Biopodłogi i panele winylowe wineo – do wnętrz przyjaznych alergikom

Podłoga przyjazna dla alergika powinna być wygodna do utrzymania w czystości, antystatyczna oraz odporna na częste mycie. Przy jej wyborze konieczne jest połączenie aspektu estetycznego z funkcjonalnością. Innowacyjnym rozwiązaniem są panele winylowe oraz biopodłogi PURLINE marki wineo.

Panele wineo 600 wood XL to szeroki wybór dekorów w miejskim stylu. Dostępne są w wariantach na klej oraz click (wariant Rigid). Fot. wineo

Kwestią zasadniczą przy projektowaniu przestrzeni mieszkalnej dla osób z alergią jest zapobieganie gromadzeniu się roztoczy, bakterii i grzybów. Częstym wyborem są płytki ceramiczne, jednak mają one pewne mankamenty, takie jak na przykład trudne do czyszczenia fugi czy twarda i nieprzyjemna w dotyku powierzchnia. Drewno z kolei wymaga zabezpieczania preparatami, które mogą być źle tolerowane przez alergików. Optymalną alternatywą są nowoczesne biopodłogi, które nie tylko są bezpieczne dla zdrowia, ale również funkcjonalne i bardzo wygodne w pielęgnacji.

Kolekcja wineo 1200 jest wyjątkowo przyjazna dla środowiska, ma neutralny zapach oraz jest wolna od emisji Fot. wineo

Biopodłogi PURLINE wineo składają się z ecuranu – organicznego tworzywa, wykonanego z olejów roślinnych i kredy. Nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak chlor, plastyfikatory czy rozpuszczalniki i są całkowicie pozbawione zapachów oraz wolne od emisji. Jako produkt ekologiczny, biopodłogi PURLINE posiadają certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego
– zarówno w procesie produkcji, podczas eksploatacji, jak i w okresie poeksploatacyjnym.

Atutem biopodłóg PURLINE wineo jest nie tylko ich skład, ale też mnogość dekorów, pozwalająca wpisać je w design każdego pomieszczenia. 

Idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka jest na przykład kolekcja wineo 1000 wood, oferująca 20 struktur o wyglądzie drewna. Montaż na click nie wymaga użycia kleju,
a podłoga jest bardzo wytrzymała, łatwa
w czyszczeniu, ciepła i zapewniająca odpowiednią akustykę. W salonie doskonale sprawdzą się propozycje wineo 1200 wood XXL, wygodnie montowane jako Multi-Layer Rigid na click. Czterostronna, lakierowana fuga nadaje im wygląd okazałych, naturalnych desek. Z kolei łazienka zyska unikalny wygląd dzięki wineo 1000 stone, z dekorami imitującymi elegancki, naturalny kamień. Wszystkie kolekcje wineo PURLINE mogą być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności i są odporne na wgniecenia powstające w wyniku ustawienia mebli. 

Na uwagę zasługują także panele winylowe wineo 400, 600 i 800, produkowane z wolnej od plastyfikatorów mieszanki winylu o dekorach w klimacie mozaiki, drewna i kamienia, dzięki czemu można w pełni dostosować wygląd podłogi do ogólnego charakteru wnętrza. Zróżnicowane formaty
– wąskie i szerokie deski, małe oraz duże płytki – pozwalają na realizację wielu kreatywnych pomysłów, przy zapewnieniu komfortu codziennego funkcjonowania.

Panele winylowe oraz biopodłogi PURLINE to nowoczesne rozwiązania, dedykowane różnym stylom aranżacyjnym. Pozwalają stworzyć niezwykły klimat wnętrza, są trwałe i mają właściwości antystatyczne. To sprawia, że mogą być bezpiecznie użytkowane przez wszystkich domowników, w tym osoby z alergią.  

Dodatkowe informacje o produktach marki wineo dostępne są na stronie internetowej: https://www.wineo-polska.pl/

Windmöller Polska Sp. z o.o. to polski oddział niemieckiego koncernu, będącego połączeniem Windmöller Flooring oraz WITEX – firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg, należącej do grona współwynalazców podłogi laminowanej. Obie firmy funkcjonują obecnie pod jedną, wspólną marką WINEO®, która gromadzi w sobie kompetencje i know-how obu producentów zdobywając uznanie wśród odbiorców na całym świecie.

Windmöller Polska Sp. z o.o.

ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław

Kontakt dla prasy: 71 374 02 60

Kontakt dla portali internetowych: 71 374 02 60 do 61

www.wineo-polska.pl

www.facebook.com/WineoPasjaTworzenia