodzenia. Dodatkowo, właściwości aluminium (pozwalające na łatwość w obróbce i cięciu) sprawiają, że klienci mają duże pole do zamawiania różnorodnych wzorów i kształtów, zastosowanych na słupach, profilach ram i elementach wypełnienia. W nowej ofercie klienci znajdą więc 9 modeli w ponad 200 kolorach palety RAL i 7 wzorów w kolekcjach Home Inclusive, Classic oraz Moderm.

Warto wspomnieć, że nowe ogrodzenia marki WIŚNIOWSKI charakteryzują się też lekką konstrukcją – są one o 35% lżejsze od swoich odpowiedników stalowych. To wielki atut, który ułatwia zarówno transport, jak i montaż, a także wpływa na długoletnią, bezawaryjną pracę ogrodzenia. Lżejsza konstrukcja odciąża kluczowe elementy, takie jak zawiasy, rolki czy wózki jezdne. Dzięki temu pracują one delikatnie, płynnie i gładko, zapewniając komfortowe użytkowanie.

– Nasza 35-letnia tradycja w produkcji ogrodzeń stalowych stanowi solidny fundament, na którym opieramy naszą nową ścieżkę sprzedażową. Ogrodzenia aluminiowe to kolejny krok w rozwoju firmy, łączący doświadczenie z innowacyjnym podejściem produkcyjnym. Nowe modele aluminiowe produkowane są w fabryce w Wielogłowych, z wykorzystaniem nowoczesnych centr obróbczych i precyzyjnego cięcia laserowego. Dodatkowo, samo aluminium jest niemal w 100% recyklingowane, dlatego ograniczamy zużycie surowców naturalnych i emisję CO2 – powiedział Krzysztof Wąsik, manager produktu w firmie WIŚNIOWSKI.

Aluminium jest także naturalnie odporne na korozję, co czyni je idealnym materiałem na ogrodzenia eksploatowane w różnych warunkach atmosferycznych. W porównaniu ze stalą, aluminium wymaga znacznie mniej działań konserwacyjnych, co oznacza też mniejsze nakłady na utrzymanie ogrodzenia w doskonałym stanie przez lata. Ogrodzenia aluminiowe WIŚNIOWSKI są też przyjazne dla środowiska. Aluminium jest w pełni poddawane recyklingowi, z minimalnym śladem odpadowym. To ważny krok, w stronę zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa i jej wpływu na środowisko naturalne.

– Nasi klienci już dziś mogą sprawdzać funkcjonalność naszych wyrobów lub zamawiać i wizualizować je w programie AW Expert WIŚNIOWSKI. Wyroby są w pełni przebadane i certyfikowane zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi oraz wymaganiami wynikającymi z dyrektywy maszynowej. Oferujemy je w spójnym wzornictwie z resztą produktów: stolarką otworową czy bramą wjazdową, budując spójny wygląd architektoniczny posesji – powiedział Krzysztof Wąsik, manager produktu.

Choć koszt zakupu ogrodzeń aluminiowych dla klienta jest nieco wyższy niż stalowych odpowiedników, ich wyjątkowa trwałość, minimalne wymagania konserwacyjne i estetyka czynią je wysoce opłacalnym wyborem w dłuższej perspektywie.

Więcej informacji o produkcie na stronie:
https://www.wisniowski.pl/dla-domu/ogrodzenia-posesyjne/ogrodzenia-aluminiowe

O FIRMIE

Firma WIŚNIOWSKI to lider rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń, który od niemal 35 lat wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów. W 1989 roku – właściciel i założyciel firmy – Andrzej Wiśniowski stworzył koncepcję polskiej automatycznej bramy garażowej, urzeczywistniając wizję o technologicznej rewolucji w branży budowlanej. Od tamtej pory niegasnąca tendencja dynamicznego wzrostu firmy sprawiła, że dzisiaj produkty marki obecne są w ponad 30 krajach na całym świecie, a przedsiębiorstwo rozciągające się na 40 ha powierzchni zatrudnia ponad 2200 pracowników – najlepszych ekspertów z branży, pionierów polskiej automatyzacji i robotyzacji w duchu przemysłu 4.0. Najnowocześniejsze w Europie linie technologiczne marki WIŚNIOWSKI o łącznej długości 4000 m dają gwarancję 100% powtarzalności produkcji.