ARMATURA PODTYNKOWA – FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIE DO KAŻDEJ ŁAZIENKI

Umiejętne zaaranżowanie łazienki to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim warto zadbać o harmonię wystroju i wygodę użytkowania. Dlatego też doskonałą odpowiedzią na obecne trendy w projektowaniu łazienek są armatury podtynkowe. To sprawdzony przepis na modne, estetyczne, a przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.

Z łazienki korzystamy wielokrotnie w ciągu dnia, stąd wybór dobrej jakości armatury jest niezwykle ważną kwestią. Baterie podtynkowe mają świetne walory praktyczne, a przy tym wiele dodatkowych zalet. I co najważniejsze, łatwo je dopasować do łazienki w każdym stylu.

Estetycznie w ukryciu
Niewątpliwie największą zaletą rozwiązań podtynkowych jest to, że elementy wewnętrzne armatury można z łatwością schować w ścianie. W ten sposób dodajemy wnętrzu lekkości, optycznie je powiększamy oraz porządkujemy. Rozwiązania podtynkowe świetnie współgrają też z modnymi płytkami wielkoformatowymi – pozwalają uzyskać w łazience efekt jednolitego wykończenia, w którym elementy praktyczne, takie jak baterie, stanowią subtelny akcent dekoracyjny. Decyzję o wyborze systemów podtynkowych warto podjąć już na początkowym etapie projektowania łazienki, aby odpowiednio wcześnie przygotować właściwą instalację. Ciekawe rozwiązanie proponowane przez KLUDI to moduł podtynkowy FLEXX.BOXX. Zapewnia on ogromną swobodę w wyborze elementów wyposażenia łazienki, gdyż jest kompatybilny z niemal wszystkimi bateriami natynkowymi KLUDI. Możemy więc zamontować element podtynkowy, zamykając tym samym instalację w łazience, a element natynkowy wybrać w późniejszym terminie. To również doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy zapragniemy zamienić tradycyjny mieszacz na termostat. Armatury podtynkowe mają dodatkowo walory praktyczne – zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości.

Trwałość i bezpieczeństwo
FLEXX.BOXX cechuje się wyjątkową trwałością, czego najlepszym świadectwem jest aż 20-letnia gwarancja na produkt. Firma KLUDI wyposażyła wspomniany moduł podtynkowy w specjalną, mosiężną płytę, której precyzyjnie wykonana powierzchnia gwarantuje szczelność. Oprócz tego zadbano o ochronę akustyczną, gdyż wszystkie elementy przewodzące wodę znajdują się wewnątrz elastomerowej obudowy.

Kreatywne projektowanie w różnych stylach
Dzięki rozwiązaniom podtynkowym można stworzyć swój indywidualny zestaw na jedno lub kilka źródeł wody. Stąd możliwość łączenia różnych elementów, takich jak: wylewka, dysze natryskowe, zestaw natryskowy czy deszczownica. Modele oferowane przez KLUDI sprawiają, że konfiguracja armatury jest w pełni spersonalizowana. Analogicznie w obszarze designu i stylu armatury – szeroki wachlarz armatur podtynkowych firmy KLUDI daje ogromne możliwości w zakresie aranżacji łazienki. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy monolitycznych form, jak i osoby ceniące minimalizm we wnętrzach. Nie brakuje również rozwiązań uniwersalnych, które doskonale pasują zarówno do aranżacji nowoczesnej, jak i tej z klasyczną nutą.

Kludi Group
KLUDI jest niemieckim producentem armatury łazienkowej i kuchennej, zestawów natryskowych i systemów odpływowo-przelewowych. Od 1926 roku, rodzinna firma, która powstała w Menden w Niemczech, ma ciągły wpływ na kształtowanie przemysłu poprzez innowacyjne pomysły i praktyczne rozwiązania stosowane w bateriach kuchennych i łazienkowych. Wiele funkcji, mających zastosowanie w nowoczesnych armaturach ma swój początek w KLUDI. Przykładem tego jest przyłącze Multi, zainicjowane przez KLUDI, które daje możliwość podłączenia do baterii zmywarki lub pralki, przez co dodatkowe zawory i podłączenia do tych urządzeń stają się zbyteczne. Do kolejnych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań można zaliczyć złącze Bajonett, do montażu baterii pod oknem oraz pierwszą baterię kuchenną serii KLUDI E-GO, która daje możliwość wyboru obsługi bezdotykowej lub tradycyjnej. Ponad 1000 pracowników KLUDI każdego dnia zapewnia wysoką jakość obsługi klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Ponad 50% całkowitego obrotu KLUDI jest osiągane na rynkach zagranicznych, dlatego też KLUDI posiada 12 przedstawicielstw handlowych oraz 3 zakłady produkcyjne w Europie z centralą w Menden.