Czarny odpływ liniowy – propozycja marki Schedpol

Już od kilku sezonów w modzie jest czarna armatura łazienkowa. Do czarnej baterii natryskowej, najlepiej dobrać odpływ w tym samym kolorze. Jednak listwa odpływowa to nie tylko element wystroju, a przede wszystkim – środek odprowadzenia wody, dlatego o jej wyborze powinny decydować walory użytkowe. Odpływ liniowy Base Low Black od marki Schedpol łączy zarówno modną estetykę, jak i najwyższą funkcjonalność.

SZYBKI I ŁATWY MONTAŻ

Odpływ liniowy, nazywany też listwą lub rynienką prysznicową, to najczęściej stosowany sposób odwodnienia w kabinach typu walk in pozbawionych brodzika prysznicowego. Ma on formę wtopionej w podłogę wąskiej rynny przykrytej maskownicą, przez co jest niemal niewidoczny i nie zabiera powierzchni użytkowej w kabinie. Głębokość montażowa odpływu liniowego Base Low Black wynosi zaledwie 7 cm i zalicza się do najniższych na rynku. Odpływ nie wymaga tym samym dużej ingerencji w posadzkę, a jego montaż przebiega szybko i bezproblemowo. Syfon zastosowany w tym modelu pozwala na swobodny obrót odpływu o 360’, dzięki czemu można go zamontować niemal w każdej pozycji.

SPRAWNE ODPROWADZENIE WODY

Warto pamiętać, że listwa odpływowa ma większą powierzchnię niż standardowy odpływ punktowy, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne odprowadzenie wody. Ponadto, przy wyborze tego rodzaju odwodnienia wystarczy ułożyć tylko jeden spad posadzki, kiedy przy odpływie punktowym wymagana jest posadzka czterospadowa. Sprawne odprowadzenie wody w modelu Base Low Black zapewnia syfon o konstrukcji wirowej i przepływie nawet 42 litrów wody na minutę, wyposażony w funkcję samooczyszczenia. Tak wysoka przepustowość syfonu i znacznie większa powierzchnia poboru wody, niż w przypadku tradycyjnych odpływów punktowych, znacznie ogranicza możliwość rozlania jej na łazienkę. 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYKONANIA

Odpływ pod prysznicem to element montowany na lata. W trakcie standardowego użytkowania, odprowadza on setki litrów wody każdego dnia i styka się z różnego rodzaju substancjami chemicznymi używanymi w łazience. Dlatego przy wyborze odpowiedniej listwy odpływowej, należy zwracać uwagę na materiał, z którego została wykonana. Stopy aluminium użyte do wytworzenia odpływu Base Low Black są lekkie i wytrzymałe. W procesie anodowania pokryto je warstwą tlenku, dlatego wykazują pełną odporność na działanie wody, kwasów organicznych i związków azotowych. Przy projektowaniu linii czarnych odpływów Base Low Black zadbano też o zapewnienie ich pełnej szczelności. Wyeliminowano tym samym niepotrzebne łączenia i zastosowano unikalne technologie produkcyjne, które zredukowały ryzyko przecieku rynny odpływowej niemal do zera.

Więcej informacji znajdziesz na www.schedpol.pl