Dlaczego warto wybrać przedłużoną gwarancję na kocioł kondensacyjny?

Trudno wyobrazić sobie urządzenie, od którego wymagamy większej niezawodności w budynku, niż od urządzenia grzewczego. W wielu domach funkcję tę pełni kondensacyjny kocioł gazowy. Uszkodzony piekarnik lub pralka to problem znacznie mniejszej wagi niż uszkodzony kocioł, który odpowiada zarówno za dostarczanie ciepłej wody użytkowej do kąpieli, jak i za ogrzewanie budynku. To skłania wielu inwestorów do wdrożenia sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w realizacji jego funkcji. Warto zatem zwrócić uwagę na gwarancję, której udziela producent kotła, ze szczególnym uwzględnieniem dodatkowej, przedłużonej gwarancji.

Zapewne słyszałeś o ofertach „wydłużonej gwarancji” urządzeń. Termin ten często pojawia się w wielu branżach: motoryzacyjnej, AGD, elektroniki użytkowej itp. Co kryje się za tym pojęciem i dlaczego warto rozważyć zakup dodatkowej gwarancji?

Wydłużona gwarancja producenta… czy może tylko ubezpieczenie?

Często oferowana przez sprzedawców wydłużona gwarancja niestety jest nią tylko z nazwy. Stanowi ona tak naprawdę ubezpieczenie, za które odpowiada zewnętrzne towarzystwo ubezpieczeniowe, a nie producent. Ubezpieczenie nierzadko zawiera cały szereg wyjątków i obostrzeń, które sprawiają, że ochrona urządzenia dotyczy wąskiego i niejasnego spektrum możliwych zdarzeń.

Takie ubezpieczenie często nie stanowi odpowiedniego zabezpieczenia klienta przed skutkami awarii sprzętu. Może wręcz generować niepotrzebną dawką stresu i rozgoryczenia w i tak już nieprzyjemnej dla użytkownika sytuacji.

Czy istnieje zatem lepsza alternatywa? Oczywiście, że tak! Jest nią program wydłużonej gwarancji bezpośrednio od producenta. Gwarancji analogicznej do gwarancji podstawowej, której producent udziela w podstawowym wymiarze czasowym. W tym przypadku gwarantem jest sam producent, nie podmiot zewnętrzny, a sam zakres gwarancji jest czytelny i zrozumiały.

Opieka producenta oznacza dostęp do oryginalnych części zamiennych i do autoryzowanej bazy serwisowej, która może zagwarantować szybką naprawę w przypadku nagłych awarii kotła. W końcu wtedy najważniejsza jest sprawna reakcja, aby przywrócić urządzenie do działania, nie zaś spory prawne z zewnętrznym podmiotem ubezpieczeniowym.

Jak wygląda wydłużona gwarancja kotła kondensacyjnego w praktyce?

Wiemy już, że warto zainwestować w program wydłużonej gwarancji producenta kotła, ale jak to wygląda w praktyce? Jakie są warianty takiej gwarancji oraz jakie kroki należy poczynić, aby móc z niej skorzystać? Z pomocą przychodzi wiodący producent na rynku – firma Vaillant oraz jej flagowy program ecoCOMFORT.

Program przedłużonej gwarancji ecoCOMFORT dotyczy kotłów kondensacyjnych Vaillant o mocy do 37kW. Cechuje się dużą elastycznością w stosunku do użytkownika, zarówno w obszarze okresu obowiązywania, jak i w zakresie obejmowanego ochroną asortymentu. Program ten umożliwia przedłużenie standardowej, dwuletniej gwarancji o rok (maksymalnie trzykrotnie) lub trzy lata z góry, co finalnie może oznaczać aż pięcioletnią ochronę gwarancyjną.

Wydłużona gwarancja może dotyczyć samego kotła (wariant ecoCOMFORT) lub kotła z osprzętem, czyli zasobnikiem, regulatorem, zestawem pompowym itp. (wariant ecoCOMFORT SYSTEM).

Firma Vaillant w ramach swojego programu oferuje pełną ochronę gwarancyjną urządzenia, a co za tym idzie – uwzględniającą zarówno koszty oryginalnych części zamiennych, jak i koszty naprawy oraz dojazdu do klienta. Z programu ecoCOMFORT można skorzystać w okresie trwania podstawowej gwarancji z pomocą autoryzowanego partnera Vaillant, który zapewni dbałość o urządzenie wynikającą z corocznych i wymaganych przez program przeglądów kotła.

Dodatkowo w dniach 15.09.2020 – 14.12.2020 odbywa się konkurs przeznaczony dla osób, które w czasie promocji dokonały zakupu przedłużonej gwarancji ecoCOMFORT. Co miesiąc ma miejsce losowanie wyłaniające pięć osób, które w nagrodę otrzymają pełny zwrot kosztów zakupu pakietu.

Więcej informacji na temat wydłużonej gwarancji ecoCOMFORT, a także o samym konkursie, można znaleźć na stronie: www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/konkurs/ecocomfort/.