Dwie nowe kolekcje paneli winylowych i przełomowy system montażu w jodełkę. Quick-Step rozszerza ofertę

Do rodziny winylowych podłóg Alpha Vinyl od Quick-Step dołączają dwie nowe kolekcje paneli odzwierciedlających naturalne drewno – Bloom i Ciro. Nowe propozycje przypadną do gustu zarówno miłośnikom klasycznych wnętrz, jak i zwolennikom bardziej nowoczesnego designu. Belgijski producent po raz kolejny zadbał nie tylko o aspekt estetyczny produktów, ale też ich jakość. W parze ze stylowym wyglądem podłogi idzie jej funkcjonalność, trwałość i wodoodporność, a także łatwość montażu – nawet w przypadku ułożenia w jodełkę, dzięki innowacyjnej technologii Unizip.

Winylowe panele z serii Alpha Vinyl wyróżniają się wyglądem doskonale oddającym piękno naturalnych materiałów typu kamień czy drewno. Podłogi z tej linii wprowadzają do przestrzeni element przyrody, tworząc przytulną atmosferę wnętrza i sprawiając, że tuż po przekroczeniu progu każdy czuje się w nim jak w domu. Aspektom estetycznym towarzyszy wysoka trwałość, wodoszczelność oraz dźwiękoszczelność. Wszystkie te właściwości powodują, że panele są niezwykle komfortowe w codziennym użytkowaniu i sprawdzają się nie tylko w sypialni czy salonie, ale też w kuchni, a nawet w łazience.

– Każdy panel Alpha Vinyl jest wyposażony w zintegrowany podkład, który ułatwia i przyśpiesza ich instalację. Podkład idealnie dopasowuje się do podłogi, gwarantując optymalną szczelność. W połączeniu z innowacyjną wodoodporną technologią, pozwala to uniknąć nie tylko problemów związanych z przeciekaniem czy gromadzeniem się brudu, ale również tworzy trwałe i stabilne podłoże, które wytrzyma próbę czasu. Dodatkowo, dzięki podkładowi winylowe panele lepiej tłumią dźwięki i wyciszają hałas, co pomaga stworzyć cichą, relaksującą przestrzeń w domu lub mieszkaniu. Za sprawą tych wszystkich rozwiązań, jedyną trudnością z jaką trzeba się zmierzyć w przypadku paneli winylowych jest wybór wzoru z szerokiej gamy kolorystycznej – komentuje Joyce van Waeleghem, główna projektantka belgijskiej firmy Quick-Step, producenta luksusowych podłóg winylowych.

Nowe kolekcje inspirowane pięknem natury

Nowe kolekcje Alpha Vinyl to ukłon zarówno w stronę osób preferujących klasyczne, ponadczasowe rozwiązania, jak i entuzjastów trendów i nowoczesnych wnętrz. Z myślą o tych pierwszych powstała seria Bloom, doskonale oddająca istotę usłojenia drewna i jego piękno, dostępna aż w 25 wariantach kolorystycznych. W każdym panelu wytłoczono teksturę, która naśladuje wygląd oraz dotyk naturalnego materiału. Osiągnięcie tak autentycznego efektu było możliwe dzięki technologii pozwalającej na dodanie tekstury aż do 75 warstw głębokości deski. Standardowo, podłogi winylowe mają fakturę sięgającą zwykle do 3-4 warstw, przez co nie odzwierciedlają dobrze wzoru drewna. Uzupełnieniem gamy Bloom jest kolekcja Ciro, która przypadnie do gustu miłośnikom modnej, eleganckiej podłogi ułożonej w jodełkę. W tej serii do wyboru jest 6 uniwersalnych kolorów drewna – od bardzo jasnych odcieni dębu, po jego cieplejsze odmiany i beże, aż po ciemniejsze, karmelowe ubarwienie. Oprócz samego designu, linia wyróżnia się wyjątkowo łatwym montażem, co nie było do tej pory tak oczywiste w przypadku paneli w stylu herringbone.

Innowacyjny sposób montażu w jodełkę Unizip

Trend podłogi ułożonej w jodełkę przechodzi w ostatnich latach renesans, a wszystko wskazuje na to, że nie jest to tylko tymczasowa moda, ale ponadczasowe rozwiązanie, które zostanie z nami na dłużej. Montaż paneli w tym stylu stanowił jednak do tej pory spore wyzwanie wymagał zakupu oddzielnych desek „A” i „B”, w celu uzyskania pożądanego wzoru. Co więcej, utrudniało to oszacowanie ilości potrzebnych paneli i w efekcie zwiększało ilość odpadów, które zostawały po ich instalacji. Nowa kolekcja Ciro i zastosowany w niej system zatrzaskowy Unizip niweluje te problemy. Wykonane w tej technologii panele łączą się ze sobą po obu stronach, dzięki czemu nie potrzebne są już dwa rodzaje desek, nie trzeba ich specjalnie dobierać, a sam montaż jest o wiele łatwiejszy i szybszy.

Linia Alpha Vinyl łączy wyjątkowo wytrzymały rdzeń z powierzchnią ochronną, zapobiegając przed plamami, rysami i uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami. Nowe produkty oferują łatwość montażu, trwałość oraz funkcjonalność, spełniając oczekiwania zarówno w zakresie estetyki, jak i wygody.


O Quick-Step

Quick-Step to marka podłóg pierwszej klasy produkowanych przez UNILIN. Nieustanne badania i innowacje, a także nacisk kładziony na jakość sprawiły, że Quick-Step należy do wiodących producentów podłóg. Marka ta jest znana z systemu montażu Uniclic®, który nie wymaga użycia kleju. Początkowo była przystępną cenowo alternatywą dla drewna, ale dzięki rozwojowi, stała się całkowicie nową kategorią, z szeroką ofertą łatwych w montażu i konserwacji podłóg o przemyślanym wzornictwie I na każdą okazję. Obecnie Quick-Step to marka produkowanych na całym świecie parkietów z drewna i laminatu, oraz luksusowych podłóg winylowych, obecna w ponad 100 krajach. Jest faktycznym liderem w dziedzinie wzornictwa, innowacji i jakość.