Drzwi w bieli, czerni czy kolorze?

RuckZuck poleca nowoczesne skrzydła lakierowane

 

Drzwi mogą być nie tylko funkcjonalnym elementem wnętrza, ale również jego ozdobą. W tej roli świetnie sprawdzają się skrzydła lakierowane, które wzbogacają wystrój swoim dyskretnym wdziękiem i eleganckim wykończeniem. Na jakie się zdecydować: białe, czarne, a może w kolorze?

Drzwi lakierowane są doskonałą propozycją dla osób, które podążają za najnowszymi trendami i chcą nadać czterem kątom modny wygląd. Największą popularnością, ze względu na swój uniwersalny charakter, cieszą się modele pokryte najjaśniejszą z barw. Do bardzo efektownych rozwiązań należą natomiast skrzydła w czerni i w różnych kolorach tęczy, które szybko podbiły serca miłośników designu. Wybór jest zatem spory, a każda z opcji wprowadza do wnętrz nieco inny klimat – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

 

Drzwi w bieli – jasność i blask

 

Biel to ponadczasowa barwa, która poprzez doskonałe łączenie się z innymi tonacjami wprowadza do wnętrza szyk i harmonię. Skrzydła lakierowane w tej tonacji rozpogadzają wygląd wnętrza i optycznie je powiększają. Doskonale sprawdzają się zatem w małych lub niewystarczająco doświetlonych przestrzeniach. Ale oczywiście nie tylko: na każdym metrażu stanowią subtelną dekorację, doskonale wkomponowując się w wystrój.

Ciekawymi propozycjami w tym stylu są drzwi Brenta oraz Salvano od RuckZuck. Pierwsze z nich zdobią proste frezy, natomiast drugie – przeszklenia w formie mlecznej szyby. Powierzchnia HDF obu modeli została wykończona wysokiej jakości lakierem UV, który sprawia, że jest idealnie gładka w dotyku, a przy tym łatwa w utrzymaniu czystości. Wyróżnia ją także trwałość i odporność na uszkodzenia. Drzwi z tych kolekcji świetnie sprawdzą się we wnętrzach opartych na jasnej kolorystyce (urządzonych np. w stylu skandynawskim czy minimalistycznym), pięknie uzupełniając aranżację.

Czarne skrzydło – stylowy akcent we wnętrzu

 

Drzwi w czerni tworzą zupełnie odwrotny efekt: wysuwają się na pierwszy plan wystroju, stanowiąc główny punkt dekoracyjny. To rozwiązanie dla odważnych, ale nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Przypadną do gustu wielbicielom czerni, którzy nie boją się jej nawet w wersji total look. Pamiętajmy jednak, że czerń pochłania światło, więc konieczne jest odpowiednie wyeksponowanie okien i montaż dodatkowego sztucznego oświetlenia. Drzwi mogą też stać się ciekawym kontrastem na tle białej ściany (dla zachowania równowagi warto postawić na dodatki w czerni).

Nowością są drzwi Linea Premium Loft, które uzupełniły ofertę salonów sprzedaży RuckZuck. Ich czarny odcień w połączeniu z lakierowaną powierzchnią i matowym wykończeniem sprawia, że prezentują się bardzo gustownie i szlachetnie, świetnie wpisując się w nowoczesne wnętrza (np. industrialne lub w stylu nowojorskim). Są również bardzo praktyczne, ponieważ nie widać na nich odcisków palców. Dzięki temu ich pielęgnacja nie jest wymagająca, a wygląd nie traci na estetyce. Kropką nad i są frezowania w kształcie geometrycznych linii, które podkreślają oryginalność skrzydła. Na uwagę zasługuje również nieprzeciętna trwałość drzwi.

Skrzydło w kolorze – awangarda dla domu

 

Poszukiwaczy wyrazistych i niestandardowych rozwiązań zainteresują drzwi lakierowane wykończone intensywną barwą, np. soczystą zielenią, energiczną pomarańczą czy żywym fioletem. Najbezpieczniej jest zestawić je z elementami aranżacyjnymi w spokojnym kolorze (takim jak biel czy jasna szarość), a w dodatkach zastosować odcień maksymalnie zbliżony do koloru skrzydła. W ten sposób uzyskamy spójny wystrój, w którym zagości nuta szaleństwa.

Możliwość zamówienia skrzydeł w jednym z kilkudziesięciu kolorów z palety RAL dostępna jest przy wybranych kolekcjach z oferty RuckZuck, takich jak Brenta, SENTIS Inez, Linea Premium czy Larix. W tym samym kolorze będzie również ościeżnica oraz ewentualne korony i listwy nakładkowe. Ta propozycja spodoba się indywidualistom, którzy chcą stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny wystrój.

 

Pełna oferta drzwi RuckZuck jest dostępna pod adresem: https://ruckzuck.pl/

 

# # #

 

Informacje o RuckZuck:

RuckZuck to jedna z największych w Polsce marek salonów oferujących podłogi, drzwi i artykuły wykończeniowe. Koncept biznesowy RuckZuck powstał w 2004 roku w centrali firmy Classen w Niemczech.

W tym samym roku w Polsce została założona spółka RuckZuck.biz, która zajęła się rozwojem Systemu Partnerskiego RuckZuck na terenie Polski oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.ruckzuck.pl