Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY – ekspresowy klej do mocnych mocowań

Bostik wprowadza na rynek nowy klej o ekstremalnej sile – Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY. To nowe rozwiązanie, przeznaczone do trwałego mocowania, trzyma mocno już po 15 minutach.  Klej Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY, który może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, jest także kompatybilny z większością materiałów i podłoży.

Dzięki ekstremalnej sile – 367kg/10cm2 – Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY idealnie sprawdzi się do trwałego klejenia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń rozmaitych materiałów budowlanych oraz elementów wykończeniowych i dekoracyjnych – w tym tych, wykonanych z kamienia, ceramiki czy stali. Dzięki ultra cienkiej spoinie, klej trzyma mocno już po 15 minutach, a jego całkowity czas schnięcia wynosi 60 minut. Po utwardzeniu, jest lekko elastyczny, a także odporny na wilgoć, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Bezzapachowy Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY posiada także neutralny system utwardzania, jak również jest niekorozyjny w kontakcie z metalami.  

Wszechstronne zastosowanie

Nowy, ekspresowy, hybrydowy i elastyczny klej od Bostik wykazuje doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych – bez gruntowania. Sprawdza się m.in. w przypadku betonu, kamienia, tynków, wylewki, ceramiki budowlanej, lakierowanego lub impregnowanego drewna. Swoje zastosowanie znajdzie także w przypadku MDF, HDF, korka, sklejki, płyt wiórowych, stali emaliowanej i nierdzewnej, aluminium, cynku, miedzi, ołowiu, glazury, terakoty, gresu, szkła, luksfery, ceramiki sanitarnej, porcelany, PCW, PU, HPL i twardych tworzyw sztucznych podobnego typu.

 Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu i zaawansowanym właściwościom, za pomocą Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY można trwale sklejać takie elementy jak galanteria betonowa, architektura ogrodowa, ceramiczna lub cementowa dachówka, płyty gipsowo-kartonowe, podkonstrukcje, profile aluminiowe, luksfery, jak również ścienną lub sufitową sztukaterię, płytki ceramiczne, listwy, parapety, progi, cokoły, panele ścienne, okładziny izolacyjne czy stolarkę meblową.

Jak kleić? FIXCOACH radzi!

Klejenie za pomocą Bostik FIXPRO KLEJ ULTRA SZYBKI I MOCNY jest ekstremalnie proste. Przed użyciem należy odpowiednio przygotować docelową powierzchnię. W tym celu dane podłoże musimy oczyścić i odtłuścić. Może być ono lekko wilgotne (matowo wilgotne, tj. bez zastoin wody). W przypadku podłoży chłonnych, możemy delikatnie zrosić powierzchnię mgiełką wodną, która przyspieszy wiązanie kleju. Przed użyciem na podłożach z tworzyw sztucznych lub powłokach malarskich, zaleca się przeprowadzenie testu przyczepności. Do połączeń z powierzchniami mocno porowatymi lub silnie chłonnymi, stosujmy grunt Bostik Universal Primer T300 – wtedy po zagruntowaniu czekamy od 15 minut do 4 godzin przed nałożeniem kleju.

 

Kiedy mamy przygotowane odpowiednio podłoże, czas na etap klejenia. Jak radzi FIXCOACH, za pomocą pistoletu ręcznego lub pneumatycznego należy nakładać produkt jednostronnie równoległymi, pionowymi i cienkimi paskami w niewielkich odstępach – od 5-10 cm w zależności od rozmiaru i ciężaru przyklejanych elementów oraz ok. 5 cm od krawędzi. FIXCOACH zaleca także, aby rozmiar pasków kleju wynosił 3 mm grubości i 5 mm szerokości – ale tylko w przypadku równych i dobrze spasowanych powierzchni. Samo klejenie przeprowadzamy w sposób ciągły, bez nakładania punktowego, a następnie dociskamy. W przypadku elementów klejonych w pionie, podeprzyjmy lub w inny sposób zabezpieczmy przed przemieszczeniem przez 15 minut od aplikacji. Po upływie ok. 15 minut można zdjąć podpórkę (dotyczy warunków +23°C i 50% RH). Zapewnijmy skuteczną wentylację. Tempo utwardzania produktu jest uzależnione od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza. Wraz ze wzrostem temperatury i poziomu wilgotności proces polimeryzacji przebiega szybciej.

    

    

 

O firmie Bostik:

Bostik to wiodący na świecie specjalista w zakresie chemii budowlanej, rynku konsumenckiego i klejów przemysłowych. Od ponad stu lat opracowuje i dostarcza innowacyjne oraz inteligentne rozwiązania do uszczelniania i klejenia, które są dostosowane do potrzeb kształtujących codzienne życie. Firma Bostik obecna jest w 45 krajach, w których reprezentują ją 54 centra produkcji, dystrybucji, sprzedaży i administracji.