Chłód, dzięki grzejnikowi

Aby mieć przyjemną temperaturę w swoich 4 kątach w okresie letnim – nie musisz kupować klimatyzatora. O chłodzenie pomieszczeń w Twoim domu zadba pompa ciepła i połączony z nią grzejnik, które jeszcze niedawno pracowały w trybie ogrzewania.

Ogrzewanie bez dymu.

Aby ograniczyć emisję pyłów jesteśmy zmuszeni do wymiany źródeł ciepła. Ze względu na niską szkodliwość – pompa, która pobiera ciepło z otoczenia, jest najbardziej zalecanym dla środowiska systemem ogrzewania. Podczas tego procesu nie powstaje produkt uboczny jakim jest dym.

Wzrost popularności powietrznych pomp ciepła wynika z:

– poprawy efektywności pracy urządzeń tego typu

– zmniejszenia zapotrzebowania budynków na ciepło (lepsza termoizolacja).

W tym miejscu warto wspomnieć o grzejniku Panama, który w 100% może ogrzewać za pomocą energii odnawialnej. Będzie ona produkowana przez współpracującą z nim pompę ciepła (grzejnik wyposażono w wodny wymiennik ciepła). Dzieje się tak, gdy grzejnik pracuje w trybie Eko – jest on zalecany szczególnie podczas nieobecności od 12 do 48 godzin.

Podczas ostrej zimy.

Jednak co w sytuacji, gdy nastanie ostra zima? Aby utrzymać optymalną temperaturę nawet podczas bardzo mroźnych dni, gdy praca samej pompy ciepła nie gwarantuje tego, grzejnik ten wyposażono w:

– główny element grzewczy wykonany z aluminium

– folię grzewczą pokrywającą przednią obudowę

– wentylator.

Również chłodzenie.

Grzejnik Panama gwarantuje komfort cieplny przez cały rok, gdyż pracuje w trybie rewersyjnym (grzanie/chłodzenie). Może być wykorzystany jako klimatyzator, który podczas lata schładza powietrze. Ten tryb pracy wpisuje się w tendencję w budownictwie jednorodzinnym – technikami chłodzenia interesuje się coraz więcej inwestorów. Im dom jest bardziej szczelny i docieplony tym procentowo ma wyższe zapotrzebowanie na chłodzenie. Powodem jest dodatkowe ciepło wytwarzane w procesie gotowania czy przez urządzenia elektryczne.

Cichy wentylator.

Grzejnik posiada wentylator, którego prędkość pracy może być kontrolowana:

– bardzo szybko dogrzeje pomieszczenie (wentylator wspomaga pracę elementów grzewczych)

– obniży temperaturę w czasie upalnych dni.

Warto zaznaczyć, iż wentylator jest cichy – gdy urządzenie pracuje w trybie Quiet jego praca jest ograniczona. Dochodzi wówczas do zminimalizowania poziomu hałasu do max 21 dBA. Dzięki temu możemy zainstalować urządzenie w sypialni, gdyż nie będzie przeszkadzało w komfortowym śnie. Jednak w trybie cichym czas oczekiwania na uzyskanie wybranej temperatury będzie dłuższy. Warto dodać, że wentylator posiada wbudowany filtr powietrza.

Smart.

Ten grzejnik z oferty Atlantic Polska wyposażono w samouczący się system zaawansowanej elektroniki, który:

– zbiera i analizuje dane o swej pracy

– umożliwia planowanie produkcji i zużycie energii w skali tygodnia.

Można dokupić do niego centralę sterującą systemu Cozytouch, która umożliwia sterowanie jego pracą, w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą drogi radiowej. Należy podłączyć centralkę do routera internetowego, a następnie pobrać darmową aplikację mobilną.

Zadania, które wykonasz dzięki aplikacji:

– skontrolujesz parametry pracy, zużycie energii

– sprawdzisz i przeanalizujesz wydatki dotyczące energii

– będziesz zarządzał opcjami na czas nieobecności.

więcej info nt. Panama https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-rewersyjny/panama/