Bramy i drzwi Wiśniowski w zwycięskim budynku bazy kajakarskiej w Augustowie

Baza kajakarska w Augustowie zdobyła Nagrodę Publiczności w POiD Building Awards 2021! Ważnymi elementami budynku zlokalizowanego w malowniczym zakolu rzeki Netty są bramy i drzwi marki Wiśniowski.

Projekt jest wspólnym dziełem pracowni PSBA oraz INOONI i był już wielokrotnie nagradzany przez profesjonalistów zarówno w Polsce, jak i w Europie. Tym razem baza kajakarska została poddana ocenie publiczności i zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD).

– Informację o nagrodzie dla bazy kajakarskiej w Augustowie przyjęliśmy z ogromną dumą, ponieważ w obiekcie zastosowano produkty marki Wiśniowski i to nasza firma zgłosiła obiekt do konkursu organizowanego przez POiD. Celem konkursu było poszukiwanie i prezentacja najlepszych rozwiązań stolarki budowlanej i automatyki budynkowej w kontekście zrealizowanych obiektów architektonicznych. – komentuje Agnieszka Mazur, Dyrektor Zarządzająca Marketingiem Globalnym firmy Wiśniowski – Dodatkową satysfakcję daje fakt, że wykorzystane przez architektów bramy i drzwi Wiśniowski idealnie wkomponowały się w bryłę budynku. To wiele mówi o designie naszych produktów, który doskonale wpisuje się w architektonicznie efektownej bryły.

Zastosowanie produktów w budynku bazy kajakarskiej było wyzwaniem, ponieważ muszą one pracować w trudnym środowisku. Firma Wiśniowski lubi wyzwania i chętnie podjęła się realizacji. W obiekcie zostały zamontowane trzy automatyczne bramy roletowe BR77 – zawieszone malowniczo nad lustrem wody; segmentowe bramy przemysłowe MakroPro oraz stalowe drzwi płaszczowe ECO. Baza kajakarska a Augustowie jest obiektem ogólnodostępnym. Wszystkie jego elementy muszą być odporne na częste użytkowanie i gwarantować pełną niezawodność – a to w pełni gwarantują produkty marki Wiśniowski.

Wszystkim miłośnikom architektury dziękujemy za oddane głosy, bez nich sukces w konkursie nie byłby możliwy. Dziękujemy również architektom za zaufanie firmie Wiśniowski i wybór naszych produktów do projektu. Jako producent komplementarnej stolarki do budownictwa zawsze staramy się dostosować do wizji architektonicznej i ją zrealizować – dodaje Agnieszka Mazur.