Domowe biuro przy mniejszym metrażu

Ostatnie lata na dobre zmieniły sposób pracy, która dziś zdecydowanie częściej wykonywana jest z domu. Dla zachowania zdrowej równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym warto wygospodarować w mieszkaniu nieco przestrzeni na biuro. Przy dobrym pomyśle, nawet mając do dyspozycji mały metraż, można urządzić pięknie zaaranżowany i praktyczny kącik do pracy, który stylowo ozdobi dom. 

 Wnęka na szafę w sypialni świetnie sprawdzi się jako przestrzeń do pracy, jeśli w tym miejscu skryjemy prosty blat i ścienne półki. Wypełniona subtelnym odcieniem X459 Dream matowej farby Tikkurila Optiva Nature 5 będzie urzekać kremową delikatnością w stylu boho. Wnętrze udekorują starannie dobrane detale z organicznych materiałów i modne wzory, takie jak plecionka wiedeńska o gęstej strukturze splotów. Zamontowany tuż obok, bezpośrednio na ścianie, czarny wieszak przejmie funkcję garderoby, odznaczając się mocnym kolorem na tle skąpanych w delikatnych tonach ścian. 

Czasem nawet niepozorny stolik z odpowiednio wysmakowanymi dodatkami da nam namiastkę własnego gabinetu. Na tle ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w głębokim odcieniu L429 będzie prezentować się jeszcze bardziej imponująco. Całość połączona ze szkłem i kilkoma pozłacanymi detalami sprawi, że wnętrze będzie wydawać się wyjątkowo eleganckie i szykowne. 

Jeśli warunki domowe nie pozwalają na stworzenie kącika do pracy i musimy wykonywać ją z własnej kanapy, to warto zadbać o ergonomię. Podkładka pod laptopa, a także poduszki pod plecy i kolana zapewnią komfort i wygodę. W trosce o zdrowy kręgosłup dobrze jest również zastanowić się nad alternatywnymi miejscami do siedzenia, a także co jakiś czas zmienić pozycję i wykonać kilka prostych ćwiczeń odciążających plecy. Kojąca zieleń H441 z palety Tikkurila Optiva Nature 5 na ścianie da natomiast odpocząć zmęczonym przy pracy oczom i obniży stres.

Więcej pomysłów na urządzenie domowego gabinetu znajduje się na stronie www.tikkurila.pl/pomysly/inspiracje-i-aranzacje-miejsca-do-pracy.

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.