Architektura w duchu slow – recepta na trudny czas 

Życie w duchu slow staje się coraz popularniejsze. Zmęczeni codziennym pośpiechem, szukamy spokoju, harmonii i wszystkiego, co daje poczucie bezpieczeństwa. Jak na tę potrzebę reaguje architektura? Czy żyjąc w wielkim mieście wciąż można czuć bliskość natury? Jak zaprojektować dom, który będzie dla nas azylem?

Nadmiar bodźców, obowiązków i przedmiotów to problemy, które sprawiają, że tęsknimy za prostotą i spokojem. W odpowiedzi na tę potrzebę, a także na podstawie własnych doświadczeń, Aga Kobus i Grzegorz Goworek ze Studio. O. stworzyli koncepcję Organic Shelter, architektoniczny manifest, który oddaje ich filozofię pracy. Duet projektowy rozpoczyna rok od premiery nowej strony pracowni (https://studioorganic.pl/), która jednocześnie prezentuje podejście do projektowania.

„Na styku tego, co twórcze z tym, co osobiste powstają projekty, które dedykują design życiu”

-Zauważyłam, że wypoczywając na łonie natury, mój umysł funkcjonuje zupełnie inaczej. Wolność od stresu i codziennego pośpiechu sprzyja twórczemu myśleniu, rozwojowi i poznawaniu siebie. Chciałam, aby również nasi Klienci mogli doświadczyć tego uczucia niezależnie od tego, czy znajdują się w siedlisku nad brzegiem jeziora, czy w samym sercu tętniącego życiem miasta. Tak powstała idea ORGANIC SHELTER – schronienia, w którym czas płynie wolniej, a problemy zostają za progiem – wyjaśnia Aga Kobus.  

-Proces tworzenia jest przede wszystkim spotkaniem naszej wrażliwości estetycznej i wyobraźni przestrzennej z momentem życia, w którym znajduje się nasz Klient. To na styku tego, co twórcze z tym, co osobiste powstają projekty, które dedykują design życiu. Chcemy, aby nasze priorytety były transparentne dla każdego, kto zamierza powierzyć nam projekt swojej przestrzeni – dodaje Grzegorz Goworek.

Organic Shelter: architektoniczny manifest

Organic Shelter to odzwierciedlenie podejścia do architektury, idea, którą duet chciał przedstawić w sposób transparentny dla potencjalnych inwestorów. Stąd nowa odsłona strony internetowej, na której kredo architektów zostanie przybliżone. Składa się na nie kilka podstawowych wartości, które nadają charakter wnętrzom powstającym w pracowni: natura, umiar, światło, przestrzeń, jakość, detal, przepływ, kolor materiał oraz komfort. Projekty Studia powstają, by doświadczać przestrzeni w pełni, być w niezakłóconym kontakcie z naturą i samym sobą.

Więcej na:

www.studioorganic.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/studio.o.organicdesign/posts/?ref=page_internal

Instagram: https://www.instagram.com/studio_organic/

Studio.O. to pracownia, w której powstają projekty budynków, wnętrz i krajobrazów, w których mieszka człowiek. Stworzone, by doświadczać przestrzeni w pełni, być w niezakłóconym kontakcie z naturą i samym sobą.